Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondanál egy okot amiért nem...

Mondanál egy okot amiért nem kellene most elkeserednem? Egy pozitívumot az életemben?

Figyelt kérdés

a legnagyobb álmom, hogy orvos legyek, egyre távolabb van tőlem, sajnos (külföldi vagyok és itt felvételi van, már 2X próbálkoztam, sikertelenül, jövőre megyek 3X felvételizni), a barátaim elhagytak (kinek lenne kedve egy lúzerral -velem- barátkozni? senkinek.. tehát megértem őket), apám vert, anyám mindig veszekszik velem, tesóm a sárba tiporja az önbecsülésemet és mindig dicsekszik, hogy őneki milyen jó az egyetemen, meghogy ő okos,meg mindenki más, csak én nem- talán igaza is van. a párkapcsolatom nagyon harmonikus, még sohasem veszekedtünk a párommal (lassan egy éve járunk), de a baj az, hogy 1000 km-re van tőlem. Úgy érzem, hogy sosem lesz jobb az életem,és félek, hogy sohasem lehetek majd orvos , vagy szerintetek az nem baj, ha mondjuk 34 évesen leszek az? mindig a volt barátaimra gondolok, ők akkor már dolgozni fognak, lesz családjuk, én meg majd csak akkor kapom meg a szakmám. Mire lehetnék büszke?

köszönöm a segítséget

19/L


2011. aug. 18. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem baj ha csak később leszel orvos, nem kell rohanni... Szerintem emiatt ne keress másik egyetemet / munkát, mert akkor meg életed végéig bánnád, lehet.
2011. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagy, és már kétszer próbálkoztál? Más ilyenkor érettségizik. Ne légy benne biztos, hogy más 34 éves korára megtalálja álmai állsát. Van, akinek egyáltalán nincs állása. Másnak szép családja lesz 34 évesen? Rengeteg (kényszer) szingli van. Szóval ha 34 éves korodra jó állásod lesz és családod, sok mindenkinél jobb helyzetben leszel.


Viszont jól gondold meg a választást! Ahhoz, hogy orvos légy, rengeteget kell tanulnod. És - legalább is mostanság - az orvosok egyáltalán nincsenek megbecsült helyzetben.

2011. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire lelkes vagy az orvosi szakmáért, akkor biztos mindent beleadnál. 100%-ig figyelnél a páciensekre, legalábbis szerintem. Ez már egy nagyon nagy pozitívum, csak sajnos Magyarországon a fizetések, hát...
2011. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Felvételizz magyar orvosira, senki se mondta, hogy nem tanulhatsz itt.

A magyar felsőoktatásra pedig jellemző, hogy szinte bárkit felvesznek, ha mondjuk 100 ezren érettségiznek egy évben, senki se csodálkozik, 110 ezer diákot vesznek fel továbbtanulni.


Ez egy olyan "kiskapu", amit simán kihasználhatsz, miért ne..?


Ne a problémákat keresd, hanem a lehetőségeket!

2011. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Eloszor is ne akarj BUSZKE lenni, ez egy negativ tulajdonsag.

Elj a jelenben, tehat a celod mar megvan, nem vettek fel, tanulj, es bizzal onmagadban, es abban, hogy sikerulni fog, azert, mert teszel erte, hogy sikeruljon! 19 eves vagy, ne gondolj arra, hogy 10 ev mulva....a jelenben elj, az lesz, amit megteremtesz!

2011. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Megértem h nem örülsz annak h pl elfordultak a barátaid tőled, de addig is tudsz több energiát a tanulásba fektetni, próbálkozz új tanulási módszerekkel! És ne a negatív dolgokra koncentrálj mert ezek csak leszívják az energiát, harmadszorra se sikerül ha a magadat ostorozod. Ez a családi helyzet nem jó, az igaz, de ez is adhat erőt ahhoz h keményebben tanulj hogy felvegyenek és elmehess otthonról.

és igen nagyon fiatal vagy, más ilyenkor érettségizik, 34 évesen is kezdhet vki új szakmába. szóval én azt mondom kitartás és próbálj a céljaidra koncentrálni vagy a barátodra ami pozitív dolog nem olyan mint a családod.

2011. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ok, mondok: 19 éves vagy bakker! :D
2011. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Egy pozitívumot az életemben?"


19 éves vagy. Bárcsak 19 éves lennék!


"Mire lehetnék büszke?"


Ha te attól teszed függővé a magadról alkotott véleményedet, hogy hány évesen lesz "szakmád", akkor elég rossz a hozzáállásod.


" ők akkor már dolgozni fognak, lesz családjuk, én meg majd csak akkor kapom meg a szakmám. "


Akkor is így lenne, ha 18 évesen kezdted volna az egyetemet, mert az orvosképzés hosszabb, mint mondjuk a hentesképzés.


Persze lehet, hogy nem lesz belőled orvos. Nem mindenki képes rá. Van még 100000 más szakma.

2011. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mondok egy pozotívumot: Azt, hogy az élet szép, és akárhányszor próbálkozhatsz még! :))

19 éves vagy, előtted az élet! Tanulj sokat, járj szórakozni és szerezz új parátokat! Önbizalom! Én drukkolok! :)

2011. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
jajj ne jajgass már ennyit...........
2011. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!