Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért pesszimisták a Magyarok?...

Miért pesszimisták a Magyarok? Miért örülnek más szerencsétlenségének? (tisztelet a ritka kivételnek)

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 15:38
1 2
 1/11 skarma ***** válasza:
83%
Ki mondta hogy örülnek más szerencsétlenségének?
2011. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Mert savanyu, goromba, csalodott nep.
2011. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Van az a mondás,hogy "megdöglött a lovam,dögöljön meg a szomszédé is!"Valóban igaz,ezt tapasztaltam.
2011. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyen vezetés és ilyen életkörülmények között aligha van okunk derűlátásra :)


Indoknak ez nem elég,vagy mi? :D

2011. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert egyfajta kárpótlást jelent a nemzet szarul élő nagy hányadának, ha a szomszéd még szarabbul él. Sokaknak a káröröm az egyetlen öröme, nem megvetni, hanem sajnálni kell őket.
2011. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom mert sok a munkanélküli, aki dolgozik, annak is majdnem fele fizetése elmegy adókra ( ez egyedülálló Európában!!!).


Sok az erőszakos cigány, már szinte félnünk kell a saját országunkban és az állam mégis ezeket az élősködőket támogatja "integráció" és egyebek címén több jogot adnak nekik, mint nekünk Magyaroknak.


Ez mind közrejátszik.

Jártam, éltem több más európai országban, mindig rossz utána visszajönni, látni a nagy differenciát.


Idehaza az emberek többsége rosszkedvű, gyanakvó.

Pl. Angliában ha szembejön velem egy ember, szinte természetes, hogy egymásra mosolygunk, netán köszönünk, de minimum egymásra nézünk.

Magyarországon ha rámosolyognék egy idegenre, azt hinné kinevetem, vagy belé akarok kötni.


Szomorú, hogy ilyen lett ez a valaha erős, győztes nép!

2011. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Legszebb öröm,a káröröm."Gondolom ezt is magyar találta ki.
2011. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is akkor láttam ezt, amikor külföldön voltam, és ott annyira más mindenki, itt meg szégyelni kell, ha van valamid..... vagy boldognak látszol.
2011. aug. 6. 16:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Valoban nagy pesszimista a tobbseg es irigy, karorvendo. Kulfoldon elek es itt nem ilyenek az emberek.


En arra vezetem vissza, hogy mar kiskortol az iskolaban is ugy oktatnak, hogy egy senki vagy, csak a hibat keresik abban, amit csinalsz, igy nem tud egeszseges onbizalma kialakulni az embernek. Nem tud normalis szemelyiseget kifejleszteni, csak egy frusztralt kudarckerulo lesz belole, mert sosem dicserik. Ha belegondolsz egy dolgozatban pirossal kijavitanak mindent es alt. csak a negativ dolgokra utalnak. Mennyivel masabb az, mikor azt mondjak, hogy ez es ez jo volt, ugyes vagy, de ezen a masik teruleten meg fejlodnod kell, mert...es akkor jon az indoklas. Nem az, hogy rettegj, hogy megbuksz meg mar eleve ugy bannak veled, mintha egy senki hulladek lennel. Aztan mikor felno a gyerek, nem csoda, hogy nem tud komplexusok nelkul elni es o is masoknak ugyanugy be fog tartani, mint neki az iskolaban.

2011. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért általánosítanak a magyarok???
2011. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!