Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy egy prűd...

Miért van az hogy egy prűd lány, néha úgy öltözködik mint?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van a családi körben egy olyan lány, akinek az egész családja konzervatív!

Semmi modern, korhoz illő dolgot nem tesznek. Pl: sohasem voltam még moziban, vagy plázában, sohasem ettek kínai kaját, régimódi lakásban élnek, ahol a szag is olyan mint dédmamámnál. Takarítás szerintük felesleges. Ha benézek a konyhaszekrénybe, minden ki van ömölve, az asztal nincs letörölve, a szobákban mindenhol pókháló és csipkefüggöny! Van pénzük, több is mint nekünk (mi mégis haladunk a korral, időnként ahogy pénzünk engedi újítunk valamin) és az összes pénzüket "elspajzolják" és mindenkinek úgy adják elő magukat mint ha szegények lennének! Szándékosan a szakadt ruhákat hordják mindehova, azt hinné az ember, hogy az a 5 fő kb 70 ezer ftból él, pedig nem így van.

Templomba rendszeresen járnak, van hogy karácsonykor pl 4xf mennek el a 2-3 nap alatt.

Ha elmennek valahova, pl templom, vagy valami "különlegesebb alkalom" akkor viszont úgy öltöznek fel mint a milliomosok! 3 aranynyaklánc a lányon, kezén 8 aranygyűrű, 2 karperec és miniszoknya, cicikidobós felső! Pedig ez a lány életében nem volt még pasival, azt sem tudja mi az hogy csók. Pedig már 24 éves!

Miért viselkednek így?

Mindenki azt hiszi róluk hogy szentek, közben meg "megeszik a szarukat is" már bocsi a kifejezésért, de ez illik rájuk a legjobban. Olyan dolgot amit az ember gondolkozás nélkül kidob, ők azt még őrizgetik. Nemtudom elképzelni hogy mi jár a fejükben? Miért kell így élni? Segítsetek megérteni, hogy miért ilyenek! (már csak azért is, mert szinte napi jellegű a kapcsolatom velük, de évek óta nem tudom megérteni mi van a fejükben)


2011. júl. 25. 13:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
66%
Hogyha napi kapcsolatban vagy velük, akkor miért nem kérdezel rá náluk?
2011. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem te nagyon irigy vagy. Mi közöd neked ahhoz, hogy mit vesznek fel, vagy hogy mennyi pénzből élnek és ezt mire költik? Nem magánügy? Söpörj a saját portádon.
2011. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Erősen fogalomzavarban szenvedsz. Nem prűd és régimódi, hanem zsugori, igénytelen, szutykos. Ez teljesen más kategória. egyébként nem tudom, miért jó úgy élni, ahogy írtad, főleg ha még lenne rá pénz is, hogy ne így keljen élniük. Ez nagyfokú igénytelenség szerintem. Kiömlött kaja, meg nem takarítanak, hogy lehet így élni??? Az meg, hogy "spajzolják" a lóvét ahogy írtad, hát nem tudom, akkor mikor fognak élni? HA az egész életük ilyen, akkor hiába tartogatják a pénzt, sose fogják kiélvezni. Én se értem az ilyen embereket.
2011. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes lehet az a napi kapcsolat, hiszen alig tudsz az életfelfogásukról valamit. Odafigyelsz rájuk, amikor "beszélgettek"?

Mert ha jó témákról és sokat beszélgetnél (nem feltétlen kérdésekkel és válaszokkal, illetve de, ha olyan az irány), akkor tudnál mindent, amit nem értesz.


Nyilván a mindennapi életben igénytelenek, illetve fogjuk fel máshogy: ez elég nekik. Olyankor, amikor egymás között vannak. Létfenntartás alapfokon, semmi több.

De mivel tudják, hogy a társadalomba, civilizációba kilépve mik az elvárások, hát annak is próbálnak megfelelni, hogy ne kérdezősködjenek a lyukas ruháik miatt.

Nem feltétlenül gazdagok még ettől.


Ez olyasmi, mint az én kicsi cicim. Nincs pénzem rá, de azt hiszem nem is akarnék műtétet, azonban ha nem tömném ki a melltartóm külső szilikonimplantátummal, akkor tolakodó bámulásoknak tenném ki magam.

Otthon nagyon jó cici nélkül és otthoni ruhában, de kint az utcán a békesség kedvéért eljátszom, hogy nekem is van...

2011. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem semmi közöd nincsen hozzá hogy más hogyan él. Ha nekik úgy jó akkor te ne foglalkozzál velük. Szerintem attól neked se jobb se rosszabb nem lesz az életed hogy ők proletár módjára élnek.Én aztmondom mindenki csak a saját háza táján söprögessen.
2011. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű azért tartalékolnak pénzt, mert ez biztonságot ad nekik. Mi is sok mindent megvehetnénk, lecserélhetnénk az egész ház berendezését egyszerre, vehetnénk autót is, de nem fontos. Viszont biztonságot ad, hogy van bőven pénzünk, akár mi történik. Most munkanélkül vagyok, még sem gond, nem aggódom hogy lesz-e munkám, kicsit szeretnék is itthon időzni... de hogy ezt megtehessem annak köszönhető, hogy nem rohantunk mindig mindent megvenni. Jó azért nem öregszagú a lakásunk, becsületesen takarítunk, modern ruháim vannak, vehetnék még többet de elég ez. Nem szeretem mikor valaki háta mögött beszélnek, miért igy-úgy él. Viszont megkérdezheted tőlük, nem szeretnétek kicserélni a bútort, festetni, hiszen van pénzetek. De talán ehez sincs közünk, az ő életük. Te örülnél ha megkérdeznék miért nincs tartalékotok, hiszen másoknak van. Biztos azt mondanád nincs közöd hozzá. Ha éljen mindenki úgy ahogy akar. Ez a kiscsaj, majd ha önálló élete lesz, biztos modern cucokkal rendezi be, és takarítani is fog.
2011. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valamit félreérthettetek!

Egyáltalán nem vagyok féltékeny. Nekem is van pont olyan vastagságú nyakláncom mint nekik, de én azért nem is hordom, mert kaptam, és túl vastagnak találom, és nem akarok feltűnősködni hogy felvegyem. Szóval nem vagyok irigy.

A napi kapcsolat nem sokból áll, de nem részletezném, annyira nem ismerem őket, sőt nem is napi annyira a kapcsolat, inkább úgy fejezném ki magam, hogy heti szinten többször, van hogy naponta, vagy hogy 2 hétig semmi.

Nem lehet velük normálisan beszélgetni, nem nyílnak meg a másik előtt. Ők már engem ismernek, de ők nem hagyják magukat megismertetni.


Még a vér szerinte rokonaik sem ismerik őket!

Múltkor tanúja voltam egy beszélgetésnek, és a lány saját keresztanyja is azt hiszi hogy az a lány, milyen szegény, és hogy sajnálta őket, hogy milyen kár, hogy nincs munka! (pedig az a lány nem is akar dolgozni, de ezt sem mondta el a keresztanyjának)

2011. júl. 25. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem cigányok véletlenül? Rájuk nagyon jellemző ez az álszentség, miközben fukszra költik a "segílyt". Ha cigányok akkor ne is akard megérteni a gondolkodásukat.
2011. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Neked egy nyaklánc az élet? Ki nem tojja le, hogy kin milyen vastag nyaklánc van?


Ha ők így élnek, nekik így jó, akkor ennyi. Ne foglalkozz velük, valószínű meg van annak is az oka, hogy miért ilyen zárkózottak.

De a te életed ennyire sivár és unalmas, hogy arra van szükséged, hogy mások éltében turkálj, ill. mások életét teregesd ki a neten?

2011. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt most te izlesrol beszelsz. Ami mindenkinek mas. Miert nem tudod elfogadni, hogy ok nem olyanok, mint te? Es attol, hogy valaki felvesz miniszoknyat meg egy kivagottabb felsot, meg nem lesz utszeli. Semmi osszefugges nincs ekozott. Meg egyebkent is, mi koze van masnak ahhoz, hogy o 24 evesen egyedulallo? Amugy lehet, hogy nem is ismered annyira es kozben van neki baratja, de ha nincs, akkor sem ertem, hogy hol a problema. Ok igy elnek, nekik igy jo, nincs koztuk konfliktus, akkor neked miert faj az eletviteluk? Annyira "sz.rragok" nem lehetnek, ha a ruhat, ekszert megveszik. Mindenkinek mas a fontos. Nekem is van egy ismerosom, aki mindig arra panaszkodik, hogy nincs penze. Ha 500 Ft-ot be kell fizetni, nem tudja befizetni. De 20 ezer Ft-os koncertjegyre telik. O neki az a prioritas. Ezeknek az embereknek meg a ruha, mikor megjelennek. Ez olyan, hogy megtehetnem, hogy legyen egy BMW-m, megsem veszek, mert nem erzem fontosnak ezt. Mindenki arra kolt, amire akar. Nem masok eleteben kell vajkalni, foleg ha ok teged nem bantottak semmivel. Semmi kozod ahhoz, hogy hogy elnek, amig tisztessegesen keresik a penzuket.
2011. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!