Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lopásnak tartjátok, ha olyan...

Lopásnak tartjátok, ha olyan árut viszek el a boltból, amit a pénztáros elfelejtett lehúzni?

Figyelt kérdés
Nem a jogi oldalára vagyok kíváncsi, (azért is ide írtam) hanem az etikai-erkölcsi részére. Ti hogy látjátok, mit gondoltok erről?
2011. aug. 8. 09:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
te meg elfelejtetted megnézni, hogy lehúzta e az összes dolgot.
2011. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Nem, ha elfelejti, elfelejti.
2011. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, hogy ebben a világban érdemes-e etikai-erkölcsi részekre figyelni...

Hát én biztos hogy elviszem. Ha többet adnak vissza, akkor sem szólok.

2011. aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
A vevő nem köteles figyelni, hogy a pénztáros lehúz-e mindent. Mindenesetre ha már észrevetted, akkor illene szólni.
2011. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem lopás, az ő hibája, miért nem figyelt jobban. Nekem tegnap 100 Ft-tal többet adott vissza, és nézzetek gyarlónak, de megköszöntem és odébb álltam. :D
2011. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Én épp a minap jártam így. És én szóltam... :) Egyébként nem tartom lopásnak, de nekem nem lett volna lelkiismeretem elvinni csak úgy. :)
2011. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ milyen értékű..ha mondjuk egy rágó, az nem gáz, de egy 5EFt feletti az már gáz :D:D
2011. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
44%
Én egy évvel ezelőtt a fagyizóban ötezressel fizettem( azért,hogy kapjak vissza kétezreseket,mert szükségem volt rá)szóval ötezressel fizettem,a fagyis 6500 Ft-t adott vissza. Nem szóltam. Ha ez lopásnak számít,akkor ez van :DD
2011. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Erről eszembe jut az az ember, aki nemrégiben nyert kaszinóban 300.000-et, és 3.000.000-t fizettek ki neki. Most őt perlik. Nyilván ez nem erről szól, de hasonló.


Mindenesetre lopásról nem beszélhetünk ilyen esetben, ugyanakkor én ha észrevenném, mindenképp szólnék, a lelkiismeretem miatt.

2011. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Na és a másik oldal? Múltkor fel szerettem volna váltani egy 10 ezrest, és zárás előtt gyorsan beszaladtam még a buszmegálló melletti zöldségeshez, hogy ne a buszon kerüljek kellemetlen helyzetbe, hogy ezer évig ad vissza, vagy nem is tud visszaadni a buszos. Vettem egy 100 Ft-os vizet, és a buszon számoltam a visszajáróm, nekem az a víz 1100 Ft-ba került. Ezek után én is úgy vagyok, hogy ha többet adnak vissza, szépen megköszönöm, ha elfelejtenének valamit lehúzni (bár ilyennel nem találkoztam még), azért se szólnék.
2011. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!