Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ciki ha manapság...

Tényleg ciki ha manapság valaki nem egyetemista?

Figyelt kérdés

Most csinálom a második szakmám (szakács), nyáron ill. tan. szünetekben kőműves segédként keresem a "zsebpénzt",mivel kocsira gyűjtök.

Mikor építkezésen dolgozom, a járókelők úgy lenézik az embert hogy rettenetes :( a korombeli csajokról nem is beszélve....

22/F


2011. júl. 26. 23:13
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

Nekem is megvan a szakács szakmám, egy nyáron keresztül dolgoztam is a szakmában, majd ott hagytam, mert szerettem volna tovább tanulni.

Most 25 vagyok és még nincs a diploma a kezemben, mert a nyelvvizsgára készülök. Közel 4 év ment el az életemből, rengeteg beleölt pénz, és egyáltalán nem biztos hogy könnyen tudok vele munkát találni.

Most sajnálom hogy akkor nem maradtam szakácsnak, azóta már lenne elég tapasztalatom is.

Barátnőm is diplomás, de egyáltalán nem érdekelné ha nem lenne, sőt a leggázabb, hogy szakácsként sztem. 1-2 héten belül találnék munkát és többet is keresnék...

2011. júl. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

20L vagyok és egyáltalán nem nézek többre egy diplomást.

Láttam én már buta egyetemistát is párat, nem tudom el fogják-e végezni vagy kibuknak, de ha sikerül akkor azért elcsodálkozok a színonalon. Na mindegy.


A másik meg hiába van diplomája valakinek, ha sz@rt se tud kezdeni vele és ugyanott van, mint egy nemdiplomás mert nem tud elhelyezkedni vele, vagy diplomával a kezében mehet ki pincérkedni vagy mekibe külföldre a normális fizetésért. Akkor is elmondhatja, hogy van diplomája, és ennyi, de érvényesülni már nem tud vele.


Én sem diplomás képzésre jelentkeztem, de az amit dolgozni szeretnék ott egyaránt lehet ezt diploma nélkül is végezni, és ebben a szakmában fontosabb a rátermettség és talpraesettség, mint hogy az meglegyen.

2011. júl. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki.

Én is azt vettem észre,hogy manapság nagyon nagy divat lett a diploma.

2011. júl. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Az építkezésen lévő embereket sokan azért nézik le, mert a legtöbb borzasztóan primitív (füttyögnek, ordibálnak, beszólogatnak). Így általánosítanak, gondolom én, és ezért kapod a lenézést.

Én is szakácsnak tanulok és még szeretnék szakmát.

Párom apja és tesója viszont tényleg olyan ember, aki lenézi a szakmunkásokat, de akkor ne vegyék őket igénybe (elromlik valami a ház körül), ne menjenek boltba, ne hordjanak ruhát, semmit ne használjanak, mert nem diplomás emberek készítik...

Nekem diplomás párom van.

21/L

2011. júl. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én okj-s képzés után mentem egyetemre. Még mai napig nem tértem magamhoz, hogy mennyi primitív ember jár a felsőoktatásba! Komolyan mondom a gimi és a okj-s képzés között, mintha lett volna egy nagy vízválasztó, hírtelen, érett gondolkodású, nyitott, kedves emberek közé kerültem, majd az egyetemen ennek szöges ellentéte, vissza a gimnáziumi posványba.. mintha ez is egy kötelező "szakasz" volna, és a korlátolt burzsujgyerekeket, mind beíratták a kötelező ruhatásrosszakra.

Komolyan mondom, ezek után nekem inkább az egyetemistákkal kapcsolatban vannak fenntartásaim. (Persze itt is tisztelet a kívételnek!) De ez ma már inkább családi, anyagi háttérről szól, mint tudásról.


Az meg nagy igazság, - amit már írtak -, hogy az embernek akármilyen munkája van, az nagyon is becsülendő!


Ráadásul volt egy barátnőm, akiknek a pasija szakács és masszőr volt. Ne tudd meg hányan irigyelték érte a lányt!:)

2011. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon jol teszed, hogy szakmat tanulsz es a lanyok is ertekelik, ha van egy szakacs a haznal. En egyetemet vegeztem, de mindenkit ertekelek. Sokszor a szakmakkal rendelkezok intelligensebbek, mert az egyetemre egyesek csak melegedni jarnak meg bulizni, mig a szakmasok evek ota kemenyen dolgoznak. En nem neznelek le, ez biztos.
2011. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Örülök hogy ennyien írtatok,főleg hogy nem kétszavas mondatokat :)Jó volt hogy kifejtettétek véleményeteket és megosztottátok tapasztalataitokat. Azt aláírom hogy az építőipari "melósokkal" szemben táplált előítéleteknek van alapja, sajnos, bár szerencsére a mi csapatunk nem primitív emberekből áll.

A diplomára terelve a szót... én is úgy érzem hogy szinte "divat" manapság, és ne értsetek félre, nem rossz indulatból mondom! Nekem is vannak egyetemista ismerőseim, és le a kalappal előttük, mind emberileg mind pedig tanulmányi szempontból.


Én is mindenképpen szeretnék még tovább tanulni, ha egyetemen nem is de fősulin vendéglátás szakon mindenképpen.


Aki szeretne még ehhez a témához kommentelni mindenképpen tegye meg!!!!! :)

2011. júl. 27. 19:52
 18/21 anonim ***** válasza:
Pesten laksz?
2011. júl. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem, Debrecenben.
2011. júl. 27. 21:02
 20/21 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert Pesten amúgy is lenézőbbek az emberek legalább is én ezt tapasztaltam..)


Szerintem ne foglalkozz az ilyen emberekkel. Elég primitív hozzáállás valaki a munkája miatt lenézni, holott tudják, hogy a te munkádra is szükség van, úgy ahogy a többi könnyedebb munkákra is.

Értelmes ember emiatt nem fog lenézni téged.

Én biztos nem néznélek le!

2011. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!