Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják egyesek azokat...

Miért utálják egyesek azokat akik irodában dolgoznak és szellemi munkával keresik a kenyerüket?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom azért, mert ülnek. Egy olyan ember számár aki, fizikai munkát végez, vagy élelmiszerboltban, egész nap pakol, felháborító, hogy egy ülőmunkát végző ember azt mondja, hogy fáradt. Szerintem nem utálat, hanem talán irigység.
2011. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Általában azok utálják őket, akik el se tudják képzelni, hogy a szellemi munka lehet fárasztó is.
2011. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

már megint ez a kérdés 2 napja is feltette valaki

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2028..

2011. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam mindkét oldalon. Sokszor a fizikai munkát végzők számára a szellemi munkát végző csak lébecol. Ha pedig az a szellemi munkát végző esetleg még fenn is hordja az orrát, mondván "én tanult ember vagyok, mit akar ez a koszos melós", akkor bizony meg is érdemli. Ha pedig nem nézi le a fizikai munkát végzőt, és ugyanolyan embernek tekinti, ugyanúgy bánik vele, akkor nem utálni fogják, hanem szeretni.


Én már megtanultam, hogy mindkettőre szükség van. Pl. ha nincs, aki kösse a szerződéseket, nincs munka. Ha nincs, aki elvégezze a munkát, nem lesz mit leszámlázni. Ez mellérendeltségi viszony, nem alá-fölé.


manju

2011. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Sokszor a fizikai munkát végzők számára a szellemi munkát végző csak lébecol."


És ezt miből gondolják?

2011. júl. 27. 16:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Abbol, hogy a fizikai munkasok egy reszenek csak az munka, amibol "termek" lesz. Egy asztalos peldaul kesz munkat ad ki a kezebol, valami kezzel foghato dolgot kreal es szerintem innen szarmazik az az elgondolas, hogy a szellemi munkat vegzok nem dolgoznak annyit. En nem fizikai munkas vagyok, de valahol mindket oldalnak igaza van. Nagyon ki lehet faradni szellemi munkaban, de sok szellemi munkat vegzonek abbol all a nap, hogy megtargyaljak, hogy a szomszed Katika eskuvoje milyen volt. Vannak ures napok, amikor alig csinalnak valamit, persze gondolom, hogy vallalkozo fizikai munkasnak is igy van. Pl. emlekszem, hogy elmentem az okmanyirodaba es az a varoshazan van. Nagyon sok orat kellett varni, mert rengetegen voltak. Hosszu volt a sor, egy iroda volt mellette es nem felejtem el, hogy az ott bent dolgozo 2 no vegig arrol beszelgetett, hogy milyen volt a hetvegejuk, miket csinaltak, pletykaltak stb, de orakon keresztul ment a szoveg, kozben semmi mas. Kozben persze nem vegeztek tenyleges munkat. Kijarnak kavezni, cigizni stb. Mas kategoria, mint amikor valaki egy egesz jatszoteret megepit vagy leburkolja a konyhat. Vagy pl. neha elnezem ezeket az embereket az autoszalonokban. Manapsag nagy ritkan beteved valaki. Igaz, ott kell lenniuk akar hetvegen is, de nem sok mindent kell napkozben csinalniuk az ugyfelek hianya miatt. Jarkalgatnak, szamitogepen jatszanak. Szellemi es szellemi munka kozott is van kulonbseg. Rengeteg mulik a szemelyen es a munkakoren. Vannak olyanok, akiken hatalmas felelosseg van es nagyon hosszu munkaidejuk van. Szoval nem mindegy, hogy mi a munkakore. Minden munkanak meg van az elonye es hatranya. En senkirol nem gondolom, hogy nem vegez tenyleges munkat, csak van, aki joval tobbet, mint mas.
2011. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Egy asztalos peldaul kesz munkat ad ki a kezebol"

Egy mérnök is (pl tervrajz), informatikus (kész programot, programrészletet vagy továbbfejleszetettet).

2011. júl. 27. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly nyáron vízimentősködtem a balcsin, idén au pairként dolgozom külföldön. Egyik barátom minden nyáron kőműves segédmunkásként keresi a kenyerét, és 3 méter magasról néz le rám, amiért én ilyen "munkának nem nevezhető" dolgokért kapom a pénzt. 99,9%-ban érzem, hogy az irigység beszél belőle, hiszen míg nekem szerencsém van azzal, hogy régen jól megtanítottak úszni, letudtam tenni a vízimentővizsgát és eltudtam jönni tengerparti családhoz segíteni (mert jól úszok és ezt itt igénylik), ergo nyaralok is meló közben, addig neki csak annyi jut, ami 4-5 éve minden nyáron, mert nem talál magának jobb melót. Irodában nem akar ülni, mondván hogy ő igényli azt, hogy fizikailag fáradjon el nap végére. Külföldön nem akar melózni 1-2 hónapot sem, mert hogy az hazaárulás. Szerinte amit én csinálok az sem munka és nem érdemlek pénzt érte, mert gyerekekre vigyázni semmiség, nem megterhelő. Pedig nap végére úgy dőlök az ágyba mint egy zsák. :) Ilyen emberek mindig is voltak és lesznek is. Teszem hozzá ez a barátom építőmérnöknek tanul, ergo ELVILEG olyan szellemi munkát fog végezni, amitől elmondása szerint hányingere van.

Nem igen értem az ilyen embereket, a maga nemében mindkét féle meló nagyon is fárasztó csak az egyik így, a másik úgy.

2011. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de ezt mondom, hogy nem minden szellemi munka egyforma...ahogy a fizikai munka sem az. De mindenkinek meg van a sajat dolga, feladata. Nem vitathato.
2011. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Miért hiszik, hogy lébecol? Mert azt nem látja, hogy az is munka, hogy ő kapjon fizetést, el legyen számolva a túlórája, ki legyen számlázva az elvégzett munka (aminek sokszor minimum 3 melléklete van), stb. Csak azt látja (ha akarja), hogy egész nap ülsz a székben és ütöd a gépet, papírokat tologatsz.


Én egy olyan cégnél dolgozom, ahol én ülök a gép mellett és a kollégáim hibákat hárítanak el 24 órás szolgálatban. Ők végzik a fizikai munkát. Nálunk ebből nincs probléma, mert tudják, ha én nem dolgozom, nincs fizetés, nincsenek a papírok elintézve. Én pedig tudom, hogyha ők nem dolgoznak, nem tudunk miről számlát kiállítani. Ez csak beszélgetés kérdése. Ha pedig beszólna valaki, megkérdezem, hogy miért kap azért fizetést, hogy éjszaka alszik? De ilyen még nem volt.


manju

2011. júl. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!