Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal hogy annak...

Egyetértetek azzal hogy annak idején a Titanicon csak nőket és gyerekeket engedtek be a mentőcsónakokba?

Figyelt kérdés

Illetve a hajó jobb oldalán férfiak is beszállhattak, ha elegendő nő és gyerek volt bent.

És szerintetek a mai világban hogy lenne ez?


2009. márc. 30. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
A mai világban mindenki a tengerbe veszne, mert ész nélkül lökdösnék egymást az emberek, csakhogy ők juthassanak először a mentőcsónakba. És mivel fizikailag a nők és a gyerekek gyengébbek, ők zuhannának a vízbe először.
2009. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire kijutnának az emberek a hajótestből, legalább annyi társukat taposnák halálra, hogy beférjenek a mentőcsónakokba. Azt hiszem ha Darwin ma élne elgondolkozna a "természetes kiválasztódáson". Bár persze az erősebb jut ki...
2009. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

azért a titanicon más szempont szerint történt a szelektálás. először is a felsőbb szintekről menekülhettek az emberek, ahol a gazdagok voltak, az alul utazó szegényeknek esélyük se volt, pedug biztos ott is voltak nők és gyerekek.

a mai világban hasonlóan alakulna, pl. egy esetleges atomtámadás kapcsán az elit már régesrég az óvóhelyen dekkolna 2 hete, mi meg egyszerű pórnép meglepődnénk egyszer csak munkábamenet, hogy Jéééé, mi ez a villanás???

2009. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Eggyetértek az előttem válaszolóval!Aki közel ül a tűzhöz és van pénze az megmenekülhet a szegény meg levan szarva,de ebben a világban ha most történne meg a dolog az emberek állat módjára viselkednének.Elég ha csak megnézzük pl:a buszra szállást ott mit művelnek az emerek akkor mi lenne egy ilyen tragédia bekövetkeztekor.Egyébként én helyesnek tartottam azt hogy elősszőr a gyerekek de azt nem hogy csak a gazdagoknál és utánna a szegényeknél ha odajutottak.
2009. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Én egyetértek vele...nagyon hosszú ideig, sőt még manapság is a férfi a teremtés koronájának tartja magát és az erősebbik nemnek...hát akkor ha ő az erősebbik nem és annyira tökéletes, a gyengébbeknek kell először esélyt adniuk és nem betojni gyáván... mellesleg más szempontból is fontos, hogy a nők és a gyerekek mehessenek előre... méghozzá azért mert a gyerekek jelentik a jövőt, előttük még ott az egész élet, de a gyerekek mellé fontos az édesanyjuk,hisz a gyermeknevelés elsősorban az édesanya dolga és genetikai kódja, főleg, ha még nagyon kicsik a gyerekek... talán most kicsit kegyetlennek hangzik, de a férfi ilyen szempontból hanyagolható...és egy ilyen helyzetben meg kell hozni ezeket a kemény döntéseket
2009. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Feminista vagyok, gondolom a feminizmusról kialakult "férfigyűlölő" tévhit miatt más válaszra számítanátok tőlem, de: NEM értek vele egyet, mindenkinek joga van (joga lett volna) az életben maradáshoz, nemétől, korától és anyagi helyzetétől függetlenül.

Eleve annyi mentőcsónakkal kellett volna indulni, amennyibe mindenki belefér, ne felejtsük el, hogy az alapvető probléma az volt, hogy abból indultak ki, "úgysem süllyed el".

De én is úgy tudom, nem a nőket részesítették előnyben, hanem a gazdagokat.

2009. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: ilyen ma már nem is fordulhatna elő. Pont a Titanic tragédiájának hatására változtatták meg a hajózási szabályokat még az 1910-es években: annyi mentőcsónaknak kell azóta lenni, amennyibe a hajón tartózkodó összes ember belefér.
2009. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
96%
Szerintem egy csomó mai férfi is elszégyellné magát, ha egy rakás pasi ott kuksolna a mentőcsónakban reszketve, míg a nők, lányok és gyerekek meg néznék őket a süllyedő hajóról... szerintem akkoriban meg, amikor a nők nem is igen tudtak úszni, meg akkora, esetlen ruhákban voltak, nagyon is tisztességes és emberséges volt a férfiak részéről, de ma is az lenne a helyes. milyen pasi már az, aki a maga bőrét menti mondjuk a barátnője helyett? Szinte az összes férfi, akit ismerek, ugyanígy cselekedne.
2011. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Seda97 válasza:
100%

Tény, hogy ez volt az "illem" akkoriban, és ritkán még napjainkban is, de én nem értek egyet vele. A tragédia számtalan családot szedett szét. Én inkább azt mondtam volna, hogy ha már nők és gyerekek, akkor a gyerekek mellé had szállhasson be az apjuk. Vagyis, hogy a családokat ne szedjék szét. Valahogy hasonlóképp, ahogy az első tiszt tette, hogy férfiakat is beengedett a csónakba. Persze ígyis-úgyis sokan életüket vesztették volna, de legalább pár család egyben maradt volna.

A csónakokról meg annyit, hogy akkoriban ki volt számolva, hogy egy hajó mennyi mentőcsónakot vihet magával, és a Titanic meghaladta ezt a számot, négy vagy öt csónakkal. Szóval még így is több embert mentettek meg, mint amennyit a törvény szerint "megmenthettek volna". :/

2019. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!