Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtehet ilyet két egyszerű...

Megtehet ilyet két egyszerű ember?

Figyelt kérdés

A lépcsőházunkban leváltották önként a lakók a közöst (ha arányaiban akarom bemutatni, úgy 100-ból 40 ember)nem tudom, hogy csinálták, aláírást nem gyűjtöttek... A lényeg az, hogy ezt azért tették meg, mert a nem fizető lakók miatt (akiknek 2 autóra is telik) jogi úton sem tudta behajtani (egyenlőre) a tartozást, ezért az egyik nőnek néha beázott a plafonja... a nő nem hajlandó megcsináltatni, ő kezdeményezte a közös képviselő leváltását. Egy budapesti "cég" vette át a társasház irányítását. Tőlük egy embert sem láttunk még, a villanyt nem cserélik, pénzért kijönnek, de horror összegeket kérnek el, amit a lakók között kíván az ún. Számviteli Bizottság... két emberből álló (a közöst leváltató nő és mégegy nő hozta létre, nem hivatalosan) "közösség", sem mint cég, sem mint hivatalos közösség nincsenek bejelentve úgy döntöttek, hogy magánakcióba kezdenek és minden lakásba bemennek leolvasni az óraállást (amit mi is normálisan bediktálunk mindig). Most voltak itt, hogy ők bejönnének, mint Számviteli Bizottság. Nem engedtük be őket, mert nem hivatalosak, engedélyt nem kértek, papírt nem írattak alá senkivel, sem megbízást... Két egyszerű lakóról van szó... Fel vannak háborodva, hogy hozzánk nem jutottak be, felírták, hogy nem hagytuk jóvá, hogy bejöjjenek a saját lakásunkba... Szerintetek megtehetik? Egyáltalán nem jogszerű a követelésük...

Ennyi erővel én is kinevezhetném magam bárminek, szedhetnék pénzt, reklamálhatnék stb...

Bocsi, hogy hosszú lett. :) Köszi a válaszokat.


2011. júl. 26. 18:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy felkértek egy független jegyzőt, aki ilyenekkel is foglalkozik. A jegyző átnézte a leváltott közös képviselő elszámolásait, papírjait, számláit... és mindent a legnagyobb rendben talált, amiről tanúsítványt is kiállított.
2011. júl. 26. 18:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a fontoskodás kiváló példája.

Szegények valószínűleg unatkoztak, úgyhogy valamit kell csinálni. Mondjuk én jóindulatól nem mondanám ki, hogy biztosan a pénzért csinálják, de megeshet.

2011. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!