Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha minden diplomást fiatal...

Ha minden diplomást fiatal (tisztelet a kivételnek) ki akar menni külföldre élni, akkor ki fog itt maradni? Megöröklik a romák az országunkat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vagyok diplomás,de én is mennék már - vissza se néznék!
2009. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

akarni és tudni két külön dolog...


nem eszik olyan forrón a kását.

2009. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Én pl. nem akarok menni sehova, de itt nehezen kapok olyan munkát, amilyet szeretnék. Nem csak pénz kérdése - de olyan munkakörben szeretnék dolgozni, amire képes vagyok, és nem adnám alább. További probléma, hogy ha fel is vesznek valahova, a bejelentés minden munkáltatónak büdös. Állj haptákban a rendelekzésére, de ne mfizet utánad semmit, biztonságban nem vagy.

Ha külföldön kaonék olyan állást, amilyen szeretnék, én bizony kísértésbe esnék. De engem is idegesítenek az olyanok, akik eleve "ki akarnak menni." Én alapvetően nem akarok.

2009. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Részint a romák, részint azok akinek hobbija az éveken keresztüli munkakeresés, és az éhenhalás, mellesleg imád mártírt játszani. Én orvosis vagyk, de már most leszögezem, hogy nem fogok minimálbérért dolgozni, és halálra hajtani magam a túlórákkal, és ha valakin emiatt műhibát követek el még neki áll feljebb. Hogy mernek minekt egy kategóriába sorolni fizetés szempontjából egy közigazgatási tintanyalóval? Nem képzeled hogy ezt tűrni fogjuk? Szépen elviszem a tudásomat, és tisztességesen adózok egy másik országban, mert hidd el, hogy van olyan, ahol megfizetik és MEGBECSÜLIK a tudásomat. Vagy szerinted az helyénvaló, hogy egy sebészeti adjunktus elmegy plakátot ragasztani munkaidő után?????? Undorító...
2009. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"Én orvosis vagyk, de már most leszögezem, hogy nem fogok minimálbérért dolgozni, és halálra hajtani magam a túlórákkal, és ha valakin emiatt műhibát követek el még neki áll feljebb."


Ó, dehogynem... azt hiszed, majd odakint nem ez lesz? álmodik a nyomor...

2009. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Férjem legjobb barátja tavaly végzett az orvosi egyetemen, jelenleg sebész rezidens egy megyei kórházban. Azon túl, hogy hat év alatt majdnem belekattant a tanulásba, most napi 16-18 órákat dolgozik (de volt már úgy, hogy 48 órán át ügyelt), az idősebbek vele csináltatnak mindent "tapasztaltszerzés" ürügyén (pl. az ápolóknak segít be), és mindezért kap 65 000 forintot havonta. Évek óta szeretne kimenni Norvégiába, amint meglesz a szakvizsgája, már indulnak is gyógyszerész menyasszonyával együtt(aki szintén kicsivel minimálbér felett keres). Kérem szépen: abban az országban, ahol két okos, szorgalmas, diplomás ember összesen havi 130 000 forintból kell, hogy megéljen, fizesse a lakáshitelt, rezsit, stb., az vajon egy élhető ország?


Én sem mennék el, ha megbecsülést kapnék, de hogy négy (!) diplomával sem kapok állást (már takarítói állást is néztem, de ott meg ugye túlképzett vagyok), akkor mégis miért maradjak? Férjem szintén zseniális a maga szakterületén, ő is havi 60 nettót keres, pedig folyamatosan munka után kilincsel...


Engem nem érdekel, ha a cigányok öröklik az országot, ameddig a hatalmon lévő és befolyásos magyarok sem becsülik meg annyira a honfitársaikat, hogy itthon tartsák őket. Én sajnálom a legjobban, hogy máshol lenézett idegenként jobban meg lehet élni, több megbecsülést kapok, mint a saját hazámban... Szeptemberben költözünk a férjemmel, és a rokonok között majdnem mindenki helyesli ezt a döntést. Itthon huszonévesként nem lehet megélni, pláne nem családot alapítani.

2009. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
én ha minden igaz jövőre fogok diplomázni, de eszem ágában sincs elmenni ebből az országból. szeretem az országomat, tudom h ez egyeseknek már ciki v szégyen. az sem érdekel h nehezebben lehet majd megélni, pont ezért nem hagyom itt Magyarországot, mert ha mindenki csak elmegy, akkor végünk van, finoman szólva. nem húzhat mindenki kifelé a hajóból, főleg akkor nem ha süllyedőben van. a léket kell betömni.
2009. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

"Hogy mernek minekt egy kategóriába sorolni fizetés szempontjából egy közigazgatási tintanyalóval?"

Ne haragudj, de szörnyen beképzelt vagy. Tipikus gondolkodás, senki se tanul, csak az orvos, mindenki buta, csak az orvos okos, minden egyetemi szak büfészak, kivéve az orvosit, az orvos az isten, stb. stb. Fizetés szempontjából lehet, hogy egy kategóriában vagytok, de erkölcsileg olyan megbecsülést kaptok, mint senki más. Míg pl. egy tanárt nap mint nap megaláznak a tanulók pl. egy középiskolában, és - a korábbiakkal ellentétben - sehova nem fordulhat, előttetek valósággal hajlonganak a betegek. Főleg ha meg is gyógyítjátok őket. És a hálapénzről ne is beszéljünk, vagy ha a kórház mellett még eg ymagánklinikán is rendelsz heti pár órát... Bocs, de én nem sajnállak benneteket.

2009. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

13:05- Persze, hogy nincs kolbászból a kerítés. Ezt senki nem állította. De gondolom fogalmad sincs, hogy ott egy orvost mennyire becsülnek meg, azért beszélsz így. Nekem van fogalmam.

13:22 - Egy szó sem igaz abból amit mondasz, gondolom belőled is az elkeseredés beszél. Miféle megbecsülést kapnak az orvosok részleteznéd? Mert akkor biztos én voltam rosszkor rossz helyen. Nem kell ,hogy sajnálj, nem is kértem ilyesmit. Ha szeretsz mártírkodni, a te dolgod. Én nem.

2009. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szar lenne az orvosoknak, mint ahogyan ezt itt próbálják egyesek beállítani, akkor nem lennének orvos dinasztiák.


Akárhány orvost ismerek, fiatalok, frissen diplomázottak egyik sem nyomorog. Igen, az egyik alkalmanként kimegy külföldre, mert apa már nem pénzeli úgy, mint az egyetem alatt. A másiknak pedig még fog a tinta a diplomáján, mégis hálapénzből a többszörösét kapja a fizetésének.


Az én férjem fiatal, diplomás és esze ágában sincs kimenni külföldre, mert jó szakmát választott, nem tucat-diplomája van. Egy napot nem volt munkanélküli, sehova nem nyomták be. Nem milliókat keres, de ahhoz elég, hogy tisztességben megéljünk.

Azért kíváncsi lennék arra a négy diplomára, hogy mik azok, amivel nem tud elhelyezkedni, de valószínűleg olyanok, amik után külföldön sem kapkodnak.

Egyébként pedig külföldön a diplomásokkal Dunát lehet rekeszteni. Ott is leginkább a szakemberekből, a szakmunkásokból van hiány.

2009. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!