Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hová fordulhatnék a gondommal?...

Hová fordulhatnék a gondommal? A harmadikos fiam osztályfőnöke alig tanít valamit, nem foglalkozik vele, hogy az osztály 2/3 alig tud valamit. A jegyek tűrhetőek azzal nincs gond, csak azzal hogy nem tudni ezt milyen tudásra adja.

Figyelt kérdés
Pontosabban tudom, csak nem merek... Falun lakunk ugyanis itt mindenki mindenkit ismer, a nappalnak szeme van az éjszakának füle... A gond 3. osztályos fiam osztályfőnökével van.. Nem tanít rendesen, nem foglalkozik azzal, hogy az osztály semmit nem tud, alig ad házit, azt másnap órán közösen ellenőrzik, ezzel elmegy az óra fele, a gyerekek saját maguknak irják a feladat mellé a kék vagy piros pontot, a kék vagy piros csillagot,(Ez mind a kettő jó) tíz kék pont egy piros, tíz piros pont egy csillag...van ezen kívül ( pontosabban tavaly volt) arany pont és csillag is.A pontok összegzése egy külön órát vesz igénybe,ez lehet tesi, vagy mikor mi. A lényeg, hogy az óra elteljen valahogy. Az óra másik részében vesznek új anyagot pl. matematika, megoldanak a könyvbe 2-3 feladatot, és már ki is csengettek.Házi 1-2 feladat, vagy bejelöli a gyerek vagy nem, mert azt tudni kell, hogy tanárbácsi olyan jópofán tartja az órát, hogy nem lehet tudni mikor beszél komoly dolgokról mikor viccel mikor van szó a tananyagról. Persze a gyerekek nagyon szeretik.Számonkérés soha semmiből nincs, egy olvasmány elolvasásával eltelik egy óra, esetleg megkérdezi megértettétek-e az olvasmányt. Az olvasmány végén a kérdésekre soha nem válaszolnak, házinak sincs feladva, a munkafüzetről annyit, hogy legalább a fele kitöltetlen marad úgy, hogy azt az olvasmányt nem is veszik, amelyik benne lenne a munkafüzetbe. Az értőolvasás felmérés 2-es 3-as, a 4-es 5-ös ritka van úgy nincs is. ezen úgy javít, hogy felhív bennünket szülői értekezletre és keressünk még pontot, ha Ő valamit elnézett volna (pl. matek felmérés is többek között).Az Év eleji felmérés matekból úgy lett megoldva, hogy miután kijavította és a legjobbaknak is csak 50-60%-os lett, hazaküldte, hogy nézzük át, egy hét múlva pedig megírták ugyan azt, valamivel jobb eredményre. A környezet órát is csak elszórakozzák, a végén feladja a rajzos feladatot, és kész még azt sem mondja meg, hogy mettől meddig tanulják meg a könyvből az anyagot (egyáltalán ki sem nyitják) Tavaly év végén a környezet felmérés 1-2-es lett 3-as alig más semmi. A szülői pedig azzal telt el, hogy elmondta milyen hülyeségeket írtak a gyerekek. Ezen egyesek jól el is szórakoztak, a jópofa tanárbácsival együtt.A felméréseket ilyenkor megíratja még egyszer, kisebb nagyobb sikerrel.Úgy javítanak valamit a jegyeken a gyerekek, hogy kiszínezik a képet ami esetleg a m.f.-ben van arra piros pontot kapnak. Piros pont-fekete pont- csillag... a piros pont az körülbelül akkora mint amiket itt láttok a mondat végén. A fekete pont ill. csillag, viszont filctollal van beírva akkora mint a "régi" egy forintos (kis túlzással). Megtudnám mutatni és helyettem beszélne a tavalyi m.f. és füzetek. Olvasási füzet összesen 1 és fél oldal egész évben. Matematika 6-7 oldal a házi feladatokkal együtt. Pl előveszik a 7. matek órán, egy feladat erejéig, s legközelebb a 45 órán újra 1 feladat erejéig majd a következő egy-két hónap megint kimarad... Nyelvtan füzet Szintén 5-6 oldal a házi feladatokkal együtt, Minden nyelvtan órára le kellett írni 5 szót... Megnézve 3-4 havonta egyszer, úgy hogy beszedte és nem láttuk a füzetet 2-3 hétig. Az első osztályos előírt füzetünk matekból és az ABC -füzet oda lett félévkor, többet soha nem láttuk viszont, házi se volt benne többet. De szerintem kijavítva máig sincs. A nagy ABC betűit kevesen tudnák elmondani, Van aki nem tudja, hogy kell leírni némelyik nagybetűt... (és kitűnő tanuló volt)A gyengébbek mit tudnak akkor?(-kérdem én).A nagybetűk írását végig sem vették. Már az is bosszantó volt, hogy másodikban tanulták... régen megtanultuk még elsőbe. Nem tudják, hogy a mondat eleje nagy betű, a tulajdonnevekről nem is beszélve... Sorolhatnám még... de belefáradtam. Az Igazgatónak kellene szólni, de senki nem meri felvállalni, ugyanis a mi kedves o.főnökünk polgármester helyettes volt és és volt egy személyes peres ügyük,( amit az Igazgató nyert meg,)ettől függetlenül kerülik egymást, ha csak lehet. soha nincs igazgatói felmérés semmiből, így nem tudhatja, hogy a gyerekek nagyon minimális tudásra kapják a jegyeiket... ki milyet...(vannak kedvencek, és mások). Félő különben, ha lenne is felmérés és letolás az akkor is csak azzal lenne megmagyarázva, hogy az igazgató ezt bosszúból csinálja vele... Röviden ennyi,. Teljesen tehetetlennek érzem magam, elhordani a gyereket nem szeretném más iskolába, nem igazán tehetem meg... de már csak egy csepp kell a pohárba. Mit tudnak kezdeni az "ilyen" tanítóval? Ez nem tanító, hanem egy élősködő ember aki a fizetését úgy veszi fel, hogy semmit nem tesz érte. Megjegyzem ötven pát éves nem is fiatal..Van egy zenekara és állandóan az a téma... RTL klub dalverseny- szavazzunk, A gitárját mindenfelé viszi magával szemtanúja voltam mikor az egyik kislány véletlenül felborította, akkora nyakast kapott a feje majd le esett.. De énekből a gyerekeket kottázni nem tanítja.... Ennyi -ennyi-ennyi... Minden szülő panaszkodik, de senki nem mer lépni. Egy fecske pedig nem csinál nyarat...
2011. okt. 11. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a gyereked másik iskolába.
2011. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen tanító úgysem fog változni. Minél előbb vidd a gyereked másik iskolába, mást nem tudsz tenni. Így is valószínű, hogy évet kell majd ismételnie, de minél tovább vársz, annál nagyobb gondok lesznek. A gyereked jövője múlhat azon, hogy te most vállalod-e azt a kényelmetlenséget, hogy elviszed egy normális iskolába.
2011. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a falvak kis iskoláival többnyire ez a probléma. Én is falun élek, nálunk is gyenge az oktatás színvonala. A legtöbb szülő elhordja a gyerekét a közeli város egyik jobb iskolájába. Akik ezt nem tehetik meg, azok gyerekei járnak pár évet a falusi iskolába, aztán ha elég nagyok lesznek ahhoz, hogy egyedül tudjanak buszozni, akkor átíratják szintén egy jobb városi iskolába.

Esetleg fordulhattok az igazgatóhoz, de nem hiszem hogy túl sok minden változna tőle.

2011. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megvolt a csepp és személyesen elmentem az igazgatóbácsi lakására... elmondtam a problémámat, örült is neki, hogy elmondtam, ezzel csak megerősítettem azt amit eddig is sejtettek/tudtak azt ígérte megpróbálja jobb belátásra bírni, úgy, hogy felméri a többi osztályt is, hogy ne legyen feltünő, meg megnézi a füzeteket, m.füzeteket, hol járnak az anyaggal, hol kellene járni, mennyi a gyakorlás stb. és miután kielemzi majd felhívja a tan.bá. figyelmét, hogy panasz érkezett a tanítási /nem tanítási módjára és hogy ha nem változik a helyzet, szakbizottság elé viszi a dolgot... Csak ugye Ő is mondta, hogy a peres ügyük miatt, egészen biztosan azt fogja mondani, hogy bosszúból van az egész...
2011. okt. 13. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, már későn írok, de osztályt nem lehet váltani? Akkor nem kéne messzire hurcolni.
2012. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!