Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a zsidókat?

Figyelt kérdés

Hiszen mindenféle nép között van gazdag, nagy orrú, stb. Miért kellett pont őket kipécézni? Nem vagyok zsidó és még csak olyan ismerősöm sincs, de nagyon zavar hogy annyian zsidóznak, többek között nem egy ismerősöm is, holott életében eggyel sem találkozott! Akkor mire fel? Amúgy is: ember-ember,nem?


Mondjuk nekem kicsit furcsa ez az egész...hiszen a judaizmus egy vallás. Akkor ők azt a vallást gyakorolják. De amíg mondjuk valaki buddhista (vallásilag), ugyanúgy lehet pl. indiai is (nemzetileg), míg aki zsidó, azt csak azt mondja hogy zsidó (vallásilag és(?) nemzetileg). Nem pedig azt, hogy zsidó és mondjuk lengyel. Miért? Ez miért határozza meg az egész embert? Nem csak egy vallás?


2009. ápr. 15. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Vajon miért?Nézz vissza kb 65 évet a történelemben.
2009. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Mert bomlasztanak, ellenségeskedést szítanak mindenhol, ahol megjelennek.

Elgondolkoztató, hogy eddig ezekről a helyekről üldözték el a zsidókat:


250, Karthágó

415, Alexandria, Egyiptom

554, Franciaország

561, Franciaország

612, Spanyolország

642, Visigoth Birodalom

855, Olaszország

876, Sens, Franciaország

1012, Mainz, Németország

1182, Franciaország

1182 Németország

1276, Felső-Bajorország

1290, Anglia

1306, Franciaország

1322, Franciaország

1348, Svájc

1349, Hielbronn, Németország

1349, Saxony, Németország

1349, Magyarország

1360, Magyarország

1370, Belgium

1380, Felvidék, Magyarország

1388, Strasbourg, Franciaország

1394, Németország

1394, Franciaország

1420, Lyons, Franciaország

1421, Ausztria

1424, Fribourg, Svájc

1424, Zürich, Svájc

1424, Köln, Németország

1432, Savoy, Franciaország

1438, Mainz, Németország

1439, Augsburg, Németország

1442, Hollandia

1444, Hollandia

1446, Bajorország

1453, Franciaország

1453, Breslau, (Wroclaw, Lengyelország)

1454, Würzburg, Németország

1462, Mainz, Németország

1483, Mainz, Németország

1484, Varsó

1485, Vicenza, Olaszország

1492, Spanyolország

1492, Olaszország

1495, Litvánia

1496, Nápoly

1496, Portugália

1498, Nürnberg, Németország

1498, Navarre, Spanyolország

1510, Brandenberg, Ausztria

1510, Poroszország

1514, Strasbourg, Franciaország

1515, Genoa, Olaszország

1519, Regensburg, Németország

1533, Nápoly

1541, Nápoly

1542, Prága és Csehország

1550, Genoa, Olaszország

1551, Bajorország

1555, Pesaro, Olaszország

1557, Prága

1559, Ausztria

1561, Prága

1567, Würzburg, Németország

1569, a római Pápa alá tartozó észak-olaszországi államok

1571, Brandenburg, Németország

1582, Hollandia

1582, Magyarország

1593, Brandenburg, Németország

1597, Cremona, Pavia és Lodi, Olaszország

1614, Frankfort, Németország

1615, Worms, Németország

1619, Kijev, Ukrajna

1648, Ukrajna

1648, Lengyelország

1649, Hamburg, Németország

1654, Fehéroroszország

1656, Litvánia

1669, Oran, Észak-Afrika

1669, Bécs

1670, Bécs

1712, Sandomir, Lengyelország

1727, Oroszország

1738, Wurtemburg, Németország

1740, Fehéroroszország

1744, Prága

1744, Felvidék, Magyarország

1744, Livonia,Baltikum

1745, Morvaország

1753, Kovad, Litvánia

1751, Bordeaux, Franciaország

1772, Pale of Settlement (Lengyelország és Oroszország egy része)

1775, Varsó

1789, Alsace, Franciaország

1804, Oroszország

1808, Oroszország

1815, Lübeck, Németország

1815, Bréma, Németország

1815, Franconia, Németország

1815, Swabia, Németország

1815, Bajorország

1820, Bréma, Németország

1843, Orosz-osztrák-porosz határvidékről

1862, Amerikai Egyesült Államok

1866, Galac, Románia

1880, Oroszország

1891, Moszkva

1919, Bajorország (külföldön született zsidókat)

1938-1945, a hitleri Németország által megszállt területek

1948, néhány arab országból elkergették a zsidók egy részét

2009. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
miért kell lepontozni őket? csak az igazat írják.
2009. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Elsőnek igaza van, valóban történelmi okok vannak:

Palesztinok elűzése, Izrael állam akciói(lásd Gáza),

lehetne ezt még sorolni, a világválság...

2009. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően az.

Plusz van zsidó nép is.

De vannak persze más nemzetiségű zsidók is.


A fő probléma abban rejlik, hogy a zsidónak mindig is volt esze meg érzéke a pénzhez, már akkor is, amikor rajtuk kívül szinte senki más nem tudta a világon, mi fán terem a kamatos kamat. Mivel pedig jóval korábban is kezdték a vagyongyűjtést, jóval többet is szedtek az idők során, mint mások.


Aki pedig kőgazdag, azt sokan irigyelik. Ha pedig egy teljes nép kollektíve gazdag, azt meg végképp nem állhatják. Innentől meg már csak egy ugrásra vannak a legkülönfélébb összeesküvés-elméletek, miszerint a zsidók fel akarják vásárolni az egész világot, stb.


Alapból tehát leginkább csak irigységről és hülyeségről LENNE szó, HA...


Ha nem állna fenn ugyanakkor az a tény is, hogy az egyik szent iratuk, a Talmud, konkrétan buzdítja is őket a nem zsidókkal szembeni tisztességtelenségre, azok kihasználására, stb. . Persze a legtöbb zsidó nem eszerint él, és sokuk bele se nézett soha a Talmudba, de az mindenképpen egy nagyon erős ütőkártya a zsidógyűlölők kezében, hogy ténylegesen a vallásuk egyik szent írása bátorítja őket a nem zsidókkal szembeni gátlástalanságra.


És akkor ott van még a Cion bölcseinek jegyzőkönyve is, ami sokak szerint hamisítvány, sokak szerint igazi. Bármelyik eset is áll fenn, valamikor a 20. sz. elején bukkant fel (ha jól emlékszem), és meglehetős aprólékossággal vázolta a "zsidó világuralmi törekvéséket", lépésről lépésre, hogy mi hogy fog majd lezajlani. Tény, hogy nagyon sok mindent eltalátak, akár hamisítványról van szó, akár nem.


Ugyanakkor persze akinek volt egy kis gógyija és átlátta a korabeli helyzetet, némi gondolkodással rájöhetett, hogy mi mihez fog vezetni, szóval tény, hogy nem igazán lehet a valódiságát illetően dülőre jutni.

2009. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Mondandóm előtt leszögezném. Én azt tartom zsidónak, aki valóban vallásos zsidó...


Úgy gondolom, hogy utálat utálatot szül, s erre jó példa a zsidó vallás. Hogy miért? Erre egyszerű a válasz. Talmud. Talmud a zsidóság legnagyobb enciklopédiája. Vallásuk egyik alappillére. S bárki aki a Talmudot akár a legkisebb mértékben is tiszteli, megpróbál tanulni belőle szememben egy gyűlölt személy lesz. Az ok egyszerű, a Talmud egy gyűlöletkeltő, de akár mondhatjuk azt is, hogy fasiszta könyv. Tele van meglepő megkülönböztetésekkel, amik /sajnos úgy tapasztalom/, hogy a való életben is felfedezhetőek a zsidóság köreiben.


A talmud szerint, léteznek a zsidók, és a gójok. A gójoknak a talmud szerint majdnemhogy nincs joguk az élethez sem. Nem részletezem, érdemes utánanézni. Én személy szerint ezért utálom a vallásos zsidókat.


Sajnos ezért most jó nagy lepontozást fogok kapni, de ez volt a kérdés, én meg válaszoltam rá, szóval nem gondolom, hogy jogosak a lepontozások ebben az esetben, szóval nem érdekel.

2009. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
54%
Én nem utálom kollektive a Zsidókat, mint nép, de találkoztam párral, sőt dolgoztam is nekik és hát akkor rájöttem, miért utálják őket sokan. Harácsolnak, minnél több pénzt akarnak maguknak, sokszor nem tisztességes úton. Nem az volt a bajom velük, hogy sok pénzt akarnak vagy sokat kell dolgozni nekik, hanem hogy a megállapodott összeget utána nem akarják kifizetni, sumákolnak, ha tehetnék saját anyjukat is eladnák, ez nem teszi őket éppen szerethetővé. Amúgy az én páromnak is nagy kampós orra van, amit édesanyjától örörkölt, de köze sincs a zsidókhoz és még nem is mondták rá soha. Rád miért mondják????
2009. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Nekem volt egy zsidó főbérlőm (egy özvegy nő volt), aki csúnyán megvágott a kaucióval. De ettől még nem formálok kollektíve rossz véleményt minden zsidóról. Ugyan ezt nem zsidó főbérlő is bejátszotta, csak kicsit más formában. Ezek mellet van olyan haverom, akinek zsidók a szülei (azért írom így, mert ő maga egyáltalán nem vallásos), épp olyan ember, mint a többi haverom, sosem akart átverni, nem is valami pénzmotivált ember. A szülei sem gazdagok, egyszerű titkárnő az anyja, az apja meg fényképész. Szerintem pusztán származás alapján senkit nem lehet megítélni.
2009. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

én ssose találkoztam még zsidóval akit utlni keleltt volna. vagy nem szeretni.

a héber dalok meg nagyon szépek...

2009. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
A 19.38-as nyilván nem olvasta a Talmudot. Lefasisztázni egy népet, pláne a zsidót a 2. világháború után igen durva!A zsidógyűlölet oka bűnbakképzés, az élet problémáira kell találni egy felelőst, akire rá lehet fogni,hogy őmiatta van és ettől az illető ember(csoport) lelke megnyugszik. Eredendően, még az ókorban valószínűleg az egyistenhitük miatt találták másnak a zsidókat, és sokan igen hajlamosak a más el nem fogadására.A gazdagsáról annyit, hogy a középkorban a zsidókat (nyilván Jézus miatt) eltiltották sok foglalkozásról, emiatt többen bankárságból éltek, akár meg is gazdagodtak. Amellett a zsidó egy szellemiekben igen tehetséges nép (Nobel-díjasok)és az irígység is beszél sokakból. A magyar történelemben (1919, 50-es évek) számosan - pl Kun Béla, Rákosi - elég dicstelen szerepet játszottak, de a 2. vh után valahol érthető, hogy az előtte keményen üldözött népcsoport hatalomra akart és tudott kerülni. Az antiszemitizmus mindenesetre jóval régebbi, ez csak erősítette.Az, hogy számtalan országból kitiltották őket, nemcsak kitiltották, inkább kiüldözték vagy egyszerűen megölték, nem azt jelenti, hogy ez elfogadható és megalapozott!Mindenfajta általánosítás elhibázott és káros, az embereket egyénileg kell megítélni. Az előttem válaszolók nyilván igen fel vannak háborodva a szlovákokra, amiért azok utálják a magyarokat általában, a konkrét személyektől teljesen függetlenül.
2009. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!