Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hordanak a fejkendőt a...

Miért hordanak a fejkendőt a török ill. arab nők a fejükön?

Figyelt kérdés
az oké, hogy a vallási előírás (ha az), de ez miért fontos? mi a magyarázat rá?
2010. aug. 11. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát röviden azért, h más férfiak ne lássák meg az úgymond bájaikat, és ne kívánják meg őket.Otthon, családi környezetben, a férjük, és családjuk előtt nem kell hordaniuk kendőt, mert a saját férjük nyugodtan gyönyörködhet bennük.
2010. aug. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Egész Európában, minden keresztény országban főkötőt hordtak az asszonyok, a nemesek és polgárok lányai, asszonyai fátylat is a középkorban. Az apácák ma is hordják ennek egy egyszerűbb változatát. A menyasszonyi fátyol ma is divat pl.
2010. aug. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Egy nőt több fajta képen lehet megkapni, és osztozkodni.

Ha elnyered a szerelmét, akkor lelkileg a tied, de ha mást is szeret, akkor már nem csak a tied.


Meglehet kapni a testét, és lehet osztozkodni a testén is.

Lehet nemi kapcsolat, érintés, és látvány. Egy muszlim ő csak a férjének adja oda magát, csak a férje érintheti("úgy"), és csak a férje láthatja. Tehát senkivel nem osztozkodik a férj, még látványban sem. Amikor valaki megy a csini barátnőjével az utcán, akin szexi ruha van, akkor a fiú a többi férfival osztozkodik a barátnőjén látványban. Egy muszlim férfi nem osztozkodik más férfiakkal.


Egy nő viszont annál értékesebb, minél értékesebbnek tartja a szemérmeit. Akik könnyen odaadják magukat azok értéktelenebbek. Akik könnyen megmutatják magukat, azokon osztoznak, és ezért értéktelenebbek.

A kendő ezt akadályozza meg. :)

2010. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

furák ezek az arabok

nálunk is fejkendőben mászkálnak az egyetemen, de pl. e mellé nadrágban, ami nem bő bugyogó, hanem egészen testhez simuló

tehát a haját nem mutathatja, de a fenekét igen?


Amúgy a válasz: mert fejkendőt nem hordhat a derekán.

bocs :)

2010. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
épp most láttam a egy képet a jordán királynőről és sem fátyol de mégcsak csador sem volt rajta, nagyon csinos modern gondolkodású nő.
2010. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Az aki kendőt hord egy szűk nadrággal, az valójában nem hord kendőt.

Miért? Mert a hijab arab szó valójában, teljes takarást jelent, csak magyarra lett kendőnek fordítva, ami pontatlan.


Attól hogy valaki nem hord kendőt, attól lett modern gondolkozású??? Aki kendőt hord is lehet modern gondolkozású. Kivéve, ha a modern gondolkozás alatt a nő elértéktelenődését értjük.

2010. aug. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

Nem, külön írtam.

Egy nagyon kedves, modern gondolkodású nő, aki nekem nagyon szimpatikus PONT (öltözködésétől, vallásától akármitől függetlenül.) Diana hercegnő jut róla eszembe, csak ő sokkal szebb. Mondjuk a férje legalább annyira ronda, mint Charles-ebben is egyeznek. És ez a gondolkodásmódja burkában, csadorban, fátyolban ugyanez lenne és gyanítom akkor is egy moderngondolkodású, szimpatikus nőnek találnám.

Vagy szerinted a burka kizárja a modern gondolkodást, burkában nem tehet annyi jót, mint most? Mert szerintem az öltözködésének ehhz semmi köze. Ugyanaz a kedves, szimpatikus hölgy lenne.

2010. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Eloszor is tisztazzuk:

A muzulman nok szamara mindenkepp kotelezo a bo ruha, amely elegge elrejti az alakot, a kulso szemlelo csak azt tudhatja, hogy ano magas vagy alacsony, illetve sovany vagy kover. A fejfed harom fele lehet:

teljesen szabadon hagyja az arcot, csak a hajat takarja

takarja az arcot is, de szabadon hagyja a szemet

a szem elott is egy fatyol van, kifele lehet latni (valamennyire), de befele nem.

Azert nem irtam neveket a meghatarozasok melle, mert a kulonbozo nyelvjarasokban mashogy nevezik.


Ma a vilag legnagyobb reszen patriarkatus van, csak a nok elnyomasanak mas-mas a merteke. Vessetek ossze pld az amarikai nok atlagkereset es az ugyanazt a munkat vegzo ferfiak atlagkeresetet. A ferfiake a magasabb.

A muzulman vallas ebbol a szempontbol nagyon szelsoseges, a no a ferfi TULAJDONA. Szo szerint. Amig lany addig az apja illetve a fiutestver tulajdonai, majd atmegy a ferj tulajdonaba. Ha a tulajdonosnak ugy tetszik, TORVENYESEN MEG IS OLHETI A NOT. Marmint a vallasi torvenyek szerint, vannak allamok, ahol az allami torvenyek tiltjak ezt, vannak ahol tamogatjak. Nemreg hallottam egy esetet, ami Franciaorszagban esett meg: A csaladban 6 lany es ket fiu volt, az apa meghalt. A kissebbik fiu meggyilkolta az egyik lanyt a "csaladi becsulet" erdekeben. A kozosseg tudta, de hallgatott. Aztan meggyilkolta a masodikat. A rendorseg nyomozott, de "senki nem tudott semmit". Vegul az ozvegy, az otodik gyilkossag utan vallott, hogy legalabb az utolso kislanyt megmentse.


Gyakran a szemeremre, meg a noiessegre hivatkoznak a muzulmanok. Ebbe nem lehet beleszolni, ez a hituk. Az en kulturamban (nem vagyok muzulman) lehet egy no szemermes, szelid es noies akkor is, ha nem hord bo ruhat es arcot eltakaro fatylat.

2010. aug. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

"A muzulman vallas ebbol a szempontbol nagyon szelsoseges, a no a ferfi TULAJDONA"


Ha ezt a kijelentést nem támasztod alá a vallási forrásokból, akkor ez hazugság, félrevezetés, hamis állítás marad.(lári fári)

2010. aug. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Akiket érdekel a téma, ajánlom figyelmébe e könyvet: Sarah Harris - Barbara Mosallai Bell: Hercegasszony voltam Teheránban.

Elég szomorú könyv, de az igazságot írja le az író, és Barbara, aki átélte mindezt. Akinek van lelki ereje hozzá, az olvassa el bátran!

Egyébként volt rá példa Iránban, hogy betiltották a csador viseletét, olyannyira, hogy sehová nem léphettek be csadorban. Ezt is a könyvben olvastam.

Amiket írtatok, az többnyire igaz. Ha csador nélkül léptek ki az utcára a nők, mikor épp tilos volt, akkor mindennek elszidták őket. Ott más szokások uralkodnak.

2012. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!