Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az alábbiak nyelvek közül a...

Az alábbiak nyelvek közül a melyik az amelyik itthon nulláról a legkönnyebben sajátítható el olyan szinten, hogy kint egyszerű munkát vállalhasson vele az ember?

Figyelt kérdés

A nyelvek angol, francia, holland vagy spanyol.


Nem azt kérdeztem hogy hol milyen munka van, mert azt már ott élőktől jól tudom.


u.i.: Hogy miért nulláról, mert a szláv nyelvek és magyar nyelvtudásom nem segít egyikhez sem. És németet meg csak elméletben tanítottak nálunk, ha ott volt egyáltalán a tanár.


2011. júl. 25. 03:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Angol, spanyol a legkonnyebb ezek kozul a legtobb embernek es kozepfokig kifejezetten konnyuek, utana nehezek. Az angol nyelvtan konnyu, a spanyol kiejtes konnyu a tobbi nyelvhez kepest, a nemeket is konnyebb megtanulni, mint franciaul vagy hollandul. Szoval ugy egy szintig meg tudsz tanulni konnyen. Ha nem irodai munkas vagy, nem valami felelossegteljes pozicioban vagy, par honap alatt elered a kozepfokot, ha rafekszel...ha pl. epitoiparban vagy gyarban dolgozol, szerintem boven eleg, aztan majd ugyis ragad rad tobb meg be lehet kesobb kint iratkozni nyelviskolaba es az hatekonyabb. En a helyedben megtanulnek nagyon jol angolul es azzal akar angol nyelvteruleten kivul is elboldogulsz. Pl. Hollandiaban, Eszak-Europaban mindenki ugy beszel angolul, mintha angol lenne...szerintem az angol lenne a leghasznosabb.
2011. júl. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Sajnos egy biztos soha nem fogok jól angolul tudni.

Mondjuk én nem az iskolai angol ellen lázadok. Mert általánosban még oroszul, aztán gimiben németül "nem" tanultam. Igaz oroszul magán tárnál tanultam és jól ment. (Anyám fél családja nem is tud magyarul, csak ruszin nyelvet beszélte meg persze mind tudd ma már oroszul). Ez jó motiváció volt. A skandináv álszent mentalitást utáltam eddig a legjobban. Előbb megyek újra a bunkó spanyolokhoz akik mondjuk nem tudnak angolul annyit sem mint én. Viszont az angol nyelvet soha nem szeretem.

London jó hely mert csak 40% angol. És az angol százszor jobb mint egy amcsi. És egy angol is sokkal sokkal jobb mint egy svéd vagy norvég. Francia országban hatvanöt évet élt (Ludovikás mérők) nagybátyám francia arisztokrata felességgel is erős kritikája is szebb fénybe tünetet fel a franciákat. És a Párizsból (félig francia ként (anya révén) Hamburgba emigrál unoka testvérem véleménye is érdekes és tanulságos volt.

Nagyon furcsa torz képeket látunk Európáról. Ahol én jártam az nem az mint aminek itt mondják.

Az angol azért van ott, mert ez a kérdés nem csak nekem lesz tanulságos.

2011. júl. 25. 06:28
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
én a spanyolt mondanám, bár nem beszélem de egy ideig tanultam. Azt nem tudom mennyi tapasztalat alapján szűrted le, hogy bunkók a spanyolok:D személyesen nem ismerek egyet sem, csak interneten keresztül de én szeretem őket, arról nem is beszélve, h az olaszok mellett ott vannak a legjobb faszik :DD
2011. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A legjobb barátom több mint egy évet élt Barcelonában. Ő egy irodai ex-patkány. De ő is ledöbbent azon amit a spanyol macsók csinálnak. Átlag spanyolt 18-28 éves férfi könnyen fen hangon röhöghet, a babakocsit a metróba lecipelő nőn. Ha segít(ene neki) neki egy idegen pasi, akkor már biztos hogy botrányba fullad a jelent. Ha nem segít és a nő egyedül megoldja lehet hogy "lapos lesz", ha van ott másik nő az ~10% lehet hogy segít. Ha nincs nő aki segítsen neki és ő egyedül érkezett. Akkor az egy spanyol férfinak kegy hó vicc forrás. Ez nem a hímn*s skandínávia.

A pincér lazán mid (bár ott ez szinte elvárt szokás) eldobja kaját.

A politikai korrektség csak fikció, szexuális egyenlőség durva sértés és megaláztatás. Az idegen nők irányában figyelmesség durva inzultus. Valahogy semmi nem úgy működik mint itt a keleti végeken, vagy nyugaton vagy északon. De az olaszok nyálas gavallérok hozzájuk képest.

2011. júl. 25. 20:09
 5/13 A kérdező kommentje:

eldobja kaját. *


eléd dobja kaját.

2011. júl. 25. 20:11
 6/13 anonim ***** válasza:
hát ez tényleg nem hangzik túl jól, de szerintem bunkó emberekből itt sincs hiány. Erről az oldalról nem ismerem őket, akiket én ismerek azok kedves emberek :)
2011. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A felsoroltak kb. egyforma könnyűek/nehezek, ezért angolul tanulj, mert az a leghasznosabb.


Ebből a szempontból a 2. a francia, 3. a holland, 4. a spanyol.


Spanyolország ugyan több, mint 2-szer akkora, mint Hollandia, de akkora munkanélküliség sújtja, hogy azt nem lehet állítani, hogy a spanyol munkaerőpiac nagyobb, mint a holland.

2011. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Elso vagyok. Kerdezo nem a rosszat kell meglatni meg ezekkel a negativ dolgokkal foglalkozni. Rossz emberek mindenhol vannak, de jok is!
2011. júl. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem jellemző rám hogy a rosszra fókuszálnék. Csak az hogy jó "férj" jelöltek lennének egy magyarnak a spanyolok az erős túlzás. Lehet hogy előre rohantam.

Amúgy a Spanyolokban rengeteg jó tulajdonság is van. Bár ha egy Spanyol még nem volt itt vagy nem beszélt egy magyarral akkor pont ők általában a (mivel a Puskás csak nekik nem igazán magyar a világon, mert ott játszott) ezért ők már nem tudják hogy hol és kik vagyunk.

És az nem a rossz keresése ha egy jellemző hétköznapi ,barátomnak pár naponta, rendszeresen frusztráló helyzete volt az, hogy ő is csak max. hallgathatja a röhögést, és nem lehet segíteni (babakocsis). Amúgy öt i nehezen vették fel a beilleszkedés egy rövid várakozás után gyorsan ment és első hónap végére a barátságos kollégái miatt már úgy érezte évek óta ott dolgozik és jól érezte magát. Amúgy manapság is gyakran vissza kívánkozik. CSAK én azt érzékeltettem múltkor hogy az nem egy "modern nőnek" való hely. Mert a férj sem segít sok mindenben mert nem lenne macsó és az akkor komoly támadást vívna ki. Amúgy magyar származású (56-os apja révén) volt itt örökbefogadás miatt, és leveleztünk és a kispapa férje azért szóba került hogy ott túlzásokba esetet. Nálunk meg még sírnának hogy nem veszi ki kelőkép a házimunkából és gyermek nevelésből a részét a férj.

2011. júl. 26. 15:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: az írásodból ítélve te egy nagyon buta, előítéletekkel rendelkező egyén vagy, akinek nincs helye külföldön. Maradj szépen Magyarországon. Ugyanis itt van a legtöbb esély arra, hogy legalább magyarul megtanulj.
2011. aug. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!