Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A napkeleti bölcsek milyen...

A napkeleti bölcsek milyen vallásúak voltak? (lévén se nem zsidók se nem keresztények)

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Zarathusztriánusok voltak.
2011. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt honnan lehet tudni? Illetve akkor efféle pogány népség mi módon került Máténak az ő evangéliumába? (mellesleg én üdvözlöm az ilyen szépséges vallásközi hódolatot!) :)
2011. okt. 30. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Ők a csillagászat alapján fejtették meg, hogy megszületik az emberiség új királya és elmentek hódolatot tenni. Gyakorlatilag azt jelképezik, hogy 1. a Biblia Istene mindenkinek az Istene. 2. Még más vallásban is felismerhető az Igazság, ha az ember valóban keresi. 3. Ezek az emberek készek voltak messzire elutazni az Igazságért és nem szégyelltek leborulni egy csecsemő előtt, mert -a választott néppel ellentétben- tudták, kicsoda ő. 4. Érdekesség: A Biblia nem számol be arról, hogy az élmény hatására zsidókká akartak volna válni. Viszont az Igazságért mindent megtettek!


Igen, ez az egyik legszebb történet a Bibliában.

Freya

2011. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam egy cikket, amiben említették az eredetüket. Valószínűleg az "elveszett" 10 zsidó törzs egyikének a tagjai lehettek.
2011. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Freya4


Természetesen én is hasonlóakat képzelek, de egyszer ezen véleményemért majdnem mágia halálra ítéltek a hm... karizmatikusok. Kíváncsi voltam hát, hogy a nem vagy másképpen karizmatikusok miképpen gondolják.


Köszönöm

2011. okt. 31. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én annyira másképpen vagyok karizmatikus, hogy sokan engem is lepontoznak a sárga földig :-) Ha mindig mindenki egyet értene velem, elkezdhetnék aggódni. Az egyik püspök mondta bánatosan: "ahol Jézus urunk megjelent,ott szinte forradalom tört ki. Ahol én megjelenek, folyton teával kínálnak...."
2011. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!