Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne elérni, hogy az...

Hogy lehetne elérni, hogy az emberek szemléletet váltsanak végre?

Figyelt kérdés

Erre a hitelőrületre gondolok. Egyszerűen az agyamra megy, hogy mindenki sajnáltatja magát, hogy milyen magas a hitele, meg minket utál, mert mi nem vettünk fel. Ha bármit veszünk, megkapjuk, hogy "persze, ti szerencsések vagytok, nincs százezres törlesztőtök". Azt valamiért ilyenkor elfelejtik, hogy a hiteleket egyrészt maguknak vették fel, másrészt aki megkérdezett minket, annak mindnek azt mondtuk, hogy ne tegyék, mert nagy szívás lesz. Most persze ülnek a nagy házaikban és vajas kenyeret esznek és minket utálnak, mert a kis lakás fenntartása mellett van pénzünk szórakozásra is.

A másik, hogy egyre többen a családban és az ismerősök között is úgy képzelik, hogy az államnak kötelessége lenne őket kirángatni a sz*rból, meg hogy a bankokat meg kéne büntetni, amiért ilyet tettek velük. Megint az jut eszembe, hogy aki minket megkérdezett, mindenkinek elmondtuk, hogy azért nem kéne, mert kockázatos, megjárhatják vele. Tehát ha a bankban nem is mondták el, mi elmondtuk, tehát tudhatták. Most mégis másra hárítanák a felelősséget.

Oké, nehéz beismerni, hogy elszúrt az ember valamit, na de ennyire? Már ott tartok, hogy nem akarok semmiféle összejövetelen részt venni, mert rögtön a torkomnak esnek.


2011. júl. 6. 08:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
mindenkinek joga van a nagy családhoz, mert aki sokat keres az nem dolgozik többet, mint aki keveset, sőt. az a bizonyos természetes szelekció igen faramuci módon szokott megfordulni, amikor valakit leépítenek. addig nagy az arc, utána meg az is elkezd panaszkodni aki addig bölcs bagoly módjára osztott mindenkit. márpedig aki hitelezik annak bennevan, hogy belebukik. van ma biztos meló? nincs. elég 2 hónap ahhoz h elárverezzék a házat nemfizetés esetén? persze. akkor mennyiben van joga bárkinek is a másikat szapulni, aki maga is vett már fel akármennyi hitelt? undorítóan képmuatató. keresnek 200-at, aztán ha csak 100 lesz abból, és a törlesztő 50-60ezer, máris nem tudnak megélni. akkor mi a fene a különbség? semmi. az egyiknek 60 a törlesztő, a másiknak 120. ha nincs melód, kurwára mindegy, mert belebuksz mindkettőbe. tehát 1 embernek van joga bepofázni a hiteleseknek: aki sosem, soha egy percre sem hitelezett, és nem a szülei vásárolták a házát, nem segítettek be, hanem ő maga és a párja kaparták össze az egészet önerőből, munkával. de hogy egyik hiteles pofázzon a másiknak, hogy hülye vagy? ne már.
2011. júl. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Ez az "12:32".


Jol megmondtad! Annyira felelotlen vagy, hogy az adosok bortoneben kellene vegezned. A bortonbe meg majd mondogasd magadnak, hogy "Pedig ugy ereztem, hogy megerdemlem. Nekem ez akkor is jart!!!"


Eleg vicces, hogy a dorbezolo tucsok akarja kiosztani a hangyat!!! Az eszem megall...


Meg mindig nem sikerult felfognod, hogy a JOVODET, a csaladod JOVOJET adtad zalogba. Es az adosokkal nem szoktak kesztyus kezzel banni... Es az is eleg naiv felfogas, hogy neked azert adnak penzt, hogy neked piszok jo legyen es jobban jarjal annal, mint aki nem vett fel penzt.


Arrol nem is merek beszelni, hogy mi lesz akkor ha majd ne adj Isten haboru lesz. A hazakat leromboljak, az adossag meg megmarad. Es akkor aztan Mindenki beszopj@...

2011. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy annyira intelligens, hogy felfogd az ilyen dolgokat. Ha majd kinőttél a pelenkából, és esetleg valaki nagyon kitartó észt vert beléd, akkor felfogod. Addig pedig psszt! :)
2011. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nyilván én vagyok hülye, hogy nem megyek bele egy olyan játszmába, aminek a kockázata irreálisan magas. Hogy számolok azzal, hogy sokkal kisebb az esélye annak, hogy 4-5 éven belül lesz az ember munkanélküli úgy, hogy nem lesz ki segítsen neki, mint 25 év alatt. Hogy valóban csak a takaróm végéig vagyok hajlandó nyújtózkodni.

Hiába, változik a világ. Ma már az a normális, ha az ember belevág ilyen játékokba, aztán sír, hogy az állam nem segíti meg. Hogy manapság nem akkora házban lakik az ember, amekkorát valóban megengedhet magának, hanem amekkorát szeretne. Jelentkezem, én a gödöllői kastélyban szeretnék lakni, mert az életvitelemhez az lenne a normális. És hogy egyszerűbb legyen, fizesse ki helyettem az állam, lehetőleg az egészet. Na jó, 8 millával be tudok szállni :)


Sajnálom, pont ez a felfogás az, amit még mindig nem sikerült megértenem. Miért lenne jobb, ha anno veszünk egy nagyobb házat 15% önerővel, vagy netán a szülők házát bevonva fedezetként, hogy ha bukik az árfolyam (ahogy bukott is), mindkettőt árverezzék el, mert a saját házunk nem fedezi a hitelt. Azért egész más úgy venni lakást szerintem, hogy tudom, hogy ha gáz van, akkor is fedezi a lakás ára a költségeket, és nullszaldósra jövök ki, mint úgy, hogy ha gáz van, a lakás ára a költségek töredékét fedezi, ergo a végén lakás már nincs, csak hitel. Ezt a különbséget szerintem nem nehéz felfogni.

A "nem éltem" részt még kifejthetnéd. Mi az, hogy nem él az ember? Hogy nem ver el sok pénzt felesleges dolgokra?

2011. júl. 6. 12:58
 25/33 anonim ***** válasza:

"12:42"


Ez akkor lenne igaz, ha az allamunk nem segitene semmilyen modon a hiteleseken. Sem atutemezessel sem semmivel. De mivel segit, azt a penzt a kozos forrasbol elveszi. Es mar ne haragudj, de a sok oktondi tulvallalo hiteles miatt azok is bunhodnek, akiknek semmi hiteluk sincs. Hiszen a gyermekeik oktatasara es az egeszsegugyre a sportra kevesebb penz marad a kozosben...


R-Go nem csak a sajat problemaja. Hanem a tulhitelezessel masok problemajat is novelte.


1-2 adat:

A magyar allam vagyona: 20.000-40.000 Mrd Ft. (Senki sem tudja jol megbecsulni.)

Az OTP kiadott: 6.500 Mrd Ft hitelt.

Az FHB: 2.500 - 3.000 Mrd Ft hitelt adott ki.

Az orszagnak van 20.000 Mrd Ft tartozasa. (Ebbol a tiszta kulso adossag: 6.000-7.000 Mrd Ft.)


Es kepes egy evben 28.000 Mrd Ft-ot termelni.


Es 10 Mrd Ft-ot eloallitani az a Magyar emberek eletebol atlagosan 1,2 orat vesz el az idejebeol!!!


Nagyon sok idovel tartozunk, az mar biztos...

2011. júl. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

"Azért írtad ki, mert nagyképű vagy, és azt hiszed, csak a te életfelfogásod a jó."

Nem hiszem azt. Nyilván lehet máshogy is jól csinálni. De ebben a helyzetben az idő és a gazdaság úgy érzem, mégiscsak engem igazolt. Talán bűn ezt észrevenni?

2011. júl. 6. 13:01
 27/33 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyképű vagy és öntelt. Sajnálom a társaságot amiben te jársz.
2011. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"Mert nem vagy annyira intelligens, hogy felfogd az ilyen dolgokat. Ha majd kinőttél a pelenkából, és esetleg valaki nagyon kitartó észt vert beléd, akkor felfogod."


"12:53"


Mar megint milyen jol megmondtad!!!


Meg is lepodtunk volna, ha eladosodott tucsok letedre ertelmesebb modon tudsz valaszolni... Koszonjuk, hogy signoztad az eddigi iromanyaidat...

2011. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Tényleg nagyképű vagy és öntelt. Sajnálom a társaságot amiben te jársz."


"13:16"


A buta emberek a sertegetest es a hangerot eszervkent hasznaljak...

2011. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Kedves előző. A butaságot nem lehet egy mondatból megítélni, de te megtudtad úgy, hogy nagyon okos lehetsz.
2011. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!