Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság miért nem lehet...

Manapság miért nem lehet senkire sem számítani?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 23:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Barátokra,ismerősökre gondolok.Én mindig segítek azoknak akikkel jóba vagyok de vissza már nem kapom
2011. aug. 1. 23:08
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát nem.
2011. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
vagyis hogy miért?? na ezt rossz emberektől kérdezed mert itt mindenki annak fogja amgát tartani aki válaszol neked.. de akkor sem lenne más a helyzet ha egy olyantól kérdeznéd aki mindig cserbenhagy ő sem ismerné be. nyugodj bele és keress igazi!! barátokat
2011. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
önzőek
2011. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 SzilKa ***** válasza:
100%
En ugy tapasztaltam, hogy nem mindig ugyanattol kapom vissza a segitseget, szivesseget, mint akinek adom. S ez valahol igy van rendjen, ha Te segitesz masoknak, ne azert tedd, hogy visszakapd, tedd az onzetlenul. Termeszetesen, ha ugy erzed, hogy valaki visszael vele, akkor tobbet ne segits neki, lepj tovabb. Nekem ez eddig bevalt, es eljott az az idoszak is, amikor csupa kedves emberrel hozott ossze a sors, akikre lehet szamitani.
2011. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ó, milyen ismerős a helyzet.


De ezek nem barátok. Csak érdekkapcsolatok.

2011. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 ava87 ***** válasza:
95%
Én azt nem értem, hogy mi az, hogy "manapság"? Régen szerinted nem volt, aki így érezte? Én pl. nem érzem így, nekem van kire számítanom, szóval ez nem egy általánosság.
2011. aug. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem rosszul választasz barátokat. Én pont az ellenkezőjét látom, mindig számíthatok a barátaimra, és a párom barátaira is.


Szerintem az a baj, hogy ma mindenki mindenkivel seperc alatt "barát" lesz. De ezek nem igazi barátságok. Aztán persze nem csoda, ha ezekre az emberekre nem lehet számítani.

Konkrétan a barátság kritériuma az, hogy számíthass rá. Akinél ez nem igaz, az nem a barátod, ennyi :)

2011. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én egy olyan beállítottságú ember vagyok, aki mindenkinek segít akinek csak tud és akkor sem vagyok morcos, ha hajnal 2-kor ugrasztanak ki az ágyból, mert éppen szükségük van Rám.

Sok embertöl kapok viszonzást, akiktöl pedig nem kapok, nem kaptam, azok csak idöt spóroltak meg Nekem, nagyon sok idöt, amit arra fecséreltem volna, hogy velük töltsek.

Nagyon ritkán fordulok segítségért, mert magam oldok meg szinte mindent, de ha kérek és nyilvánvalóan semmis indok miatt, kedv hiánya miatt nem segít az a valaki, akkor csak az a szó jut eszembe, hogy "köszönöm".

2011. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert mindenki csak magaval foglalkozik. Az "en" nemcsak a legfontosabb, de mar sokaknal egyetlen dolog, ami szamit. Sem a szulok, sem a gyerekek, sem a hazastars nem szamit, barmi felbonthato manapsag, nem hogy lazabb kotelek, mint a baratsag. Az embereknek manapsag csak erdekkapcsolataik vannak, hogyha valaki epp tud segiteni, lehessen azt "zaklatni". Tapasztalatbol beszelek. Aztan mivel mindenki ilyen, mas is ilyenne valik. Miutan velem sem foglalkozik senki, pedig segitseget sem kerek, max. annyit, hogy neha valaki meghallgasson, de ennyit sem kapok vissza, mar en sem szivesen segitek.
2011. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!