Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A japan kulturaban vannak...

A japan kulturaban vannak olyan szinek, amelyeknek plusz jelentest tulajdonitanak?

Figyelt kérdés
Ugy tudom, hogy eleg sok mindennek jelkepes ertelmet tulajdonitanak a japanok. Pl. mint nalunk a halal szine a fekete, a sarga az irigysege, stb. A japanoknal van ilyen? Azert kerdezem, mert viragot szeretnek venni egy japan ismerosomnek, de nem tudom biztosan, hogy van-e olyan szin vagy virag fajta, amit nem szabad. Mint pl. a krizantem Magyarorszagon. Ovatos akarok lenni, mert tudom, hogy pici dolgokban is vannak kulturalis kulonbsegek.
2011. ápr. 20. 01:59
 1/10 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Hát figyelj én igaz magyar vagyok de nekem fogalmam sincs milyen virágot illik adni egy magyarnak és mi az amit úgymond nem. Lehet csak én vagyok ennyire sík hülye de nem hiszem hogy sokan tudják a virágról amit kapnak hogy illik-e azt kapna.Na ezt jól megmondtam xD
2011. ápr. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De te nem ferfi vagy? Azt szerintem szinte minden no tudja, hogy krizantemot adni nagyon nem illik Magyarorszagon, ahogy voros rozsat sem adnak csak ugy noknek. Ilyesmikre gondoltam, mert a japanoknal sok ilyen aprosag van. Pl. a halal szimboluma, ha az evopalcikakat beleallitod a rizsbe. Egy etteremben ezert vetettek megveto tekinteteket egyik ismerosomre pl.
2011. ápr. 20. 02:51
 3/10 valakiakitnemismersz ***** válasza:
De férfi vagyok :)
2011. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ertheto, ferfiakat ilyesmi nem erdekli, de nektek viragot sem adnak.
2011. ápr. 20. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Krizantémot a japánoknál sem illik adni, ugyanúgy temetős virág. Még a tankönyvünkben is benne volt :). Mindjárt utánanézek a többinek.
2011. ápr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na ha minden igaz, liliomot, lótuszt, kaméliát, fehér virágokat (érthető, a halál színe) és cserepes növényeket sem szokás adni(betegséget idéz elő :).

Páratlan számú virágot illik adni, de a 4 és a 9 szerencsétlen számok.

Ja és általános illemszabályok: két kézzel adunk, kettesben, és korai ismeretségnél nem szokás ajándékozni.

Itt van egy lsita a japánoknál a virágok jeelntéséről, ezekből válogass!

[link]

Ez egy link a japán virágok jelentéséről, remélem segít :)

2011. ápr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Véletlen kétszer írtam be a listás részt...késő van:) No nem baj :D
2011. ápr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jaj, koszonom, ez nagyon sokat segitett! Pont ezekre a dolgokra gondoltam. Jo tudni, hogy cserepes novenyt sem illik adni, mert tavaly epp azt vettem neki, de nem vette zokon.


Meg azt megkerdezhetem, hogy feher viragot ugy sem illik adni, hogy mas szinu viraggal van kombinalva vagy csak ha teljesen feher a csokor? Mert egy ilyen vegyes jellegu csokrot neztem ki.

2011. ápr. 21. 01:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom. De a fehér nagyon általános dolog (kb. mint nálunk a vörös rózsa, vagy ilyesmi). Én próbálnám elkerülni a helyedben :) (mi nem szoktunk fehéret rakni bele, ha tanárnak veszünk csokrot).

Egyébként lehet, hogy már ők sem tartják be ezeket a dolgokat annyira, mindenesetre van egy japán etikettes könyvem, ott még ezeket írta a fehér virágok mellett. De azért ők is változnak a korral, meg szerintem európaiakkal szemben elnézőbbek is. Előfordulhat, hogy vegyes csokorban nem bánná, de sajnos nem tudom megjósolni :D

2011. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi, azota kerestem egy masik csokrot. Vegre megtalaltam a toketeletes szinekkel es nincs benne feher, "melegebb" is a hangulata.
2011. ápr. 21. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!