Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan itt, akinek külföldi...

Van olyan itt, akinek külföldi a házastársa? Leírnátok, hogy hová valósi és hogyan találkoztatok?

Figyelt kérdés
Szerintetek Magyarországon mennyire gyakoriak a "vegyes" házasságok? Tapasztaltátok bármikor is a negatív oldalát annak, hogy a párotok külföldi?
2009. ápr. 15. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

nekem

de sajna én vagyok többet nála, mert a magyar ökörségektől egynesen a falnak megy szegénykém ..., bejáérta avilágot, de azt mondja még egy ilyen hülye népet nem látott, ez azért elég szomorú, de az a gyanúm h igaza van ..

2009. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ő hová valósi, hogy ilyen jó véleménnyel van a magyarokról?
2009. ápr. 15. 17:06
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Húgomnak angol férje van, ők az usa-ban ismerkedtek meg anno. Angliában élnek évek óta, de ezidáig sem sikerült még megszeretnie azt az országot amiatt, hogy minden hivatalos ügyet nyakatekerten, összevissza lehet csak elintézni... Az egyik barátnőmnek meg kuwaiti a férje, aki -szintén anno- az egyetem miatt jött Szegedre, majd azt követően családostól ők is elhagyták Mo-t, azóta Kuwaitban élnek. Vagy pl. egy másik barátnőm, meg az unokahúgom is az usa-ba ment férjhez... Ők mindketten ott ismerkedtek meg a párjukkal... Neked is külföldi a párod?
2009. ápr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
kerezstanyum párja francia:)jól elvannak,de nem élnek együtt vagy ilyesmi(ker.anyu 60 éves..)csak néha ideszólítja a munkája és akkor jól megvannak..ő szereti az országot,bár igaz nem tölt itt sose huzamosabb időt...
2009. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Egyik barátnőm férje holland, és itt találkoztak Magyarországon, itt is élnek, és nem is szeretnének kiköltözni Hollandiába, vagy bárhova máshova. A srác itt tanult Magyarországon, meg olyan kutatást végzett, ami miatt ide kellett utaznia, és elég hamar a fejébe vette, hogy neki magyar felesége lesz. :) Itt is akart letelepedni, családot alapítani, valahogy tetszik neki ez az ország. Én meg szegénykét nem értem, miért jött onnan éppen ide, de nagyon boldogok egymással a barátnőm meg ő, szóval akkor nincs baj. :)

Negatív oldaláról még nem tudok, a munkája is olyan, hogy a holland nyelvnek nagyon nagy hasznát veszi, és most várnak babát, akinek rögtön kettős állampolgársága lesz, két irata, és szabad joga, hogy majd Hollandiában tanulhasson, ha szeretne. A srác nagyon jól beszél magyarul, kell is neki, hiszen a feleségével más nyelven igencsak nyögdécselve menne. :)

Viszont szerintem elég sok vegyesházasság van, csak inkább az a gyakori, hogy a magyar megy külföldre, a házastárs országába, vagy együtt keresnek egy 3. országot.

2009. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A parom dan, Belgiumban ismerkedtunk meg, es itt is elunk. :)
2009. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tade ***** válasza:
100%
Az en parom olasz. Mi egy chat oldalon ismerkedtunk meg. Nem hittem benne, hogy lesz folytatasa egy 2 oras chatelesnek. Ma mar 6 eve egyutt vagyunk, es 2 eve idekoltoztem hozza. :)
2009. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az en parom Mozambikbol szarmazik. Portugal nyelven forditok, s a volt munkahelyem megbizasabol anno evente tobbszor is mentem Mozambikba. Ott ismerkedtunk meg, laza flortbol egyik naprol a masikra komoly kapcsolat lett. Ennek mar 5 eve, azota osszehazasodtunk, s ikerfiaink vannak, 3 eves kis csokifiuk. :)


Egyelore Mozambikban elunk, probalkoztunk letelepedni Magyarorszagon, de nagyon durvan kineztek a paromat a borszine miatt, amit en elfogadhatatlannak tartok. Koztes megoldaskent valamelyik europai nagyvarosban szeretnenk letelepedni.

2009. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Érdekes történetek! Valóban, az én párom is külföldi (amerikai), de elég nehézkesen megy, ha Magyarországon kell intéznünk bármit is (főleg a gyerekeink ügyeit) és volt már, hogy furcsán néztek ránk. Ha pl. egy harmadik országban vagyunk, ahol mindketten külföldiek vagyunk, még könnyebben megy.
2009. ápr. 15. 21:35
 10/11 anonim válasza:
100%
Én nem sokára megyek férhez egy Nigériai származású fiatal emberhez :) Magyarországon találkoztunk.Ő most Bécsben él. És esküvő után magyaroszágra költözik míg a tanulányaimal végzek .Szeretjük egymást nagyon!! Angolul beszélünk. Családom azelött resztista volt sokáig tartott míg elfogadták ... Magyaroszágon nem szertnénk élni suli után elmegyünk. Eléggé furcsán néznek rám amikor kéz a kézben ,megyek vele az utcán .(tulságosan nem érdekelnek a beszolások semm) Papirokat az önkormányzatban nagyon nehezen sikerült elintézni mindig talátak valamit amibe belehetett kötni.. 5honapja intézünk és nem pár nap múlva meg lessz a dátum , nekem csak ez az egy negativ oldala volt. .Ugy hiszem hogy ameddig eltudjulk fogadni külümbségeket ameddig megértjük egyást addig semmi semminem választhatja el a vegyesházasságban élő párokat :)
2010. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!