Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ciki ha manapság...

Tényleg ciki ha manapság valaki nem egyetemista?

Figyelt kérdés

Most csinálom a második szakmám (szakács), nyáron ill. tan. szünetekben kőműves segédként keresem a "zsebpénzt",mivel kocsira gyűjtök.

Mikor építkezésen dolgozom, a járókelők úgy lenézik az embert hogy rettenetes :( a korombeli csajokról nem is beszélve....

22/F


2011. júl. 26. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy igen.

Programozóként dolgozom egy cégnél, igen jól keresek, szakmailag megbecsült vagyok, de csak egy OKJ-s papirom van, barátnőmnek diplomája és az van, hogy az ismerősei közül rengetegen érezni lehet azt a kemény lenézést attól függetlenül, hogy mind anyagilag mind szakmailag jóval felettük teljesítek. Ezzel igazából nem tudsz mihez kezdeni.

2011. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos a gazdasági válság mellet súlyos értékrendi válság is van! Szerintem nem ciki egyáltalán, sőt nagyon is becsületre méltó az, ha valaki a két kezével keresi a kenyerét!

Persze jobb diplomás munkanélkülinek lenni, meg majd közmunkában utcát seperni...

2011. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 AndiBandi93 válasza:
93%

Figyelj, normális csaj nem fog téged ezért lenézni. Én speciel felnézek az ilyen emberekre, mert tiszteletre méltó, hogy annyi mindenhez értenek, és hogy azt is el tudják végezni gond nélkül, amihez ált. szakember kéne.

Aki meg csak a pénzre bukik meg hogy kifizessék a kozmetikusát, az biztos, hogy le fog nézni...

2011. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%

Egyet jegyezz meg, aki dolgozik bármit is dolgozik azt aki lenézi az egy nagy barom, és az a csaj aki ilyen miatt, hogy te "csak" egy szakács vagy kőműves vagy nem jár veled az értéktelen ember és jobb is nem pazarolni rá az időt.

21f, egy egyetemista

2011. júl. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista vagyok, de megbántam. Ha újra érettségiznék, nem tanultam volna tovább egyetemen, de így már nem hagyhatom ott. Jól hangzik, ha valaki egyetemet végzett, de ha nem olyan munkája lesz később, amihez előfeltétel az adott szakirányú diploma, akkor semmi értelem és azt veszem észre, hogy a legtöbb esetben az a helyzet áll fent.
2011. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

egyáltalán nem ciki, az meg,hogy szakácsnak tanulsz szerintem nagyon nagyon jó ötlet :))

18/L

2011. júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Normális esetben ebből nem kellene elvi problémát csinálni, hogy ki mivel foglalkozik, hiszen így épülne fel egy társadalom, különböző végzettségű emberekből hiszen "egyik a másikból él" de a napi tapasztalatok az ellenkezőjét mutatják...

És tisztelet a kivételeknek akik még becsülik a munkát. :)

2011. júl. 26. 23:50
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki az a ciki ha valakit lenéznek e miatt.

22N

2011. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%

Szerintem, nem ciki csak ma már divat egyetemistának lenni. Amúgy meg a jó szakemberekre elég nagy szükség van mostanság, mivel mindenki egyetemet végez kevés van belőlük. Ne foglalkozz az ilyen fogyatékos sznobokkal.

De ne aggódj Orbánka elintézi, hogy ne legyen ennyi egyetemista, de ebbe ne menjünk bele:)


23f

2011. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok emberben van egy nagyfokú előítélet a melósok és az egyszerű munkát végzők irányában, hogy ez "csak egy tahó kőműves, ez csak egy vízvezeték szerelő, biztos műveletlen" Az egyetemek pedig ontják magukból a diplomásokat, akik nem tudnak elhelyezkedni, mert nincs kereslet a szakmájukra, vagy teljesen felesleges. Pl. nem értem hova kell diplomás filozófus vagy kultur antropológus. Az én munkám csak egy egyszerű eü. adatrögzítő, amire nem sok kereslet van, de a szüleim mindenáron erőltetik az egyetemet, hogy így majd 100 ezerrel többet fogsz keresni, és mindegy csak diplomád legyen, mert az milyen jó és mekkora becsülete van.
2011. júl. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!