Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lett belőlem ez, és...

Hogy lett belőlem ez, és hogyan lehetnék a régi?

Figyelt kérdés

Akár fél évvel ezelőttre ha visszanézek (és azt megelőzően világ életemben), akik ismertek ugyan azt mondták rólam, (minden rossz szándék nélkül): hülye mázlista, a világ optimistája. Ezt nem is tagadom. Persze nem hatalmas "hülyéknek áll a szerencse" dolgokról volt szó, de az élet kisebb nagyobb helyzeteiben, mindig szerencsésen alakultak a dolgaim, ha valami nem ment, jött más, ami sikerült.

A másik pedig, hogy folyamatosan előre láttam. Mikor már mindenki kivolt, én ott voltam és teljes hittel állítottam h. gyerünk jó lesz ez, nincs itt veszve semmi. Mindig optimista voltam, nem tudtam egyszerűen negatívan nézni a világot, mindíg a jót kerestem mindenben, mindenkiben, és ezt folyamatosan.

Az óta viszont egyszerűen minden szétcsúszott körülöttem... Az, hogy a "mázli sorozat" elapadt, az talán a természet rendje, de mostanra nem bírok optimistán látni.

Magánélet, munka, mindennel együtt és "szerencsére" egyszerre hullott ki a kezemből. Belekerültem egy olyan körforgásba, ahol alig akad haver, nincs mellettem társ, mert amikor baj volt lelépett, és persze nincs munka...


Aki már élt át ilyen helyzetet, és kilábalt belőle? Hogyan tudnám megint úgy látni a világot mint "rég"?


2011. júl. 25. 21:04
 1/4 anonim válasza:

Az ember változik.. Nem mindig negativ, ha negativan véltozunk..

Majd megfogod látni a "fényt" a magánéletedbe,vagy akár a munkádba, akárhol.. Utána észre sem fogod venni, de újra a régi leszel.. :D Sok sikert!:)

2011. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát kerva nehéz a dolog.Először is ne ess kétségbe,és végképp ne omolj össze!Légy erős!Enélkül semmire nem fogsz menni.Egy összeomlott emberbe mindenki inkább még 2-t,4-et,5-öt,10-et belerúg(gondolj csak arra,hogy viszonyul a legtöbb ember egy hajléktalanhoz...én már csak tudom,ilyen helyen dolgozom),ezért ne mutasd magad elesettne,gyámolításra szorulónak.Ne feledd gyilkos farkasvilágban élünk,ahol az emberek egy nagy kést vágnának bele minden nyomorultba,ha utána nem lebegne a fejük felett a hóhér bárdja a maga életfogytiglani fegyházbüntetésével.


Másrészt vedd tudomásul,hogy nem lehetsz mindig a toppon.

Gondolom azért vannak barátaid.Beszélgess velük a helyzetedről,meséldd el nekik,hogy mi okoz nehézséget és mondd el nekik kerek perec,mit vársz tőlük.Persze ez csak olyanoknál fog működni,akikbe te se rugtál bele 3-at amikor ők voltak kakiban.

2011. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a kérdést teszem fel mostanában magamnak, nap mint nap. És vágyom arra, aki voltam...

Aztán eszembejut egy butuska gyermekkori versem, amiben arról írok, hogy tök jó lenne felnőttnek lenni, hogy szabad lehessek és azt játszhassak amit akarok... de a vérs vége az, hogy ha már felnőtt leszek, nem fogok játszani, hiába a szabadság.


Szóval valami ilyesmi történhetett velem. Felnőttem és amire régen vágytam, ma hiába adatik meg, már nem igénylem. És így most van egy űr bennem... amit valami mással kéne betölteni, ami viszont még nincs a látóteremben...


Köztes időszak.


Talán te is hasonlóban vagy. Tanácsot adni nem tudok, csak gondoltam leírom hogy nem vagy egyedül.


Én próbálom továbbra is elérni a céljaimat, amikben régen is hittem és még ma is érdekelnek, de az optimizmusom nekem sem a régi. Talán a sok pesszimista ember miatt...

2011. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én több mint két éve veszítettem el saját magamat.A jó kedvemet,a humoromat,a barátokat/én akarok mindig egyedül lenni/.Sajnos,tudom a kiváltó okokat,de nem tudok mit tenni.Melóm megszűnt,párom csúnyán elbánt velem,aztán még rugott belém,,,elszoktam a társaságtól,egészségileg is mindig jön valami...most például úgy néz ki szemüveges leszek,és ettől még rosszabb a kedvem,szinte nincs is kedvem élni..Na de nem terhellek még ezekkel is,a lényeg,hogy nem vagy egyedül,és szerintem lehet,hogy egy kis hangulatjavító,gyenge antidepresszáns fog beindítani..Pszichiáterek szerin legalábbis.
2011. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!