Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a szenvedelybetegseg oka?...

Mi a szenvedelybetegseg oka? Mitol alakul ki?

Figyelt kérdés

Lehetseges, hogy valakinel csak ugy kialakul pl. alkoholizmus, drogfuggoseg ok nelkul?


Miert elnek annyian tudatmodositokkal? Nem tudjak az eletet elviselni tisztan?


2011. aug. 1. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:

kipróbálja (sok gond miatt, rossz társaság miatt, kiváncsiságból) és azt tapasztalja közben: könnyebb az élet, gond egy szál se. Azután elmúlik a hatása és visszatér a tiszta tudatállapot - de : hát csodák csodájára: semmi sem oldódott meg, az csak egy csili-vili ILLUZIÓ volt. De mivel nem oldott meg semmit, nem dolgozott fel semmit, erősebb lesz a baj, mert a lehazudás növeszti. Akkor újra (hiszen egyre elviselhetetlenebb)- és indul az ördögi kör - egy örvény, spirál, ami leránt.

Ez igazán az ördög műve - becsap, lehazudja a bajt, nem megoldja és... elveeszejt!

Nagyon nehéz ebből az örvénylő spirálisból kihúzni az embert, tudják az addiktológusok, azok szakemberek, akik gyógyítani próbálják.

2011. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6%
Gyenge jellem, gyenge akaraterő, hitvány ember-minőség.
2011. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
08:41 egyetértek, de csak akkor mondd, ha te már voltál benne és az akaraterőddel másztál ki. Egyébként fogalmad sincs, hogy mi fán terem, ezt tapasztalni kell.
2011. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a szenvedélybetegség oka a tudatosság hiánya. Aki józan, tudatos gondolkodású, az eleve nem nyúl olyan szerekhez, amelyek szenvedélybetegséget okoznának. Ezt a jelenséget súlyosbítja, hogy a fiatalok egymástól látják a egészséget romboló életvitelt (dohányzás, alkohol, drog), és ezt tartják menőnek, lenézik azt, aki nem él ilyen szerekkel.

Természetesen nagyon nagy akaraterőre van szükség, hogy valaki ellen tudjon állni. Én büszke vagyok rá, hogy életemben nem dohányoztam, alkoholból is csak néhány kortyot ittam. Voltak nekem is olyan gondjaim, problémáim, amelyek elől jó lett volna valahová elmenekülni, de eszembe nem jutott alkoholba fojtani a bánatom, drogozni meg plánen nem. Tehát szerintem aki kellően intelligens és megfontolt, az nem lesz egyetlen szenvedélybetegség áldozata sem.

24/F

2011. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!