Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondanál egy okot amiért nem...

Mondanál egy okot amiért nem kellene most elkeserednem? Egy pozitívumot az életemben?

Figyelt kérdés

a legnagyobb álmom, hogy orvos legyek, egyre távolabb van tőlem, sajnos (külföldi vagyok és itt felvételi van, már 2X próbálkoztam, sikertelenül, jövőre megyek 3X felvételizni), a barátaim elhagytak (kinek lenne kedve egy lúzerral -velem- barátkozni? senkinek.. tehát megértem őket), apám vert, anyám mindig veszekszik velem, tesóm a sárba tiporja az önbecsülésemet és mindig dicsekszik, hogy őneki milyen jó az egyetemen, meghogy ő okos,meg mindenki más, csak én nem- talán igaza is van. a párkapcsolatom nagyon harmonikus, még sohasem veszekedtünk a párommal (lassan egy éve járunk), de a baj az, hogy 1000 km-re van tőlem. Úgy érzem, hogy sosem lesz jobb az életem,és félek, hogy sohasem lehetek majd orvos , vagy szerintetek az nem baj, ha mondjuk 34 évesen leszek az? mindig a volt barátaimra gondolok, ők akkor már dolgozni fognak, lesz családjuk, én meg majd csak akkor kapom meg a szakmám. Mire lehetnék büszke?

köszönöm a segítséget

19/L


2011. aug. 18. 20:58
1 2
 11/12 Vree ***** válasza:
Te magad mondtad a pozitívumokat, pl. hogy van egy szerető párod, akit te is boldoggá teszel (nagy szó). A barátaid között is lesz, akit ilyen-olyan szerencsétlenség ér majd és nem viszi sokra (talán meg is halnak közülük).
2011. aug. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok és örülök hogy vannak ilyen jó emberek mint ti, és tisztában vagyok vele, hogy még csak 19 éves vagyok és nem vagyok elkésve, de én már annyira szeretnék gyógyítani! múltkor bementem csak úgy a kórházba, és csodálattal néztem az orvosokat, ahogy ott jönnek-mennek, aztán kiültem a kórházi parkba, onnét néztem ahogy hozzák a mentőautóval a betegeket, és én is úgy ott akartam lenni azok között az orvosok között, akik majd meggyógyítják ezeket az embereket. Aztán járok vért adni is,hogy legalább így mentsek meg pár embert,és találkozhassak orvosokkal, de a véradással is voltak már problémáim- kétszer nem adhattam, na az nagyon fájt lelkileg, de aztán harmadszorra sikerült :) Magyarországon azért nem kezdem el, mert elég messze van, ráadásul érettségiznem is kellene újból és akkor a párommal igen ritkán tudnék találkozni. De nem adom fel és optimista leszek,addig próbálkozom, amíg fel nem vesznek, ha 85 évesen végzem el és csak egy beteget tudnék meggyógyítani, mert utána meghalnék, akkor végtelenül boldog lennék és elmondhatnám, hogy megérte várnom annyi éven át.

és még egyszer köszönöm a válaszokat

2011. aug. 19. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!