Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem érdekes, hogy mindig a...

Nem érdekes, hogy mindig a keresztények szidják a más vallások képviselőit vagy az ateistákat?

Figyelt kérdés
Én még egy muzulmánt vagy buddhistát sem hallottam a másik vallásút szidni.
2011. aug. 4. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ja, a Muzulmánoknak ott a dzsihad.
2011. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem meg az ateisták szidnak mindenkit, aki bármiben is hisz, legyen az Isten, Sors, akármi...
2011. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

szerintem meg mindenki szid mindenkit. na?

egy se különb. na jó, ez nem igaz! belátom. de ilyen az emberi természet.

2011. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Valóban érdekes. Én ateista vagyok és nem akarok senkit meggyőzni a nézetem helyességéről. Ez az összes ateistánál hasonlóképp van, tehát nem próbálunk senkit sem "megtéríteni". Viszont a keresztények olyan dolgokba avatkoznak be, olyan dolgokról mondanak véleményt, amelyek nem csak a híveikre tartoznak, ezáltal mindenkire rá kívánják erőltetni a nézeteiket. Ez jelenleg hazánkban sajnos teret is nyert, lévén hogy a kisebbik kormánypárt kereszténydemokrata. Erre a legakutálisabb példa sok általános- és középiskola egyházi működtetésbe való adása, amely szerintem teljes mértékben sérti a vallás- és világnézeti szabadságot.
2011. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

>> muzulmánt vagy buddhistát sem hallottam...


Te egy csoda vagy. Hány évet éltél pl. Indiában, vagy pl. Szíriában. Ha nem éltél ott, akkor hol is hallottad volna, amikor szidják a keresztényeket ? Vagy azt hitted, hogy az indiaiak eljönnek Hajdúszoboszlóra egy kis keresztényszidásra ?

2011. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez azert van, mert ha valakinek fontos a vallas (tehat vallasos), akkor jobban benne van az, hogy masokat azza tegyen, mert ha valakit nem erdekel a vallas, akkor nem fog erre idot vesztegetni, nem a vallast fogja temakent felhozni. En vallasos vagyok, meggyozni senkit sem akarok, de tudom, hogy mirol beszelsz kerdezo. Sajnos a papok/lelkeszek is nyirjak egymast. Pl. a mi katolikus papunk is tett megjegyzeseket egyik rokon eskuvoje elott, hogy miert evangelikus eskuvo lesz, nem pedig katolikus es elkezdte mondani, hogy a megreformalt egyhazak semmit sem ernek stb. Szoval ez a meggyozodese es ezt hangoztatja, mert ezt tartja igaznak a sajat szemszogebol. Ha valaki ateista nem akar meggyozni senkit semmirol pont amiatt, mert nincs mirol meggyoznie az embereket.
2011. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vree ***** válasza:

Láttam én bőven elég troll ateistát is (én magam sem vagyok hívő), akik csak szégyent hoznak ránk, nem hiszem hogy csak szentek lennének nálunk is.


Hogy más vallásúakat nem látsz nem nagy csoda, hiszen a keresztények vannak abszolút többségben nálunk. Beszéltem én már muszlimokkal is, azok között többnyire még több is a fundamentalista, és még elvakultabbak tudnak lenni, hiszen az ő kultúrájukban a vallás még uralkodóbb.

2011. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
azert van igy mert rossz az emberiseg...szerintem nem is az szamit hogy milyen vallasu vagy hanem az hogy higyel mert csak egy Isten van.....tehat ha valaki ragalmaz valamilyen vallast azt lehet ugy venni hogy az Istent ragalmazza.
2011. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah, nem szidják "eléggé", ganem megkötözik őket és levágják a fejüket vadászkéssel. Elevenen felgyújtják, vagy átmennek rajta lánctalpassal...
2018. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!