Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ami gyökeresen megváltozik,...

Ami gyökeresen megváltozik, az 180 fokos fordulatot vesz, ugye?

Figyelt kérdés
Tegnap vitatkoztam valakivel, mert az állította, hogy ha valami megváltozik az 360 fokos fordulatot vesz, de ugye mi tudjuk, hogy a 360 visszaér a kiindulási pontra, szóval a 0-án lesz. A 0 fokkal pedig a 180 fok van szemben, az az ellentéte... Kinek volt igaza?
2011. júl. 21. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmüen neked, másik félnek alapvetö hiányosságai vannak az általános müveltségben.
2011. júl. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

igaz, előző, ámbátor van egy olyan a népmesékben,hogyaszongya "általbucskázott a fején" ez pedig azt jelenti: átváltozott (közben)-és ha jól meggondoljuk, utána ugyanolyan fizikai állapotba került,360°-kal, de GYÖKERESEN átváltozott, egy metamorfózissal :)))


A 180°pedig irányváltást jelent - ami az előzőnek ellentéte,ami nem feltétlen jár (de járhat) gyökeres változással. Mint egy növény, minél a gyökere marad(hat) és a Nap felé fordul.

2011. júl. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 21. 08:37
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Idéznék Az utolsó akcióhősből:

"Mi ez? A barátom voltál, és most 360 fokos fordulatot vettél!

180 fokost, hülye, spagettizabáló kretén!

360 fok teljes fordulat, és ott tartanék, ahol kezdtem!

Higgy nekem! "

*****

77p 20mp

:)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

08:37


:))

No, körülbelül köztünk is így zajlott le ez a vita egy magát nagyon okosnak tartó kis libussal :) Idősebb nálam, ezért nem hülyéztem le! (de azért ő megengedi magánk, hogy leidiótázzon...) No, mindegy, okos enged, hülye szenved :)

2011. júl. 21. 09:05
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez a "180 fokos fordulat" nagyon bevett kifejezés, pedig az egyszerűen egy egyenes. Elindulsz valahonnan, aztán a szögmérőt ráteszed a te irányodra és leolvasod a 180 fokot, akkor nyilván egyenesen folytatod az utadat. Ez egyszerűen egy teljesen hibás kifejezés, nem is értem, hogy ragadhatott meg. A 380 fok se jó, mert akkor visszamész a kiindulópontra. A 90 fok kicsit túl szögletes. Legkifejezőbb lenne valami hegyesszög, de az meg furcsán pontoskodó lenne, ha 60 vagy 45 fokos fordulatról beszélnénk.

Szóval én se értem, hogy lehet az egyenesszöget fordulatnak nevezni, én nem mondanék ilyent, de ez a bevett kifejezés. Sajnos.

Jó lenne, ha egy nyelvész megmagyarázná, ki találta ki ezt a nagyon hibás fordulatot és hogy terjedhetett el.

# 4/5 hozzászólónak pedig azt üzenem, hogy ő egy eszetlen bunkó és kérjen bocsánatot. Nem értem, hogy lehet ilyen elképesztő ostobán reagálni egy teljesen jogos és érdekes kérdésre.

2019. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Hoppá, nem 380, hanem 360 fokot kellett volna írnom. Kár, hogy nem lehet szerkeszteni.
2019. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem győzködlek olyasmiről, hogy hanyadikán van elseje,csak gondold át ezt azért még egyszer.

Az 5. meg a kérdező maga, ha még nem esett le azóta.

2019. nov. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Neked sok mindennek kellene leesni, például ahogy veszekedést provokálsz a semmiből. A 2011. júl. 21. 08:37-kor közzétett bejegyzésről beszélek, amellett láttam a 4/5 számot, ami mostanra 4/8 lett, ebből "leesett", hogy a második szám az összes hozzászólást jelenti, neked meg essen le, hogy én a negyedik hozzászólás hangvételét tartom bunkónak. Meg a nekem írt válaszodat is. Vegyél vissza ebből a stílusból, ez nem valami szélsőséges párt honlapja, itt kérdések és válaszok vannak. Nem muszáj válaszolni, ha nem tudsz.

Ha valaki azt kérdezi, mennyi 2x2, arra is lehet normálisan válaszolni, de ez a 180 fok egyáltalán nem olyan magától értetődő, akármilyen észkombájn vagy.

2019. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ú, azt akkor benéztem. :) De ki akar itt veszekedni?

Azt a 4.-et meg én idéztem ide, mert vicces és éppen illik ide.

https://www.youtube.com/watch?v=Jo1OjI4Yfv8

Amúgy meg teljesen egyértelmű. FORDULATról beszélünk, nem vonalakról. Ha valamit 180 fokkal elfordítasz, az az ellenkező irányba néz. Mi ezen az, ami nem egyértelmű?

2019. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!