Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy általánosít...

Miért van az, hogy általánosítják a romákat? Attól, hogy a tv-ben csak a legalját látják és, hogy az utcákon feltűnnek a "rossz útra tért"-ek, attól még vannak normálisan élő romák is!

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,csak az a kevesebb....Ahol én lakom ott csak az a "kukás" fajta van.Én elvagyok velük is meg nálkülük is,ha nem piszkának...Különben meg az általánosítás mindenre igaz,miért pont ez a téma lenne kivétel?
2009. ápr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem puszta általánosítás. Léteznek tényszerű, statisztikai adatok és gondosan, objektíven megírt könyvek, amelyek alátámasztják, hogy a romák nagy része képtelen beilleszkedni megfelelően a mi nyugati típusú társadalmunkba. Ezen semmiféle tolerancia kampány sem fog sohasem segíteni. Egyszerűen mások a normáik, és amíg ezek a normák nem lesznek deviánsnak, antiszociálisnak bélyegezve, addig nem is fognak változni. Attól még, hogy a média az integrációról beszél, az átlag polgár, aki a bőrén érzi az elfogadás "jótékony" hatását, nem lesz romaszerető.
2009. ápr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
98%
Emlékszel még amikor Ausztriában Bécsben kiírták a boltokban, hogy :Magyarok ne lopjatok!-én szégyelltem magam, hogy magyar vagyok, mégsem tudtam ellene tenni.Ez van.Én tudom, hogy a romák közt is sok becsületes él, mert én együtt dolgoztam velük pár évig és bizony sokszor a magyar többet lopott a melóhelyről, mint a roma.Viszont a romák közt rengeteg a primitív alulképzett.Minek kell nekik 5-6 gyerek, aztán meg jönnek és kipakolják éjjel a füstölt kolbászt, meg szalonnát a fehérek éléskamrájából, az államtól várják, hogy eltartsa őket, de könyörgöm a fehérek közt is vannak rászorulók.Csak a roma úgy érzi, hogy neki joga van ahhozz, hogy máséból tartsa el a saját családját.Persze azt is megértem, hogy nehéz helyzetben vannak, mert pont az előítéletek miatt azt a keveset is aki dolgozni akar, nem szívesen alkalmazzák.Ehhez a romáknak kéne összefogni és előbb bizonyítani, hogy képesek az együttélésre.Erre nagyon jók voltak régen a vajdák akik tényleg kordában tudták őket tartani, de a mostani vajdák még nagyobb gazemberek, mint az alattvalóik.Aki jó vajda, ott rend és fegyelem van és nincs is gond a romákkal a fehérek is jobban tolerálják őket. Ez van.
2009. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Vizy András műsorában láthattuk a normálisakat is. Emlékszel még? Százból egy. Elhanyagolható veszteség.
2009. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen vannak normálisan élők is, akik sajnos csak 2-3 %-uk! A legtöbb nem hajlandó dolgozni(minek az, amikor segélyből megélnek), csak szülnek 8 gyereket és felveszik utána a pénzt! Az már lényegtelen, hogy nem a gyerekekre költik, hanem piára, cigire... Sajnos a legtöbbje ilyen! Nekik az értékrendjük teljesen felborult! Pl. előrébb való az, hogy fent legyen a digi tv-s tányér, mint hogy legyen normális ablak vagy ajtó! Erre mifelénk ez a jellemző! Lopnak, betörnek, aztán ráfogják, hogy megélhetési bűnözők! Talán el kellene menni dolgozni, akkor nem kell lopni!De hát egyszerűbb lopni, mint 8-10 órát gürizni! Vannak rendes, tisztességes, dolgozni tudó romák is! A sógorom roma származású, mégis vitte valamire, és mindent megtesz azért, hogy megmutassa, hogy a származása ellenére tud és akar dolgozni. Most is külföldön dolgozik, hogy minél előbb kifizessék a hitelüket(házat vettek), és hogy a gyerekeinek meglegyen mindene! Sok magyar nem tud és nem is akar így dolgozni, mint ő!
2009. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
A megélhetési bűnözésre mindig azt szoktam mondani, h mutassanak már egyet, ami nem az.
2009. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A sok negatív tapasztalat miatt! / Sajnos miattuk a " normálisak" is megszívják.Ennyi. De ha vigasztal, külföldön a magyarokat se szeretik túlzottan, de ennek történelmi okai vannak. Az megint más dolog hogy néhány lopós magyar miatt kiírják ," hogy magyar ne lopj."
2009. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy vannak...kb 10-20 százalékuk, de velük ritkán lehet találkozni...az aljával viszont minden nap..nem csak a tv-ben, az ucán is... ha általánosítanak egy népet, akkor az azért van, mert a TÖBBSÉGÜK olyan...és sajnos az a kevés kivétel is a öbbségnek köszönheti az előítéleteket
2009. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
felteszek neked egy kérdést: tegyük fel, hogy megjelennek a földön a lila bőrű emberek (csakhogy olyat mondjak ami még nem létezik)... mivel nincs otthonuk, vándorolnak és keresik, hol telepedhetnének le...te egy se nem szegény, se nem gazdag családfő vagy, akinek a portáján egy este bekopogtat egy lilabőrű éjszakai szállást kérve. Te jószívű és vendégszerető ember vagy, ezért beinvitálod a házadba, bőséges vacsorát készítesz neki, jóféle bort vagy pálinkát adsz neki, amit csak ünnepekkor veszel elő. Majd nyugovóra tértek. De reggel arra ébredsz, hogy a vendéged eltűnt, és nem csak ő, vele együtt az összes jószágot, az éléskamra egész tartalma és még a kis félretett vagyonkádat is meglelte, amit pl. a lányaid esküvőjére tettél félre. De már nem bukkansz nyomára a tolvajnak. Mikor elmeséled a szomszédoknak a történetedt, megtudod, hogy majdnem mindőjükkel ugyanaz történt, ami veled...jóhiszeműen menedéket adtak az idegennek, aki reggelre kifosztotta őket. Egyetlen egy szomszédod csodálkozik a történteken, hisz ő még búcsúajándékot is kapott a vendégétől és nem tűnt el tőle semmi. Másnap éjjel úrja bekopog hozzád egy a lilabőrűek közül...beengeded e a házadba? És szerinted az a házigazda, akitől nem tűnt el semmi, de hallotta a többiek beszámolóját, beengedné e?
2009. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert sajnos az nem hír, hogy ha valaki jó. Az emberek a rossz dolgokon akadnak fenn, a szenzáció kell. A TV-ben nem fogsz olyan embereket látni, akik tisztességesen élnek, mert az sajnos az átlagot nem érdekli, unalmasnak tartja. Biztos vagyok benne, hogy vannak normálisan élők is, csak ez épp annyira nem érdekli az embereket, mint a normális életet folytató "magyarok". A normális emberből a média nem tud pénzt csinálni.
2009. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!