Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erdekes sztori esett meg ma...

Erdekes sztori esett meg ma velem, mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nyugat-europai varosban elek, ahol jelenleg zajlik egy fesztival- termeszetesen rengeteg turistat vonz. Ma este kint voltunk a ferjemmel, epp a hompolygo tomeg kozepen probaltunk haladni, mikor mellem kerult ket , elegans, ertelmes(nek latszo) kozepkoru par, hallom, hogy magyarul beszelnek ( epp az ittenieket kritizaltak hangosan, hogy ez a nep csak annyit tud, hogy elsorozzon az ettermekben naphosszat ), hirtelen "megorultem" annak, hogy magyarokat hallok, kedvesen odaszoltam nei: " Jo estet, maguk is magyarok?" Erre az egyik no ramnez, vegigmer, majd valami eszmeletlen utalattal a hangjaban; " Igen, azok, es akkor? ... K*rva... " Kopni-nyelni nem tudtam, csak neztem magam ele. A ferjem annyit mondott, legalabb kulfoldon viselkedhetnenek, ezt egy kicist magamra vettem, mert ugye en is magyar vagyok. Ti visszaszoltatok volna, egyaltalan, jogosan zavar ez? Vagy csak az a gond, hogy nekem furcsa, hogy mi, kulfoldon egymas " farkasava" valunk?
2011. júl. 21. 01:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak neked furcsa. Ezek az emberek valószínűleg belföldön is bunkó parasztok, ne törődj velük. Épp elég átok lehet elviselni önmagukat. Külföldi utazásaim során én is találkoztam már véletlenül magyarokkal, kivétel nélkül pozitív élmény volt.

A helyedben én biztosan nem tudom visszafogni magam, és lealázom azt a nőt, teljesen mindegy, milyen okból, de lek*rvázni nem volt joga.. undorító gusztustalan perszóna, szégyen, hogy ő is magyar..

2011. júl. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Én is az elsőnek adok igazat ! De tényleg csak embertől függ ! Én ha le k zott akkor tuti hogy levertem volna ! És hát aki paraszt az paraszt de hidd el vannak jó emberek is ! :)
2011. júl. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mégis miért k*rvázott volna lenne? Ennek erősen kamu szaga van vagy csak nem így volt ahogy elmondtad.
2011. júl. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt a mindenit! Ez durva! :)

Hát..hát, lehet én sem tudtam volna megszólalni, viszont a férjem tuti beszólt volna, még azt is meg merem kockáztatni, hogy talán le akarta volna ütni a nőt..


Egyszer itt MO-n Budapesten a belvárosban, véletlen egy fiatal, nagydarab nőnek a sarkába léptem, aki előttem topogott babakocsival, elfoglalva az egész járdát. (félre nem húzódott volna, hogy esetleg elférjünk mellette) Kikerülni nem tudtam, mert korlát volt végig a járda mentén. Így szépen lassan haladtam mögötte. Egyszer csak megtorpant előttem, én meg a sarkába tapostam. Egyből mondtam is neki, hogy ne haragudj, elnézést kérek, véletlen volt, erre a Nő megfordult, és ordenáré módon elkezdett osztani, hogy : így a K*rva anyámat, meg úgy..miért nem figyelek oda, tudta, h a sarkába fogok lépni, mert egy türelmetlen idióta vagyok, és nem tudom megvárni, hogy végigmenjen a járdán.. stb


Na erre a férjem, aki ott volt velem, nagyon bepöccent, és elkezdte oltani a nőt. Az volt a nő szerencséje, hogy én valamennyire próbáltam nyugtatni a férjemet, ugyanis annyi indulat volt benne, h sztem simán leütötte volna a nőt. :) Egyébként meg is érdemelte volna... Totálisan le voltam fagyva, hogy egészen véletlen a sarkába lépek, erre szembefordul velem, és elkezd ordibálni.. Pháh, gusztustalan egy nő, mondhatom, pedig még nem is kisebbségi volt.


Szóval, vannak bunkó emberek, ellenük védőoltás sajnos még nincs! :P


23/N

2011. júl. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Micsoda?? Azt merte mondani, hogy kva? Uristen! En a helyedben ugy visszaszoltam volna. Jogosan vagy felhaborodva. Az a no nem is ismert es ilyet mert mondani? Ha nem is volt jo kedveben eppen, ilyet azert nem kellett volna mondania. Jol levizsgazott.


En is kulfoldon elek es teljesen ugyanezt tapasztalom. A magyarok max. kihasznaljak egymast, utana eltunnek. Pl. tegnap voltam egy osszejovetelen es sok spanyolajku ember volt ott. Nem hiszitek el, de kulonbozo orszagokbol szarmaznak (fokent del-amerikai orszagokbol, Mexikobol, Puerto Ricobol stb.), ugye hatalmas foldrajzi kulonbsegek ezek es ezek az emberek baratok. Nekik nem abbol all a baratsag, hogy kihasznaljak egymast. Meghivjak egymast magukhoz, neha elmennek ide-oda, beszelgetnek tenylegesen stb. Igaz, az ilyen emberekre jellemzo, hogy "kulsosokhoz" nem szolnak. Tehat mi, magyarok tok egyedul vagyunk kulfoldon, mert meg a sajat fajtank sem szol hozzank. Anyosom pl. azsiai. Naluk is hatalmas az osszetartas. Vannak olyan baratnoi, akikkel mar 30-40 eve tartja a kapcsolatot. En ilyet magyarokkal sajnos sosem tapasztaltam, pedig nagyon kerestem jo ideig a tarsasagukat. Sosem tartott egyik kapcsolat sem, pedig mindent megtettem. En nem ertem ezt, engem is bosszant neha, mert milyen jo lenne osszetartani, KOLCSONOSEN segiteni egymast, de ez itt nem lehetseges. Hogy mi ennek az oka, nem tudom, de csak arra tudok gondolni, hogy ez valamilyen magyar mentalitasbeli vonas, mert masokkal ezt nem tapasztalom. Elnek itt nemetek, indiaiak, koreaiak...olyan hatalmas baratok, meg munkat is keresnek egymasnak, de kolcsonos baratsagok. Ott segitik egymast, ahol tudjak, nem pedig lenyomjak, ha valaki mar picit is jobban all anyagilag.


Magyar ember mit mond? Mondasz valamit, hogy x rossz dolog tortent veled es az a valasza, hogy "ja, mar azt hittem, hogy csak en vagyok ilyen szerencsetlen" vagy a leggyakoribb valasz "akkor jol van, ha neked sem sikerult, megnyugodtam". Annyiszor hallok ilyesmiket. El nem tudnek kepzelni mas nemzetisegutol ilyen megjegyzeseket. Szerintem a magyar emberek tobbsege nagyon irigy, neveletlen es bunko. Kulfoldon duplan igy van... en is tettem fel hasonlo kerdest nemreg egyebkent:


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__1982244..

2011. júl. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor külföldön járok szeretek olyan helyekre menni, ahol nem botlom léptem nyomon a honfitársaimba.


Az az igazság, h a többség nem tud kulturáltan viselkedni.

Ilyen esetben, mint amiben a kérdező volt, biztos, h nem szólítottam volna meg őket.


Végül is vadidegenek. Mi közöm hozzájuk?

2011. júl. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem kamu, unalmas oraimban ilyen sztorikat talalnek ki??? Az igaz, hogy mar eleve nem tetszett, hogy szidjak az ittenieket ,de hirtelen megorultem a magyar szonak. Azt, hogy miert k****-zott le, fogalmam sincs,valaki biztos felidegesithette a holgyemenyt, mindegy, nem erdekel.. Legkozelebb inkabb meg sem szolalok..
2011. júl. 21. 10:42
 8/12 pelgrim ***** válasza:

Hát igen, sajnos ez előfordul, mégis vannak a Magyarok közt is nagyszerű emberek.


„Az igaz, hogy mar eleve nem tetszett, hogy szidjak az ittenieket ,”


Ez nekem elég lett volna, hogy kerüljem őket.

2011. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez a példa is kitűnő annak a szemléltetésére, hogy a pénztől nem lesz különb egyik ember a másiktól.
2011. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Legközelebb, ha látod azt a nőt, mond meg neki, hogy épp sakkozol, de álljon be ő is , mert hiányzik egy sötét paraszt...
2011. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!