Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyes emberek szerint a...

Egyes emberek szerint a tetoválással miért nem lehet kifejezni önmagunkat?

Figyelt kérdés
Minden tetoválásnak van története. Ahogyan készült, ahogyan az ötlet megszületett annak az embernek a fejében, aki magára varratta. Nekem egy gyermekkoromat idéző motívum van a hátamon, egyedi stílusban, amit a tetoválóművésszel alkottunk meg. Evvel miért ne fejezhetnénk ki az egyéniségünket?
2011. júl. 14. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg ezeket az "egyes embereket"?
2011. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert most az itteni olvasók/válaszadók véleménye prioritást élvez
2011. júl. 14. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy nem egy tetoválással fejezed ki magad. Számodra az a tetoválás felidézi a gyermekkorodat, a készülődést, egy csomó emléket.

De ebből mit lát a többi ember?

2011. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért, ki lehet fejezni magadat? Ha valami motívumot mázolsz magadra, úgyis el kell magyarázd mindenkinek, hogy mi az, végső soron csak szavakkal mondod el.
2011. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet olyan motívumot is alkotni, aminek a jelentése evidens.
2011. júl. 14. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel a tetovalas kivul van, azt fejezed ki vele, hogy kivulre, mas embereknek is akarsz valamit mutatni vele. Csakhogy mas emberek nem tudjak, hogy te miert csinaltattad azt a tetovalast es mit jelent szamodra. En nagyon ritkan latok olyan tetovalast, aminek tenyleg van valami jelentese. Pl. lattam a strandon a minap egy nagyon jot, a holgy gyerekeinek a neve volt rajta a kezlenyomatukkal. Tehat az tenyleg konkretan jelent valamit, de a legtobb nonfigurativ, ribizlirendszam stb. Azoknak mi a jelentese? Vagy egy no ismerosom, aki egy madarat tetovaltatott a hatara, aki epp fejbe lovi magat es kifolyik az agya. Az mit jelent? Es nem az az egyetlen orult tetko, amit valaha lattam. Egyebkent o nem is nagyon latja, tehat azt sem lehet mondani, hogy csak maganak csinaltatta. Es most nem en akarok eloiteletes lenni, mert mindenki azt csinal magaval, de aki latja azt a tetovalast, mind elszornyulkodik, hogy egy csinos, fiatal nonek minek kellett egy ilyet orokre magara tetetni es milyen hulyeseget csinalt. Vajon milyen ferfinek tetszik meg ilyen? Mire gondolt, mikor megcsinaltatta? Mert 60 evesen, nagymamakent hogy fog az rajta kinezni? Mar most is ronda. Ha valaki tele van tetovalassal szamomra olyan, mintha koszos lenne a bore. Tavolabbrol ugy nez ki legalabbis. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy valaki halalra van tetovalva vagy van 1-2 tetovalasa. Nezd meg Kat von D-t. Milyen gyonyoru no lenne, de igy? Mint egy kigyoboru. Igaz a mondas, hogy semmi sem baj, ha mertekkel csinalja valaki.
2011. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs igazad utolsó. Én is akarok majd tetkót( majd ha lesz rá pénz) és nem azért mert az hú de menő, hanem mert olyan a motívum amit akarok, ami nekem nagyon sokat jelent. Nem azt akarom, hogy a többi ember lássa, hanem hogy valamilyen módon megörökíthessem, és az az emlék/történet mindig velem legyen. És ha 80 évesen ránézek a ráncos bőrömre, amin ugyan megfakult az a motívum, akkor is eszembe jusson, hogy mi történt és mit éreztem akkor. Hogy 80 évesen is minden nap emlékezzek arra, hogy bíznom kell magamban. Akkor is, ha már nem lesz az olyan szép.

És ha egy férfinek azért nem fogok kelleni, mert tetoválás van rajtam, akkor így jártam. Majd keresek olyat, aki elfogad ilyennek. (Nagyon nagy révhit, hogy akinek tetkója van, az nem normális, és mindenféle bűnöző.)

Kat von D ről meg annyit, hogy neki ez a szakmája, elvárható, hogy szénné legyen varrva. Senki sem megy szívesen egy olyan tetoválóművészhez, akinek nincs tetkója. Ez olyan mintha olyan kőművessel építtetnéd a házad, aki egy összedőlt kunyhóban él. Ha már a sajátját sem tudja megcsinálni, miért bíznád rá a sajátodat - alapon.

2011. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En nem mondom, hogy mindenki divat tetkot csinaltat, csak az emberek ugyis altalanositani fognak, mert a tetkosok 80%-anak valami hulye tetkoja van, amit ugyis megban, aztan a tobbieket is oda fogjak sorolni.


Kat von D-vel meg semmi bajom. En jomagam is neztem neha a musorat, pedig nem erdekelnek a tetovalasok, de nagyon nagy muvesz.


Nem arrol van szo, hogy nincs igazam. Ez egy velemeny, ahogy a te irasod is egy velemeny. Nincs olyan, hogy valakinek igaza van vagy nincs igaza ebben...

2011. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!