Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet valaki úgy író, hogy a...

Lehet valaki úgy író, hogy a felmenői között nincs egy író sem?

Figyelt kérdés

Hatalmas késztetést érzek az írásra és azt mondják jól is fogalmazom, szeretek Aforizmákat gyártani, de igazi történetek is vannak a tarsolyomban amiket nem vetettem papírra ezidáig. Érzem azt a bizonyos érzést, azt a gyönyört és bizsergést, írás és egy jobb könyv olvasása közben, amiről a művészek beszélnek. Persze nem tudom bebizonyítani, nem is lehet és nem is akarom, de úgy gondolom megvan bennem, pedig nem tudok olyan ősömről, aki írt volna.

Tudom, hogy írásból nem lehet megélni, szóval emellett tanulok és megkeresem/meg fogom keresni a mindennapi betevőt.


2011. aug. 20. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én felmenőim között sincs író, sőt, semmilyen művészettel foglakozó ember sem - én mégis írok és rajzolok gyermekkorom óta.


Nem hiszem, hogy az írás genetikai képesség lenne. Ezt nem lehet örökölni, csak jön. Ott ülsz az üres papír avagy monitor fölött, áradnak belőled a szavak és úgy érzed, hogy boldog vagy :) Olyan boldog, hogy nem számítanak a gondok, nem fáj semmi és nincs miért aggódni, mert ha a világ összedől, akkor is ott vagy és írsz... ez fantasztikus. Magam részéről legalábbis eképp élem meg az írást, mint az életem egyik legszebb ajándékát.

2011. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

13:15

Szintén. Semmi nem számít írás közben, a világ problémái eltörpülnek. Én érzem amit leírtál, de mellette érzek még egy csomó olyan dolgot, amit a való életben nem tudnék átélni. Azt hiszem írás közben tízszeresen felfokozva érzem a szerelmet, diadalt, örömittas vidámságot, sokkal valóságosabb, mint maga a valóság. Szinte tökéletes.


Amúgy én is 72%-os vagyok az oldalon. :D

2011. aug. 20. 16:19
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Én is írok 8-9 éves korom óta (most 18 vagyok), és több helyen publikáltam, jelen pillanatban egy könyvem van kiadóknál, várom, hátha elérek vele valami eredményt.


Az én felmenőim között sem volt író, igaz, nálunk akadtak művészek, az unokatestvérem pl. gyönyörűen rajzol. Valamennyire lehet örökölni a művészhajlamot, mert szerintem egy matematikus családból ritkán kerül ki festő, de ez sem törvényszerű, hiszen pl. Robin Cook orvosból vállt íróvá, sőt, nekem is van ismerősöm, aki közgázon végzett, jelenleg könyvelőként dolgozik, és most, 31 évesen jött rá arra, hogy tud (és szeret) is írni.


Azzal egyetértek, amit mondtak előttem az írásról, nagyjából én is hasonló érzést élek át, hiszen írni remek dolog :)


Én nem hiszem, hogy az írásból nem lehet megélni. Rendben, nagyon kicsi az esélye, de nem lehetetlen. Most kezdem az egyetemet média-kommunikáció szakon, és újságírónak készülök. Azért választottam ezt a szakot, mert úgy éreztem, ez áll a legközelebb ahhoz, amit szeretnék a jövőben. Nekem is mondták, hogy ostobaság erre alapozni a jövőmet, hiszen elég kevés az az ember, aki befut, mint sikeres író... de mi garantálja, hogy nem én leszek az? :)

2011. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

15:57

Küldtem egy e-mailt, majd lesd meg.

2011. aug. 28. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!