Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell a tetoválással...

Miért kell a tetoválással rendelkező embereket lenézni, megszólni, elítélni?

Figyelt kérdés

nekem van egy tetoválásom a lapockámon. abszolút elhatározásból, akaratból csináltattam, egyedi ötlet. páromnak is van egy. és több embert is ismerek, akinek van és nem azért, hogy nagy dobra verje, csak tetszik neki. itt az oldalon ha valaki tetoválással kapcsolatban kérdez mindegy mi a kérdés egyből megjelennek az önjelölt térítők, hogy majd megbánod, unni fogod, ronda lesz öreg korodra meg ő sose csináltatna. miért éreznek kényszert erre? engem nagyon idegesít. 1.aki elhatározással csináltatja, nem bánja meg(persze lehet, hogy van, aki igen, de enem ez a jellemző). 2.öreg koromban a kutya se fog engem ruha nélkül nézegetni 3.nem is látom minden nap a tetkóm, hogy unhatnám meg? meg egyáltalán.

rámondják, hogy divathóbort,mikor a tetoválásoknak történelme és komoly kifejező ereje van. nemrég olvastam valahol, hogy ne billogozd meg magad. mintha marhák lennénk vagy én nem is tudom. minden tetovált ismerősöm, tanult, dolgozó ember, családdal. és őket is lenézik. miért ilyen a társadalom? bezzeg ha valaki agyonszoláriumozott, agyonszőkített egy tonna sminkkel, az helyénvaló.


2009. dec. 17. 19:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
Az én férjemen van egy csomó tetoválás,tetoválónak készül,de jelenleg is rendesen melózik,és ha ez biztos,akkor ezt csinálja.Nekem is csinált egyet a hátamra a lányom nevét,nem látja senki sem,csak ha olyan felsőt vennék fel.És nem bántam meg!Büszke vagyok rá!és ezerszer inkább,egy szolid tetoválás a hátamra,mint 5 piercing az arcomra
2009. dec. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Én nem nézem le, bár az agyontetováltak már nem tetszenek. Én még fiatal vagyok (17), de tudom hogy fogok csináltatni egyet, mert én nagyon személyesnek tartom ezt. Szerintem csak azok nézik le a másiakt ezért, akik egyébként is lenézik az embereket, csak azért mert nem szép, esetleg meleg vagy roma származású. Ilyen az ember, szerintem ne foglalkozz vele mit mondanak!
2009. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyes konzervatív ízlésű emberek szerint a tetoválás nem való civilizált embernek. Ugyanők elutasítják a testékszereket, a kígyónyelvet, és a több tonna sminket is.
2009. dec. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem nézem meg, szólom meg őket, de nem értek velük egyet, így magamnak meg van róluk a véleményem. Pl. az, hogy aki teljesen tele van tetoválva nem valószínű, hogy fog rendes munkát kapni, ha pályakezdő, mert nem fogják komolyan venni. És nem vedd sértésnek, ez tényleg csak az én magánvéleményem, mindenki azt csinál, amit akar, de szerintem a tetoválások úgy néznek ki távolabbról, mint a kosz. Aki tele van tetoválva, nekem nagyon furcsa. Akin nagyon sok van, az már nem ízléses, ez biztos. 1-2 még OK, mondjuk én sosem csináltatnék, mert nem értem, hogy miért így kellene kifejezni dolgokat. Azt mondod, hogy komoly kifejező ereje van. Ha valaki pl. a derekára tetováltat egy olyan hosszúkás, nonfiguratív tetkót, mit fejez ki? Minden 3-dik lánynak van...
2009. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lenézni?Dehogy is!Nekem kifejezetten tetszenek a tetkók,én is akarok majd egyet.
2009. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké, most lehet leszóltok, de elmondom, mert valamelyest közöm van a témához, grafikus vagyok.Most ne sértődjön meg senki, leírom amit ÉN GONDOLOK, ennyi!Nem személyeskedés, hiszen nem ismerem egyikőtöket sem...


Ahogy írod, kedves kérdező, tényleg komoly kifejezőereje van a tetoválásnak, így annak is mit magadra varratsz.Aki valamennyire is otthon van a témában az már első ránézésre tud rólad "ítéletet"(ezt így írom, hogy kapcsolódjak ahhoz amit te is írsz) mondani, hogy te ki is vagy pl. a tetoválásod alapján.Vegyük azt hogy "valami nonfiguratív izé" itt már az egyik válaszoló írta, hogy mit fejez ki? Na, igen, igaza van.Tényleg, mit fejez ki??Semmit,csak van, mert tetszett a tetoválás,és kellett valami.. általában ez a válasz erre.Ha kicsit kutakodsz a témában sok oldal foglalkozik a tetoválásokkal, a szimbólumok jelentésével.

Bizonyos tetoválások gúnynevei is igen beszédesek, pl."ribancrendszám" tudjuk miről van szó, de ha nem:kislányok derekán tetoválás..erre mit mondjak, divat..mára már "közhely" lett belőle, minden 3.lánynak van, hogy idézzek egy előttem szólót.(mindegy mi csak legyen kategória, nehéz igazán kreatívat találni már köztük, és nehéz újat mutatni a témában)

Vagy a börtöntetoválások:"5 pont" itt sem kell túl sokat magyarázni, itt is tudunk már ránézésre az emberről valamit.

"szeretlek Mari" ezt sem kell magyarázni kiken szokott lenni..máris egy újabb "előítélet"...

Persze nem csak ezek a tetoválások vannak, hanem sok normális, ízléses is.

És még lehetne sorolni nagyon sok mindent :)

Én személy szerint nem élnék a lehetőséggel, hogy magamra varrassak valamit, érdekel a tetoválás, de én inkább csinálnám, mint hordanám.Vannak, amik tetszenek, ötlet szempontjából, kivitelezés szempontjából, de sajnos sok az "igénytelen" köztük szintén az előbbi szempontokat figyelembe véve.

Pl.nálam már igénytelen kategória a nyakon lévő pók tetoválás, valami gyenge rajzkészségű tetováló által készített tetkó, az otthoni tetoválások, a nonfiguratív karon lévőktől a hideg ráz..sok szempontot figyelembe véve "ítélek el" valakit a tetoválása alapján :).

Sokat írtam, de próbáltam rávilágítani a másik oldalra is :)


A lényeg, ha tetováltatsz keress igényes helyet, nézd meg az eddigi munkákat,törekedj a legjobb tetováló megtalálására, és ne csak az ár motiváljon,hogy olcsón megúszd, mert ez veled lesz életed végéig, és "megítélnek" a tetoválásod alapján :)!

Még néhány linket beszúrok, érdekességek:

[link]

[link]

[link]

2009. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja, igen, 22l voltam, a Nagydumás :)
2009. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hm, én nem szólom le a tetováltakat, mivel én is az vagyok. 3 db van. Nem hinném, hogy engem nagyon megszólnának érte, mert szkíta szimbólumok vannak rám varrva, aminek azért elég pontos jelentése van.


Amúgy meg akin látok tetkót és értelmes dolgot a már alapból szimpatikus is nekem.


Természetesen a különböző nonfi hülyeségektől, a r.ibanc-rendszámtól és a kínai jeles gagyiktól a falra tudok mászni én is.


Sztem ne törődj vele ha megszólnak a tetkód miatt, az emberek nagy többsége látatlanba okoskodik csak meg osztja az észt. Hogy a tetkó jujj ilyen meg jujj olyan, de egy szalonban sem voltak még. Ennyi, ezek ilyen gagyi emberek akik emiatt leszólnak. Én képen szoktam röhögni az ilyeneket.

2009. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a derékra odatetovált idióta nonfig nekem sem tetszik. vagy az agyontetovált emberek sem. de ezeket az előítéleteket alkalmazzák azokra is, akiknek 1 van. és ez is csak egy kifejezési forma, persze csak akkkor, ha az egy átgondolt, megtervezett dolog. mindegy mi az, akkor is jelent valamit.
2009. dec. 19. 22:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem kifejezetten tetszenek az ilyen dolgok, de attól még nem ítélek el senkit, ha van egy-két normális! tetkója. Múltkor láttam egy tök szép lányt, akinek a hátára egy óriási színes virág volt tetoválva, hát ez azért szerintem elég gusztustalan, de ti tudjátok. Ja meg egyik osztálytársam a derekára tetováltatta a barátja nevét, azóta meg már szakítottak és egy jó darabig ott lesz a derekán a srác neve.
2009. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!