Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az nem túlzás, ha valakit...

Az nem túlzás, ha valakit kirúgnak a munkahelyéről a vallása miatt? Egy muszlim férfit azért, mert nem fogott kezet egy nővel, egy muszlim nőt azért, mert fejkendőt hordott az irodában.

Figyelt kérdés

Vagy csak én vagyok túl toleráns? Állítólag a tolerancia fontos dolog, mindig hangoztatják, de úgy látom néha pont az ellenkezőjét teszik egyes helyeken.

Szerintem a fenti viselkedések nem agresszívek, nem igazán értem miért kell ezért kirúgni valakit.


2011. aug. 19. 09:31
1 2
 1/18 hollófernyiges ***** válasza:
95%
A muzulmánok is elvárják hogy vegyük figyelembe a szokásaikat ha hozzájuk megyünk, elvárható ez tőlük is. A nő meg ha jól sejtem nyíltan törvényt sértett.
2011. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Ez azért nem csak ennyi, nem ismerjük a részleteket, melyik országban történt stb.

A vallásáért senkit nem rúghatnak ki, mert az szabadságjog. Munkaügyi pert lehet nyerni vele.

Viszont ha törvény tiltja a fejkendő viselését, az pl. Franciao-ban törvénysértő, tehát ki lehet rúgni.

2011. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Vannak szabályok, amelyeknek meg kell felelni, és kész. Én sem gyújtok rá az irodában, mert a többiek majd toleránsak lesznek... Vagy ha jön egy kínai, én is meghajolok előtte, úgy, ahogy ő előttem, mert igaz, hogy egy magyar előtt nem fogok, de egy kínainál ezek a játékszabályok.
2011. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
túlzásnak tartom, viszont ha ő másik országba ment dolgozni, akkor ne mi alkalmazkodjunk már hozzá
2011. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Európában egy ügyintézőnél meg van a protokoll hogy mit kell neki tenni.A kézfogás ha a nő nyújtja a kezét kötelező!
2011. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Én tulajdonképpen fel sem vettem volna, de ha az alkalmazottam például rendszeresen bunkó a női ügyfelekkel, akkor is kirúgnám, ha nem muszlim. A fejkendő nem zavar, amíg rendesen elvégzi a munkáját.
2011. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

09:46

ez eddig rendben is lenne, de akkor miért hangoztatjuk hogy mi sokkal különb és toleránsabb kultúra vagyunk mint ők?

valamint ha valaki ide születik, kötelessége olyannak lenni mint a többi milliónak?

hogyan valósul meg a vallásszabadság, ha ennek gyakorlásáért hátrányos helyzetűvé válik valaki?


én úgy látom nyugati részről ez álszentség, vagy hazudozás


09:55

amerikában történt, ott nm törvényellenes a fejkendő viselete, sőt, ott az arcukat is eltakarhatják az utcán


09:57

akkor ha a kínai jön, miért nem fogsz vele kezet, miért kell meghajolnod előtte? miért fordítva? ha egy muszlim nő nem akar kezet fogni a felettesével, miért kell kirúgni? miért nem a felettese fogadja el? EZÉRT kell kirúgni valakit?


10:20

de ki az ami? és miért nem tudsz alkalmazkodni hozzá? megerőltető? megalázó? és ha oda születik, ugyanolyan állampolgár de a vallása más? akkor már hajlandó vagy elfogadni őt?


10:45

ez le van írva valahol a törvényben?


11:03

örülök hogy legalább te képes/hajlandó vagy erre.

ezek szerint minden hatodik ember tudja csak a másikat a munkája és nem a külseje meg a formalitások mentén megítélni? szomorú dolog hogy itt tart az állítólag felvilágosult nyugat.

2011. aug. 19. 12:57
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Te összekevered a magánéleti toleranciát a munkahelyi szabályokkal.


"akkor ha a kínai jön, miért nem fogsz vele kezet, miért kell meghajolnod előtte? miért fordítva?"


Mert ő a vendégem, és nem az alkalmazottam...


"egy muszlim nő nem akar kezet fogni a felettesével, miért kell kirúgni?"


Mert egy olyan közegben van, amelyben ez illetlenség. Vagy alkalmazkodik a környezethez, vagy megy haza, és otthon úgy viselkedik, ahogy akar.


"miért nem tudsz alkalmazkodni hozzá? megerőltető? megalázó?"


Ő miért nem tud alkalmazkodni hozzám? Megerőltető? Megalázó?


"ez le van írva valahol a törvényben? "


A company policy tartalmazza az erre vonatkozó etikettet is, tehát aki érintett, az hozzáfér.


"szomorú dolog hogy itt tart az állítólag felvilágosult nyugat."


Inkább az a szomorú, hogy te a nyugattól elvárod, hogy helyben alkalmazkodjon a bevándorlókhoz. NEM. Ők alkalmazkodnak, ha jönnek, ha nem akarnak, mehetnek haza. Nagyon egyszerű.

2011. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Milyen vallas az, ami megtiltja a kezfogast? Mi koze ennek a vallashoz? Ez kulturalis dolog es mindig annak kell alkalmazkodnia, aki mas kulturaba megy. Nem varhatja el, hogy a dolgait mas toleralja, ha masokra is kihat. Akkor mi lesz a kovetkezo? Holnap meg ker plusz szuneteket az imara? Bar tudtommal ezt a legtobb helyen biztositani is kell...


A fejkendo viseles eseten en sem ertek egyet, de van ok ra, hogy betiltottak a burkat is, mert a szemelyazonossagot nem tudjak megallapitani illetve az iszlam szimboluma, amit egy nyugati nem nez jo szemmel a sajat orszagaban. Szerintem a beolvadassal nincs baj, de ha ez nem tortenik meg, akkor konfliktusok lesznek belole. Ezt akarjak elkerulni.

2011. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

13:02

szóval ha te kínába mész elvárod hogy európai szokásokkal kezeljenek ahol vendég vagy?


"Mert egy olyan közegben van, amelyben ez illetlenség. Vagy alkalmazkodik a környezethez, vagy megy haza, és otthon úgy viselkedik, ahogy akar. "


akkor az egész életét a házában kell leélnie mert senki sem tudja őt elfogadni? ilyenkor meg azzal dobálóznak hogy a férje elnyomja. ha nincs férje akkor a vallása nyomja el vagy az apja. ha nem muszlim szülőktől származik, meg különben is menjen irakba ha annyira muszlim akar lenni...


"Ő miért nem tud alkalmazkodni hozzám? Megerőltető? Megalázó? "


mert nem is akar, mert ezek az ő vallásának elvei. ha hozzád jön egy idegen vendég, akiknél az a szokás hogy orálisan kielégítik egymást az üzletfelek, akkor vagy olyan bunkó hogy elutasítod? elvégre ő a vendéged... persze hogy elutasítod mert nálad az a határ. vagy ha a te főnököd ezt várja el tőled? nem lehet valakit kényszeríteni rá hogy márpedig fogjál kezet, márpedig puszikázzunk, márpedig bejössz velem az irodába és... mindenkinek máshol a határ.


"A company policy tartalmazza az erre vonatkozó etikettet is, tehát aki érintett, az hozzáfér. "


ezt értelmezzük úgy hogy a vállalatok kirekesztők?


"Inkább az a szomorú, hogy te a nyugattól elvárod, hogy helyben alkalmazkodjon a bevándorlókhoz. NEM. Ők alkalmazkodnak, ha jönnek, ha nem akarnak, mehetnek haza. Nagyon egyszerű."


milyen bevándorlókhoz? ki beszélt itt bevándorlókról? AZ USA EGY KIRABOLT VILÁGRÉSZRE ÉPÜLT! ÉBRESZTŐ EMBER!

mit akarsz te megmondani egy amerikainak, miközben amerika jogtulajdonosai azok, akik rezervátumokban élnek? ki is a bevándorló?

nézzük meg csak szépen akkor a nagy keresztény kultúrát kishazánkban! mi bizony pogányok voltunk a honfoglalás idején. gyorsan irtani tűzzel vassal a keresztényeket is. sőt, mi bevándoroltunk ide, egyből toloncoljuk az urálhoz az egész magyarságot!


mehetnek haza? hová? kérlek mondd meg melyik ország a cigányoké vagy a sváboké!

kérlek mondd meg, hol a hazája egy magyarnak, aki muszlim hitre tért

mondd meg, ha ennyire egyszerű!


felnőtt ember létedre olyanokat mondasz, hogy megáll az ember esze. nagyon remélem hogy nem vagy vezető pozícióban egy cégnél sem.


13:38

milyen kultúra az amelyik elvárja a kézfogást?

neked fogalmad sincs a vallás jelentéséről


"mindig annak kell alkalmazkodnia, aki mas kulturaba megy"


:D a kultúrába nem lehet belemenni, a kultúra az emberek viselkedésében és egyéb szellemi dolgokban nyilvánul meg, az nem egy épület


"Holnap meg ker plusz szuneteket az imara?"


és ez téged megint hol zavar? :D ha ledolgozza azt a 8 órát téged mit zavar hogy hajbókol a sarokban? mert a cigiszünetre nagyobb joga van egy függőnek? enni szabad egyáltalán? nem mindegy neked hogy az idejét mire használja fel?


"betiltottak a burkat is, mert a szemelyazonossagot nem tudjak megallapitani"


csak azt nem lehet amit nem akarunk :) sok alternatíva létezne, csak nincs kultúrája. habár azt sem értem igazán mi fontossága van a személyazonosságnak egy irodában. hirtelen milyen fontos lett az ember a munkaerő mögött :)


"az iszlam szimboluma, amit egy nyugati nem nez jo szemmel a sajat orszagaban"

aki kicsit műveltebb, tudja hogy a kendőzés nem iszlám eredetű, ezért nem is lehet a szimbóluma, a nyugati ember meg lassan semmit sem néz jó szemmel


"Szerintem a beolvadassal nincs baj, de ha ez nem tortenik meg, akkor konfliktusok lesznek belole. Ezt akarjak elkerulni."


miért kell mindenkinek beolvadni?

2011. aug. 20. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!