Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne elérni, hogy az...

Hogy lehetne elérni, hogy az emberek szemléletet váltsanak végre?

Figyelt kérdés

Erre a hitelőrületre gondolok. Egyszerűen az agyamra megy, hogy mindenki sajnáltatja magát, hogy milyen magas a hitele, meg minket utál, mert mi nem vettünk fel. Ha bármit veszünk, megkapjuk, hogy "persze, ti szerencsések vagytok, nincs százezres törlesztőtök". Azt valamiért ilyenkor elfelejtik, hogy a hiteleket egyrészt maguknak vették fel, másrészt aki megkérdezett minket, annak mindnek azt mondtuk, hogy ne tegyék, mert nagy szívás lesz. Most persze ülnek a nagy házaikban és vajas kenyeret esznek és minket utálnak, mert a kis lakás fenntartása mellett van pénzünk szórakozásra is.

A másik, hogy egyre többen a családban és az ismerősök között is úgy képzelik, hogy az államnak kötelessége lenne őket kirángatni a sz*rból, meg hogy a bankokat meg kéne büntetni, amiért ilyet tettek velük. Megint az jut eszembe, hogy aki minket megkérdezett, mindenkinek elmondtuk, hogy azért nem kéne, mert kockázatos, megjárhatják vele. Tehát ha a bankban nem is mondták el, mi elmondtuk, tehát tudhatták. Most mégis másra hárítanák a felelősséget.

Oké, nehéz beismerni, hogy elszúrt az ember valamit, na de ennyire? Már ott tartok, hogy nem akarok semmiféle összejövetelen részt venni, mert rögtön a torkomnak esnek.


2011. júl. 6. 08:37
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Nekem is van hitelem, meggondoltan vettük fel, tudom fizetni( egyenlőre), nem is olyan sok, lakáshitel, és ha mégsem tudom visszafizetni, mindig lesz tető a fejem felett.

De az politikusok,, kb. egy éve direkt húzták le a forint árfolyamát, hogy a befektetőknek kedvezzenek, tehát, nem kell kifizetni helyettem a hitelt, hiszen az enyém, de annyi elvárható, hogy erősítsék vissza a forintot, hogy törleszteni tudjam (svájci frank alapú).

Ja igen, nem vagyok, irigy és senkire dühös, ha nincs hitele, és örülök neki, hogy jól megy sora.

2011. júl. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

En mar mondtam nekem Ft hitelem van. Es hogy mennyire unfair ez az egesz azt jol szemleli a kovetkezo.


Anno ugye a svajci frank volt a slager. En ennek ellenere Ft-ban vettem fel. Volt egy bankos ismerosom es az O ajanlasara dontottem vegul a Ft mellett. Akkor 150 lehetett egy svajci frank. (Gondoltam naivan, majd he dolnek a dominok, akkor atvaltom a Ft hitelem svajci frankra 240-250 korul. Nem az egeszet, a felet. Igy ugye csokkentem a kockazatom.)


Es mit ad Isten, a svajci frank most 210-220 korul mozog. Ezen az aron mar erdemes elgondolkodni, es esetleg svajci frank hitelt felvenni.


DE! amint az embereknek kedvez az arfolyam es nem a banknak, ezek a girnyok EGYBOL MEGTILTJAK!!!


Na ez a baj...

2011. júl. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Ne ítélj, hogy ne ítéltess!!


Igaz vannak olyan emberek aki könnyelműen vették fel a kölcsönöket. De nem annyi kamatot kellett volna fizetniük, mint amennyire megemelték a kamatok összegét pofátlanul uzsorakamatra.


a mások, hogy az ország lakósságának 80%-át szószerint bepalizta maga a vezető kormányzók rétege amikor megvásároltatták velük a bérlakásokat, és nem volt mellébeszélés mert mindenkinek kötelező volt akár régi bérház akár panellakás volt.


Minden ember szeretne és joggal tisztességes otthont a családjának ez elemi joga az embernek ha már erre a világra ette a fene. De nem minden embernek van képessége hogy milyen és mekkora, mennyibe kerül és miképp-- erre vannak a segitők a mérnökök a kőműves a pénzügyi szakember a bankok szóval egy rakás korrupt gazember akiket nem az érdekli hogy miképp fog az a szerencsétlen boldogulni hanem az hogy Ő magának jövedelmet szerezhessen.


s igy veszik rá azt sok gyanútlan embert amikor álmai otthonát szeretné megvalósítani.


Én nem vettem fel egy fillér kölcsönt se annak idején mert azt a hajdani kevesebb kamatot is sokallottam miután kiszámoltam mennyire fog rúgni az az összeg mire kifizetem-- Már a mérnökkel meggyült a bajom, mire észhez tért és elfogadta azt a tervet ami én kiszámoltam anyagilag is. Ő nagyobb házat tehát több pénzt akart a tervekért. Aztán három kőművest hajítottam ki, - egyet majdnem lehajítottam a falról, mert rosszul végezte a munkáját és még engem becsmérelt mit értek én hozzá hiszen csak egy nő vagyok, a másik be akart csapni, mennyi az az annyi, kidobtam a reális pénzzel-- aztán kihajítottam a villanyszerelőt, mert kiderült én többet értek a villanyszereléshez mint ő, utána a viz és központifiütés szerelőt, nem sok kellett hogy ott helyben agyon ne üssem, mert csapnivaló volt a munkája és kijavítani nem szándékozott, viszont mint nőt mert szidni, és lenézni-- egy büdös fillér nem sok annyit se kapott a nyomorultja tőlem!-- de a beleit szétszaggatta a dühöm ott a fürdőszobában, ahogy egymással szemben álltunk és kicsapódott belőlem a haragom-- kimenekült a fürdőszobából,- utána már a mentő vitte el- szétszakadtak a belei... ezt kapta tőlem miután azt mondta a szemembe, hogy mit okoskodok én, csak egy semmi nő vagyok aki semmihez se ért...!! közben a fürdőszobai leengedett viz feljött a konyhai csapba és a fürdősz kövezetére, - a központi fűtésből 2 radiátor egyáltalán nem működött.


szóval igy húzták csőbe azt a sok szegény embert vagy ház építéssel és bankkölcsönnel vagy lakásvétellel a kapzsi bankok na és a rendszerváltás vezetőinek sötét árnyai.

2014. febr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!