Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az nem túlzás, ha valakit...

Az nem túlzás, ha valakit kirúgnak a munkahelyéről a vallása miatt? Egy muszlim férfit azért, mert nem fogott kezet egy nővel, egy muszlim nőt azért, mert fejkendőt hordott az irodában.

Figyelt kérdés

Vagy csak én vagyok túl toleráns? Állítólag a tolerancia fontos dolog, mindig hangoztatják, de úgy látom néha pont az ellenkezőjét teszik egyes helyeken.

Szerintem a fenti viselkedések nem agresszívek, nem igazán értem miért kell ezért kirúgni valakit.


2011. aug. 19. 09:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

"szóval ha te kínába mész"


A kínai vendégem meghajlás után kezet fogott velem, ugyanezt a procedúrát zavartuk le, amikor magánlátogatást tettem a házában. Ez mindkettőnk részéről nemes gesztus a másik felé, ha úgy tetszik, kompromisszum.


"ha nem muszlim szülőktől származik, meg különben is menjen irakba ha annyira muszlim akar lenni... "


Ez pontosan így van, muszlim környezetben bármit megtehet, amit a vallása előír neki.


"mert nem is akar"


Akkor nem kötelező itt lenni. Vagy igen? Nem.


"mindenkinek máshol a határ. "


Így van, ha nem fér bele, akkor ennyi volt a móka mára, mindenki megy hazafelé.


"ezt értelmezzük úgy hogy a vállalatok kirekesztők?"


A vállalatok nem rekesztenek ki senkit, egyforma szabályok vonatkoznak mindenkire. Demokrácia van. Ha nem tetszenek azok a szabályok, amelyek amúgy mindenki másra is vonatkoznak, akkor nem vagy köteles annál a vállalatnál dolgozni. Ez igaz mindenkire, ha muszlim vagy, ha buddhista, ha katolikus.


"milyen bevándorlókhoz? ki beszélt itt bevándorlókról?"


Te beszélsz muszlim bevándorlókról folyamatosan, tökmindegy milyen földrészről van szó. Sem Európában, sem az Amerikai kontinensen nem őshonosak tudtommal. Az, hogy ki hol volt előbb, nem tartozik a témához, te a muszlimokból indultál ki, maradjunk ennél.


"őt, mi bevándoroltunk ide, egyből toloncoljuk az urálhoz az egész magyarságot!"


Sőt, toloncoljuk vissza mind a 7 milliárd embert Közép-Afrikába, ahol az emberi faj kialakult.


"mehetnek haza? hová?"


Oda, ahonnan jöttek. Ne mondd, hogy a többszázezres muszlim kisebbség a fűből nőtt ki.


"kérlek mondd meg melyik ország a cigányoké"


A cigányokat melyik munkahelyről lettek elbocsátva vallási indítékkal? Mellébeszélsz megint.


"kérlek mondd meg, hol a hazája egy magyarnak, aki muszlim hitre tért

mondd meg, ha ennyire egyszerű! "


Olyan hitre térsz, amilyenre akarsz, de senki nem kötelez arra, hogy olyan vállalatnál dolgozz, amely előírásai szembenállnak a vallási nézeteiddel. Erőszakkal hurcoltak be oda, és íratták veled alá a munkaszerződést? Kétlem.



Ha szerinted semmi gond a személyazonosság megállapításával, akkor mostantól járj símaszkban melózni, biztos nem lesz semmi gond.

2011. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Ez pontosan így van, muszlim környezetben bármit megtehet, amit a vallása előír neki. "


tehát a vallásszabadság egy nagy kamu.


"Akkor nem kötelező itt lenni. Vagy igen? Nem. "


értem, akinek meg olyan vallása van amivel nem tud sehová se beilleszkedni akkor menjen a marsra ugye?


"A vállalatok nem rekesztenek ki senkit, egyforma szabályok vonatkoznak mindenkire."


csak éppen azt felejtik el hogy az emberek nem egyformák. kivéve ha hátrányos helyzetű, vagy rokon, vagy...


"Demokrácia van. Ha nem tetszenek azok a szabályok, amelyek amúgy mindenki másra is vonatkoznak, akkor nem vagy köteles annál a vállalatnál dolgozni."


az meg ugye teljesen mellékes hogy az összes többi vállalat hasonlóan fog bánni vele...


"Te beszélsz muszlim bevándorlókról folyamatosan, tökmindegy milyen földrészről van szó."


kérlek mutass rá arra, ahol megemlítem a muszlim bevándorlókat!


"Sem Európában, sem az Amerikai kontinensen nem őshonosak tudtommal."


mint ahogyan a keresztények, demokraták, fehér emberek sem :)


"Az, hogy ki hol volt előbb, nem tartozik a témához, te a muszlimokból indultál ki, maradjunk ennél. "


értem, tehát lerohanunk egy népet, kikiáltjuk a demokráciát, és ha nem tetszik valakinek, üljön le vagy húzzon el messzire. közben a sokszínűség és tolerancia álszentségében sütkérezünk


"Sőt, toloncoljuk vissza mind a 7 milliárd embert Közép-Afrikába, ahol az emberi faj kialakult. "


így van, menjen haza az összes bevándorló!


"Oda, ahonnan jöttek. Ne mondd, hogy a többszázezres muszlim kisebbség a fűből nőtt ki. "


ugyan, kérlek, mindenki tudja hogy mind amerikában született, mint a keresztény fehér demokrata emberek.


"cigányokat melyik munkahelyről lettek elbocsátva vallási indítékkal? Mellébeszélsz megint. "


nem minden mellébeszélés, amit nem értesz, a bevándorlókról kezdtél el beszélni, erre reagáltam

vagy akkor miért beszélsz mellé? kérlek mutass rá, hogy melyik országba menjenek vissza a cigányok?


"Olyan hitre térsz, amilyenre akarsz, de senki nem kötelez arra, hogy olyan vállalatnál dolgozz, amely előírásai szembenállnak a vallási nézeteiddel. Erőszakkal hurcoltak be oda, és íratták veled alá a munkaszerződést? Kétlem. "


rendben, x1 vállalathoz nem megy dolgozni. x2 nem veszi fel mert muszlim, x3 nem veszi fel, ha előre elmondja hogy nem fog nőkkel kezet. x4 felveszi, mert "toleráns" majd kiderül hogy kirúgják, mert mégsem tetszik neki hogy nem fog kezet.... x5 már 30 kmre van tőle, x6 még messzebb, stb. tehát aki más az haljon éhen?

utána pedig jön a megvetés hogy nem akar dolgozni azért "nem kap munkát".


vigyázz, újdonságot mondok: vannak olyan rendszerek, megoldások, amik símaszkban is megmondják ki vagy.

2011. aug. 20. 21:22
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Hogyne, elektromágneses letapogatós beléptetőrendszert fognak kiépíteni mindenhol, csakis neked.


"tehát a vallásszabadság egy nagy kamu."


Tehát ha az én vallásom azt írja elő, hogy erőszakolhatok nőket, megölhetek embereket, akkor nekem szabad, mert ez a vallásom, nem? Ne legyél már hülye...


"rtem, akinek meg olyan vallása van amivel nem tud sehová se beilleszkedni"


Akkor mondj egy ilyen vallást. Csak egyet.


"csak éppen azt felejtik el hogy az emberek nem egyformák"


És akkor mindenhol legyenek személyre szabott szabályok és törvények nem? Ennyire hülye nem lehetsz...


"az meg ugye teljesen mellékes hogy az összes többi vállalat hasonlóan fog bánni vele... "


Ajánlom a figyelmedbe a földművelést és állattenyésztést, mint szakmát, ott azt csinálsz, amit akarsz. De utcát is seperhetsz.


"kérlek mutass rá arra, ahol megemlítem a muszlim bevándorlókat!"


Kérlek mutass rá arra, hogy honnan kerültek elő a muszlimok azokban az országokban, ahol még százan sem voltak pár évtizede.


"mint ahogyan a keresztények, demokraták, fehér emberek sem :) "


De nem is a muszlimok építették fel a civilizációt, szóval bölényre vadászni a muszlimoknak is megengedett, nem muszáj irodába járni.



Nem reagálok a többire, te komolyan azt hiszed, hogy körülötted forog a világ, mert te muszlim vagy. Ki nem szar le téged magasról? Mész a szabályok után vagy nem mész, senkit nem érdekelsz.

2011. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Hogyne, elektromágneses letapogatós beléptetőrendszert fognak kiépíteni mindenhol, csakis neked. "


ó igen roppant költséges egy cég számára kiépíteni egy kártyaleolvasó rendszert. nem csak cégekben de iskolákban is vannak már ilyenek, vagy tervezik, mert tudják hogy ki mikor hova megy, így a lógásokat és késéseket is nyilván lehet tartani. ugyanígy a dolgozóknál is. ugyanakkor az a vicc, hogy egyes helyeken ujjlenyomatalapú beléptetést nem engednek kiépíteni, mert "sérti a dolgozók személyi jogait". pedig mindenki jól tudja hogy nincs 2 egyforma ujjlenyomat. ellenben xy gizella zht ír pénteken, bemegy xy anita az ikertestvére, személyit elkérik, és megírja 5ösre. vagy különböztess meg 10 kínait egymástól... több ponton is hibázik az elméleted, amit sajnos még sokan mások osztanak. elhiszem hogy a középkorban úgy próbálták beazonosítani a másikat, vagy az előemberek a vizeletükkel, de azóta remélem haladt valamerre az emberiség.


"Tehát ha az én vallásom azt írja elő, hogy erőszakolhatok nőket, megölhetek embereket, akkor nekem szabad, mert ez a vallásom, nem? Ne legyél már hülye... "


kérlek adj rá józan indokot, neked hol sérti a testi épségedet az, hogy ő nem fog veled kezet. szokásos félrebeszélés, és persze megint én vagyok a hülye...


"Akkor mondj egy ilyen vallást. Csak egyet. "


ha meg tudnám nevezni, mert egy irányzat lenne, akkor nyilván lenne közössége, és nem egyéni vallás lenne, nem lenne kirekesztett az illető. ne legyél hülye...


"És akkor mindenhol legyenek személyre szabott szabályok és törvények nem? Ennyire hülye nem lehetsz... "


nem, van egy olyan mágikus dolog, hogy tolerancia. ennyire hülye nem lehetsz...


"Ajánlom a figyelmedbe a földművelést és állattenyésztést, mint szakmát, ott azt csinálsz, amit akarsz. De utcát is seperhetsz. "


még szerencse hogy ez nem kirekesztés


"Kérlek mutass rá arra, hogy honnan kerültek elő a muszlimok azokban az országokban, ahol még százan sem voltak pár évtizede. "


kérlek mutass rá, hogy ennek mi köze azokhoz, akik nem muszlimtöbbségi országban születnek muszlimként, vagy áttérnek erre a hitre.


"De nem is a muszlimok építették fel a civilizációt, szóval bölényre vadászni a muszlimoknak is megengedett, nem muszáj irodába járni. "


kezdem úgy érzeni hogy kifogytál az érvekből :D nem mintha eddig sokat mutattál volna fel.


"Nem reagálok a többire, te komolyan azt hiszed, hogy körülötted forog a világ, mert te muszlim vagy. Ki nem szar le téged magasról? Mész a szabályok után vagy nem mész, senkit nem érdekelsz."


:D kérlek mutass rá hol írtam hogy muszlim vagyok, vagy azt, hogy körülöttem forog a világ.


van egy olyan érzésem hogy hirtelen fontos dolgod akad és ezere már nem fogsz válaszolni :)

2011. aug. 21. 09:58
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
De kotozkodhetneke van valakinek kerdezo. Szavakon lovagolsz. Na, mindegy, nincs idom valaszolni, csak annyit mondok, hogy erdekes, hogy toleranciat varsz el mindenkitol itt mas vallasuak fele, kozben meg te mindenkinek olyan stilusban irsz, mintha a kutyad lenne.
2011. aug. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

Az egész kérdés arról szólt, hogy mindenki szopja le magát a muszlimoktól, mert aki nem, az nem toleráns, vagy hülyeséget ír.


Szóval hogy végre valami pozitívat írjak a témában, szerintem én menten beszarok a muszlimoktól, mert akkora egyéniségek, az összes munkahely azonnal szervezze át magát muszlim-kompatibilissé, mert az menő. Amúgy én szívesen fizetek egy teli tárat muszlimok irtásához, ha valakinek mégsem jönnének be.

2011. aug. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

02:04

az a pár ember aki ide írt, nem igazán "mindenki". ráadásul én csak úgy beszélek másokkal, ahogy ők velem.

ha kötekedésnek veszed azt, hogy valaki kérdőre vonja a toleranciát, akkor az a te személyiségedről árulkodik


mellesleg voltak akik elfogadható válaszokat adtak, sőt, abban is volt hasznos információ, aminek az összességével nem értek egyet.


02:26

ó innen fúj a szél. a zsidókat meg a buddhistákat nem akarod kiirtani? neked milyen a vallásod? csak nem büszke ateista vagy? esetleg kapitalista? materialista?


miért okozna problémát egy munkahely kompatibilitássá tétele, ha egyszer az egész ország SZABAD VALLÁSGYAKORLÁST BIZTOSÍT?

még mindig nem érted? az bezzeg nem tetszene neked ha hirtelen muszlimmá válna az ország, és kötelező lenne neked is imádkoznod és minden egyéb.

2011. aug. 22. 08:54
 18/18 anonim ***** válasza:
Európában élünk, ahol a nő és a férfi egyenlő. El lehet menni olyan országba, ahol ez nem így van. A mi vallásszabadságunk azon alapszik, hogy kirekeszti a másokat elfogadni nem tudó egyéneket, olyanokat, mint Te. Miért nem mész Irakba? Ott nem kell kezet fogni senkivel... Nevetséges. Az ilyen emberek fogják romba dönteni azt az elfogadó európai civilizációt, amit nagy nehezen fölépítettünk.
2015. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!