Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lopásnak tartjátok, ha olyan...

Lopásnak tartjátok, ha olyan árut viszek el a boltból, amit a pénztáros elfelejtett lehúzni?

Figyelt kérdés
Nem a jogi oldalára vagyok kíváncsi, (azért is ide írtam) hanem az etikai-erkölcsi részére. Ti hogy látjátok, mit gondoltok erről?
2011. aug. 8. 09:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
mi így vittünk el pár csomag wc papírt. szal 1 hónapban ingyen szartunk :D
2011. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

Nemrég merült fel bennem a kérdés, egy bevásárlás alkalmával a blokkot ellenőrizve feltűnt, hogy egy tétel nem szerepel. (egy jégkrém, szóval nem egy nagy tétel) Nem szóltam miatta, csak utólag belegondoltam, és volt kis lelkiismeret furdalásom.

2011. aug. 8. 10:59
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

mi egyszer véletlenül elloptunk egy kenyeret a teszkóból :)

régi ismim volt a pénztáros, dumálgattunk kedélyesen, a kenyér ott volt a gyerektartóban, rajta a táska, kabát, nem is kérte, h vegyük arrébb, gondolom nem akart megsérteni, hiszen gyerekkorunk óta ismerjük egymást.


aztán mikor pakoltunk a csomagtartóba, akkor vettük észre, h ott a kenyér. :)


a következő alkalommal bevallottam neki, és röhögtünk egy jót.

2011. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Nekem ismerősöm egy hegesztőtrafót tolt ki úgy a METRO-ból, hogy a pénztáros elfelejtette lehúzni, mert az a kocsin maradt, a többi pedig fel lett pakolva a szalagra.

Már velem is többször előfordult, hogy "így jártam", én nem igazán szoktam szólni. Attól függ, hogy mennyire szimpatikus a pénztáros, az üzlet stb.

Sőt már olyat is csináltam, hogy egyszer Sopronba utaztam Budapestről vonattal, és nem jött a kalauz. Mivel még aznap vissza is jöttem, így a jegyemet visszaváltottam a pénztárnál... Ez már önmagában csalás volt, de itt ért az a "szerencse", hogy a talán 6000 Ft-os jegyre vagy nyolcezer forintot kaptam vissza, úgy, hogy levonták a kezelési költséget. Nem szóltam...

2011. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 yuda ***** válasza:
93%

Az ember lelkiismerete mindig jelzi mikor csinál rosszat.

El lehet nyomni, fel lehet menteni magunkat, de amig valakinek jól működik a lelkiismerete addig folyamatosan jelezni fogja, ha bármi rosszat csinál. Ha sokan csinálnsk rosszat, az attól még nem ment fel senkit.


Lopás az, ha más tulajdonát engedélye nélkül elveszed, ezzel megkárosítva őt. Ez lehet 5 ft-vagy 5000ft. Nem a szám lényeges, hanem az elv.

Egy üzlet nem csak egy épület, hanem valakinek a tulajdona -övé az érték és az övét veszed el.

2011. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Vree ***** válasza:
89%

Természetesen ha észreveszed és nem szólsz, az ugyanúgy lopás. Bár egy jégkrém ára még nem visz csődbe senkit. De ha nekem feltűnne valószínűleg jelezném.


Ha utólag veszem csak észre azt egy kicsit bonyolultabb korrigálni.


Én nem valami felsőbb eszmének akarok egyébként megnézni, hanem a tényleges kárt szoktam nézni amit valakinek esetleg okozok. Ha visszamész a boltba és nem rúgták ki az illetőt vagy nem látszik hogy elnyűtt feje van az jó jel. De pl. a srácnál aki meglépett a fagyizóból az ezresekkel a pénztárosnak estére annyi ezer forint hiánya volt, amit valószínűleg a saját zsebéből kellett kifizetnie. Gondolj bele mennyi egy dolgozó napi bére, és láthatod, hogy mekkora kitolás volt vele. Így már nem is olyan jó poén, nem?

2011. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Itt Angliában eszébe sem jutna senkinek, hogy ne szóljon ilyen esetben. Az ilyen gondolkodásmód miatt tart ott Magyarország, ahol most van. Nem a politikusok az egyedüli bűnbakok, bizony az átlag lakosságnak is sokat kell még fejlődnie.
2011. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egyszer tízezressel fizettem, és 10600-at adott vissza.
2011. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!


Kedves Vree és tegnapi 11:12 85%. Tökéletesen igazatok van! Még ha próbálok is kifogásokat keresni magamban, a vége ugyanaz.

2011. aug. 9. 09:28
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

ha a teszkóban megeszek egy csokit, akkor azt nem érzem lopásnak. hadd ne soroljam, h miért.

viszont képtelen lennék lopni magánszemélytől, mert tudom, hogy azért ő egyszer megdolgozott, és engem is marha xarul érintene, ha valaki meglopna.

mondjuk ugyanígy a sarki kisközértből sem lopok.

a multik azok más tészták. elég ha csak azt nézzük, h milyen megalázóan bánnak az alkalmazottakkal, és éhbérért dolgoztatják őket.

2011. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!