Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hárman vagyunk nagyon jó...

Hárman vagyunk nagyon jó barátnők. Egy kis gond mégis van?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk nagyon jó barátnők.. vagyis inkább voltunk. Az egyik lány (legyen X) 5. osztály óta a legjobb barátnőm volt, egészen 8.-ig... Aztán suliváltás, középsuli, buszozás... és teljesen elhidegültünk egymástól... A mostani legjobb bnőm (legyen Z)vele egy középsuliba járunk, minden reggel együtt megyünk suliba. Vele nagyon jóban vagyok, nem kell egy szót sem szólnunk, megértjük a másikat fél szavakból is!! :D X-nek mondtam, hogy jöjjön velem egy buszon, aztán tudunk dumálni, hülyülni... De ő arra hívatkozva, hogy korán megy az a busz (mindössze 10 perccel!!), és hogy ő nem tud olyan korán felkelni, stb. Amikor hívjuk valahova, ő folyamatosan lekoptat minket, hogy "Ááá, most nem megy, mert anyu nem enged...", "ááá, most nem megy, mert megyünk rokonokhoz...", "ááá, most nem jó, mert megyünk bevásárolni..."... :@ Nagyon elegünk van már belőle, teljesen megváltozott... nem ismerünk rá!!! :'( Amióta középsuliba jár, azokkal a csajokkal járkál, akiket eddig minden k*váknak elmondtunk, akikre mondtuk, hogy "Nah ilyenné én biztos nem fogok válni!!!..." Nos, ő pont ilyenné vált!!! :'/ Nem azt mondom, hogy én nem változtam, mert tudom, hogy igen!! De az, ami igazán fontos nekem, azért küzdök, és nem engedem elveszni... Nem tudom, hogy mit csináljak/csináljunk Z-vel, hogy ne hazudozzon tovább?! Előre is köszi a válaszokat!! 16L
2011. aug. 14. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hívnak? :D
2011. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az mért fontos?? :DD
2011. aug. 14. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én is sokáig azt hittem, hogy létezik 3 LEGJOBB barátnő, de az élet úgy akarta, hogy rájöjjek, mégse!!!:(
2011. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ismerős a sztori...:D
2011. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én is már rájöttem hogy nincs 3 legjobbbarátnősködés.. az egyik mindig máshol lesz:D
2011. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Edina :D
2011. aug. 14. 19:32
 7/10 A kérdező kommentje:
de sztem nem engem "keresel" :DD
2011. aug. 14. 19:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem nagy ügy. A barátnőd már csak a volt barátnőd. Nem akar veled lenni, mert ő azokhoz húz akiket te lequrváztál.


2. Minek lequrvázni más lányokat, te mint nő?

2011. aug. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A hármas barátságok mindig instabilak a kettes és négyes barátságokhoz képest. Voltam kettes, hármas és négyes barátságnak is részese, és ezt személyesen is meg tudom erősíteni.


A kettes barátság, ahol a felek kölcsönösen "legjobbarátok", stabil, amíg semmilyen harmadik nem "rondít bele", vagyis idéz elő féltékenységet.


A hármas barátság azért instabil, mert a háromból ketten elkerülhetetlenül közelebb kerülnek egymáshoz, ami a harmadikban féltékenységet ébreszt, és nincs kihez fordulnia a "rendszeren" belül.


A négyes barátságban ezzel szemben, ha ketten közelebb is kerülnek egymáshoz, a harmadik és a negyedik együtt tud engesztelődni. A négyes barátságban a viták is kiegyenlítettebbek. Egy hármas barátságban ha vita kerekedik, akkor valaki egészen biztos, hogy kisebbségben marad, míg a négyes barátságban (a fenti miatt is) jó eséllyel lesz 2:2. Minél dinamikusabb egy négyes barátság belső szerkezete, annál stabilabb az egész "rendszer". A legjobb, ha viszonylag gyakran (mondjuk néhány havonta) változik, hogy kihez állsz a legközelebb, kivel találkozol/beszélsz a leggyakrabban, és ha rendszeresen tudtok négyen is találkozni. Ellenkező esetben szétszakadhat a négyes (legjobb-)barátság két kettes (legjobb-)barátságra.


Tehát a ti hármas barátságotoknak elérkezett a vége, és még te jártál jól, mert nem te maradtál egyedül. Igaz, ha jól értem X és Z sosem voltak egymással olyan jóban, mint te X-szel és vagy te Z-vel. Ráadásul X valószínűleg féltékeny Z-re, talán nem is kedveli túlságosan. Lehet hogy kedveli (vagy kedvelte), de most talán úgy érzi, elvesz téged tőle.


Ezért szerintem nem hármas barátságot próbálj formálni magadból, X-ből és Z-ből (hiszen X és Z messze nem legjobb barátnők), hanem inkább próbáld meg megőrizni az X-szel meglévő kettes barátságodat.


Legközelebb úgy szervezz X-szel programot, hogy Z nincs ott.

2011. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Utolsónál a pont nagyvonalakban elmondta amit lehetett :D
2011. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!