Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van cigánnyal kapcsolatos...

Van cigánnyal kapcsolatos pozitív ill. negatív tapasztalatod?

Figyelt kérdés
1 pozitív, 1 negatív történet érdekelne, de személyes történet nem az amit valakitől hallottál vagy tv-ben...
2011. júl. 11. 18:40
1 2
 1/14 Wolfmander válasza:
75%
Szép barna a bőrük.
2011. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdezö!


Én semmi rosszat nem tudnék irni a cigányokrol,nagyon sok barátom van aki cigány és mint az elöttem szóló is szép börük van :).

Sok mindent beszélnek az ujságok,a tv-k,de a cigányok életébe igazán csak z lát bele aki együtt él velük.nagyon sokan tisztességes munkával keresik a meg élhetésüket,persze vannak olyanok is akik nem,de ez ugyan igy van a magyarokkal is nem mindegyik tisztességes.

Viszont 1 ami a legfontosabb nekik és az elsö szempont az életükben az a család.Értük mindent megtesznek.És erröl sokan vehetének példát!de ez csak szerintem.

Mindenkinek meg van a maga véleménye,én igy vélekezem róluk,akiket én ismerek tisztességes rendes családok.

2011. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Haverom kirabolták. Tőlem többször is kéregettek. És a telefonom is megpróbálták elcsaklizni.
2011. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

A 19:06-os nem tudom hol él...

Biztos vannak becsületes cigányok is, de kb. 80%-uk nem az.

Ez nem rasszizmus, ez sajnos így van.


Negatív:

1. Egyszer belém kötött egy csávó, vele volt a barátnője, biztos előtte akart felvágni, hogy milyen kemény.

2. Buták, iskolázatlanok, csúnyán beszélnek, szemetelnek, agresszívak, lopnak, nem tudnak viselkedni.


Pozitív:

1. Nem jut eszembe..

2011. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

negatív: nagyon buták

pozitív: az nincs

2011. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hejj válasza:
100%

nekem nem volt pozitív élményem velük kapcsolatba

negatív annál inkább...tudnék mesélni


pl az a legutóbbi, h állok buszmegállóban ott körözgetnek kb 5en-6an és velük vagy egy kb 6-7 éves is...a kicsi direkt nekem jön a többi meg mereven néz...ha csak megszólaltam volna szó nélkül nekem jönnek...

ismerősömet meg úgy megverték, h 2 hétig kórházban, ebből 1-2őt intenzíven volt

2011. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát én cigányok szomszédságában éltem sokáig....én nem vagyok teljesen cigány de bennem is van nem tagadom(nagyapám félig cigány). DE :


Befejeztem az iskolát,van szakmám,Den Haagban élek,egy tengerparti étteremben dolgozom pultos-felszolgálóként,és férjhez mentem.

Szoval az elöbbi felsorolást meg cáfolnám,mert akiket én ismerek mind ilyenek mint én,és én sem vagyok sem buta,sem iskolázatlan,nem beszélek csúnyán,nem szemetelek(söt kimondottan rendmániás vagyok)nem vagyok agressziv sem,nem lopok,és tudok viselkedni.

És örülök neki,hogy 21 lassan 22 évesen elértem ennyi mindent,kijutottam hollandiába,itt a munka mellett tanulok,jelenleg az itteni egyetemen,és nem igazán értek egyet azzal,hogy bárki aki cigány illetve roma azonnal lekezelö jelzöket kapjon.

Nem tagadom és igaz a cigányok között vannak vissza taszitó emberek de nem mind,és az a jó pár ember miatt mindenkit kirekesztenek.

De nézzük csak meg a magyarokat,ott is vannak elég 'mocskos' emberek (célozhatok akár arra a kedves magyar emberekre is akik csödbe tették az országot)mégsem itéli el senki a magyarságot.

Egyébként ti sem tudhatjátok a felmenöitek között akadt-e cigány.

Igy hát én nem itélek el minden cigányt ( van akit igen) de védem azokat akik a mások hibái miatt kirekesztettnek érzik magukat,és a kedves állam bácsik uszítják egymással szembe a magyarokat a cigányokkal.

Nah ez a mi országunk... MAGYARORSZÄG ËN IGY SZERETLEK :) vagy nem :)

és teljesen még hozzá füzném megértem azokat akik csak rossz tapasztalattal vannak róluk de ne itéljenek el mindenkit.

További szép estét MINDENKINEK!

2011. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

21:18-as vagyok.


Kedves 23:39-es!

Örülünk neki, hogy te rendes ember vagy! De ahogy megtudtuk te nem is vagy cigány, illetve csak 1/8 részben. De nem is ez a lényeg.


Ahogy az előző hozzászólásomban is írtam, bizonyára vannak rendes cigányok is, csak ők vannak kevesebben. Engem személy szerint az nem érdekel hogy barnább a bőrük, csak az érdekel hogy miként viselkednek.

Ez alapján pedig nem túl jó bizonyítványt lehet kiállítani róluk.


Igen, azt szokták mondani hogy nem szabad az egész cigányságra levetíteni ezt, de azért valamit mégiscsak jelez az is hogy pl. a magyar népesség 7-8%-a roma, a börtönökben az elítélteknek mégis több mint a fele cigány származású. Ugye érzed az aránytalanságot?


Én nagyon sajnálom a becsületes cigányokat,mert nehezebben találnak munkát, nem fogadják be őket stb., de erről nem a magyarok tehetnek elsősorban, ez egy természetes védekezési mechanizmus a rossz tapasztalatok miatt.

2011. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Eddig csak rossz tapasztalatom volt. Nem alaptalan az sem, hogy mikor cigányt látunk az utcán szembe jönni, főleg este, átmegyünk a másik oldalra. Legutóbb fényes nappal mentem az utcán a magam dolgával törődve. Jön szembe a cigánygyerek, úgy 18 lehetett, mondom kitérek előle, mert képes belém kötni. DIREKT eltávolodtam tőle méterekre, és ő csak azért is arra jött, és majdnem fellökött, majd "Mi van g*ci, szétverjelek?' felkiáltással nyugtázta tettét. De ez csak a legenyhébb. Volt, hogy tüzet kértünk egytől, mire az fenyegetett hogy 'Mit akarsz csicska, gyere agyonverlek!" De azt még nem is mondtam, hogy 2 évig ilyenek mellett éltünk egy társasházban, végig leeresztett redőny mellett. Naphosszat kint ültek, ittak, dohányoztak, káromkodtak ordibáltak köpködtek. Kötözködtek, és loptak. LÁTTUK amikor ellopták a szomszéd bontásra ítélt házból a vezetékeket, és elrejtették a bérelt garázsba. Érdekes, a rendőr mikor meglátta a bandát, 'semmi rendellenességet' nem talált... Egyik ismerősünk pedig azt mesélte, hogy a rendőrök annyira tehetetlenek, hogy miután ötödszörre hívta ki őket egy bácsi az almaföldjére, mivel a cigányok lelopták a termést, a rendőr ezt mondta: 'Uram, mi tehetetlenek vagyunk. Azt tudja csinálni, hogy legközelebb leüti és elássa a kertben.' Na ezek miatt örülnék végre egy pozitív tapasztalatnak!
2011. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos amit írtam, mind "pozitív" tapasztalatot, a moderátor-ok kitörölték, Vagy egy retkesnek nem tetszett! Pedig a valóságot írtam Ez a szabadszólás eme gyötrelmes nem hazámban, de elhúzok mint a tuzok, de sajnos mindenki nem teheti meg!
2011. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!