Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ateisták mit ünnepelnek...

Az ateisták mit ünnepelnek karácsonykor? Mert Magyarországon mindenki megünnepli a karácsonyt, nem csak a keresztények.

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 17:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

A karácsony nem csak Jézus születésének az ünnepe

hanem a szeretet ünnepe is

2009. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Nincs meló, és lehet bejglit enni. Van akinek csak ennyit jelent. A kollégámnak például. Meg vesznek akkor mosógépet.

Az ajándékot ünneplik, meg a vásárlást. Mammont.

2009. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

A karácsony a fény győzelme a sötétség felett. Innen hosszabbodnak a nappalok. Jézus születését, aki fényt és örömöt hoz a világba, ezért ünnepeljük ekkor(igazából nyári baba volt)

Az évszakok változásai, a jeles napok, a legelvetemültebb embernek is ugyanazt jelentik, mint Isten legszelídebb bárányának! Hihetünk a világ jobbrafordulásában, az újrakezdésben, a rosszon aratott győzelemben. Ez egyetemes. Minden vallás ünnepel valamit ilyenkor.

2009. okt. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
41%

Nem. A karácsony Jézus születésének az ünnepe.

A kérdés teljesen jogos.

Az okés, hogy december 25-én sok nép ünnepelte a "fény győzedelmét a sötétség felett" stb. már a kereszténység előtt is, de ez nem a karácsony.

Akkor ünnepeljék Sol Invictust, vagy akit akarnak, bár az ateizmusnak ez is ellent mond.


Azzal egyet értek, hogy annyi előnye van, hogy munkaszüneti nap, de attól még ünnepelni minek, ha úgysem hisznek benne?

2009. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 17:14-es hozzászóló!

Abba a hibába esel, hogy az areizmust vallásnak tartod. Pedig nem az. Az ateizmus lényegében a vallástalanság. Az ateisták vallása többnyire a tudomány. Ha van nekik egyáltalán. Úgyhogy ebbe még a "fény győzelme" sem illik bele.

2009. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
39%

(Előző vagyok)

Akarom mondani 17:54-es hozzászóló

2009. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Minden kertesztény ünnep időpontja eredetileg már meglévő (talán pogány) ünnepnap volt ilyen volt a fenyő(?) ünnep is(nem biztos hogy ez a neve) ezért szokás a karácsony fa is. Na igen csak régen amikor "kitalálták" a keresztény ünnepeket mindet egy már meglévő ünnepre helyezték.Pl. én a szeretet ünnepét ünneplem nem Jézust. Ha jól tudom húsvétnál is azért jelkép a nyúl mert az a termékenység egyik jelképe, nem Jézussal kapcsolatos:D
2009. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
A karácsonyfa XIX. századi találmány, úgyhogy nehezen lehetett fenyőünnep a római korban.
2009. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
58%

Okés hogy nem feltétlenül keresztény, de az ateistáknak az a jellemzője, hogy semmiben nem hisznek. Legalábbis semmi természetfelettiben. Akár fény ünnepének, akár Sol Invictusénak, akár Jézus születéséének nevezzük, valamiféle istenség benne van, aminek létét az ateisták tagadják.

A szeretet már elvontabb dolog, de ez meg csak egy későbbi találmány arra, hogy miért ünneplik. A keresztenyellenes irányzatok (francia forradalom, kommunisták, nácik vagy tudom is én kik) találták ki, hogy a kereszténységet eltöröljék, de a karácsony, mint kultúrába beivódott szokás, megmaradjon. De attól függetlenül ez egy nagy hülyeség.

Olyan, mintha a keresztények a ramadánt ünnepelnék.

2009. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Attól hogy valaki nem hisz istenben(bár lehet, hogy az ateizmusban sem, csak a hasában) még megünnepli ezt a napot. Mert test, és a testre hat a bolygó fordulása. És jól esik neki is a gyertya, a díszkivilágítás, a fa, meg a halászlé, és az ajándék. Nem tudja kivonni magát az örök emberi alól, bárha fennen hirdeti is, hogy semmiben nem hisz. Van aki nem ünnepel: de kiégett, szomorú magányos, cinikus vagy más baja van.

Aki nem hisz is, arra is hat a Föld fordulása.

Nem véletlenül esik ez a nap pont ide!

Ünneplésre meg kissebb dolog is elég.

A megkereszteltek között is szerintem 10 % aki Jézust ünnepli.Lehet hogy 30, de a legtöbben csak úgy örülnek maguknak, Jézusról nem mernek beszélni, de hát ez is valami!

2009. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!