Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megéri fiatalon hajtani, hogy...

Megéri fiatalon hajtani, hogy később ne nélkülözzek? Cserébe úgy érzem elszáll felettem az élet.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és az ismerőseim köre két táborra oszlik:


Vannak akik még mindig azt csinálják, mint tizenévesen. Buliznak minden hétvégén, mellette talán suliba járnak, de nem törvényszerű. Akik dolgoznak, minden pénzüket a szórakozásra költik. Sok ismerősük van, sok barátjuk, látszólag elvannak. Általában nincs hosszútávú párkapcsolatuk.


A másik oldal, amibe én is tartozom: Tizenévesen sikerült kiélnem magam rendesen, aztán jött egy fordulat és úgy gondoltam elég. Évente 2x járok szórakozni, amikor muszáj, ez a párom szülinapja és a szilveszter. Az időmet tanulásra és továbbfejlődésre fordítom a munkámban, a pénzemet szintén erre. Hosszútávú párkapcsolatom van, párom szintén hasonló életmódot folytat. Barátaink nincsenek. Van még egy két ilyen ember az ismerőseim közt, de nem jellemző egyébként. Minden napom ugyanolyan. Sokszor észre sem veszem, hogy eltelt egy hónap, nincs mihez viszonyítanom az időt.


Az aranyközéputat nem tudom megtalálni, mivel észrevettem, hogy aki nem iszik, nem drogozik, nem jár le hétvégenként szórakozni, az szép lassan "elfelejtődik". Nem is tudom mi hiányzik egyébként, de valami nem jó, az biztos. :)


Azt hiszem félek attól, hogy hosszútávon megbánom, hogy ennyire elszigetelődöm az emberektől, de egyszerűen sehol sem találom a helyem. Nem vagyok embergyűlölő meg semmi ilyesmi, csak annyira munkamániás vagyok (nem pénz van a dologban, hanem ez egyfajta szerelem) hogy nem akarom másba fektetni az időmet. Az ilyen emberekbe meg főleg nem, akiket fentebb említettem.


Ki hogy van ezzel a témával?


2011. júl. 11. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted munkán/tanuláson meg bulizáson/piáláson kívül más dimenziók nem léteznek? Azaz más tevékenységek, hobbik, sport, stb...
2011. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az valóban nem jó, ha csak "majd" akarsz élni.

Persze az rendben, hogy tanulsz, meg dolgozol, de muszáj időt hagyni másra is :)


Ha szereted a munkádat, az jó, nem csak a bulizástól lehet boldog valaki...

A flow-ról hallottál?

2011. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha fiatalon nem hajtasz, később még jobban nélkülözöl majd, ezt jegyezd meg jól.
2011. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!


Kedves első: heti kétszer- háromszor sportolok, de nem közösségben.


2: Ez a flow nagyon érdekes, beleolvastam, nem hallottam még róla :) Jobban utánanézek.


Harmadik kommentelő: Remélem tényleg meghozza a gyümölcsét a dolog, de nem érzek rá teljes garanciát. De ha lejjebb teszem a mércét, még ennyire sem lesz esélyes hogy elérjem a célom. Meg amint már említettem, ez örömet okoz, csak sokan idiótának néznek.

2011. júl. 11. 18:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, még az első kommentelőnek annyit, hogy nálam ez a tevékenység kimeríti a hobbi fogalmát is, és csak szakkönyveket vagyok hajlandó elolvasni róla.
2011. júl. 11. 18:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Meleg van bocsi... meg fáradt is vagyok:) Szóval ha olvasok, csak szakkönyveket olvasok.
2011. júl. 11. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha élvezed és szereted a munkád, akkor szerintem nincs semmi gond, sőt. :) Gondolj bele, idősebb korodban ott lesznek a gyerekek és neked már nem azért kell küzdened, hogy meglegyen a napi betevő, hanem lesz időd élvezni a társaságukat, segíthetsz nekik a fejlődésben, átadhatod mindazt a tudást, amit te megszereztél. Meg ott lesznek a gyerekek barátai, a szüleikkel ti összejárhattok, ilyesmi. Szerintem jobban megéri a tudásba fektetni, mint állandóan bulizni. Most még erős vagy, bele tudsz adni mindent, majd néhány év múlva, amikor már szükséged van a pihenésre, akkor megengedheted magadnak, nem úgy mint az állandó bulizók, akiknek akkor lesz szükség az erejükre, amikor már ők is pihenésre vágynak.
2011. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés.A jövő épitése fontos, viszont ha nagyon jó akarsz lenni a munkádban, fel kell áldozd a szórakozást, ha viszont csak átlagos vagy ilyen semmi extra jövőt akarsz magadnak, akkor lehet szórakozni ezerrel.Mindkettőnek megvan a hátránya.Van egy olyan hogy elején tanulsz egy csomót, lesz belőled mondjuk egy ügyvéd és kapsz magadnak egy szép müvelt lányt és lesz egy gyönyörü családod és akkor nem maradtál le semmiről.Ez az ideális helyzet de ez nem mindig igy van.Tanulsz,fejleszted magad, lehet sikerül elhelyezkedni de egyedül élsz és unalmasak a napjaid és rájössz, hogy nem ártott volna többet szocializálni,csajozni,lazulni stb. és az a müvelt szép társ és kedves család hol van... az élet nem habostorta.
2011. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!