Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a zsidókat?

Figyelt kérdés

Hiszen mindenféle nép között van gazdag, nagy orrú, stb. Miért kellett pont őket kipécézni? Nem vagyok zsidó és még csak olyan ismerősöm sincs, de nagyon zavar hogy annyian zsidóznak, többek között nem egy ismerősöm is, holott életében eggyel sem találkozott! Akkor mire fel? Amúgy is: ember-ember,nem?


Mondjuk nekem kicsit furcsa ez az egész...hiszen a judaizmus egy vallás. Akkor ők azt a vallást gyakorolják. De amíg mondjuk valaki buddhista (vallásilag), ugyanúgy lehet pl. indiai is (nemzetileg), míg aki zsidó, azt csak azt mondja hogy zsidó (vallásilag és(?) nemzetileg). Nem pedig azt, hogy zsidó és mondjuk lengyel. Miért? Ez miért határozza meg az egész embert? Nem csak egy vallás?


2009. ápr. 15. 18:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Miért hitték azt nagyon sokáig ,hogy lapos a fold?Mindent elhisznek az emberek,amit az okosoktól hallanak.Pláne ha ennyiszer.Könnyebb,mint végiggondolni.Fogadni mernék,hogy a zsidózok zöme nem is ismer zsidókat,illetve fogalma sincs,hogy a környezetében ki az és ki nem.A közös ellenségkép összekovácsoló erejéről nem is beszélve...
2009. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

19.38-as vagyok. :P

Olvastam talmudot, igaz nem végig az egészet. Nincs is kedvem hozzá, úgy gondolom elég volt az amit láttam. Egyértelműen azt állítja a talmud, hogy a zsidók felsőbbrendűek mint a gójok, s külön részletezi is, hogy milyen jogoktól lehet bűntudat nélkül megfosztani a gójokat. Ez kirekesztés akárhogy is nézzük, méghozzá vallás alapján. Ha nem vagy zsidó gój vagy, ha gój vagy akkor a talmud szerint nincs annyi jogod mint egy zsidónak... Engem ez nagyon emlékeztet a náci Németországra, és az olasz fasizmusra. :P


Elítélek én mindent, ami faji, vallási, vagy akármilyen intoleranciát támogat. Valóban rengeteg atrocitás érte a zsidókat, de NEM CSAK őket. Mindenkit. A kommunizmus egy fokkal se volt jobb, mint a náci Németország. A világ néha igazságtalan, ez van. Továbbra is fenntartom a véleményem, én ugyanannyira utálom azt a zsidót aki tiszteli a talmudot, mint azt szélsőjobboldalit, aki tiszteli a mein kampf-ot. :P Mindkettőben vannak jó gondolatok, értékek is, de végeredményében összességében, és eredményeiben mindkettő gyűlöletkeltő, és elítélendő.


Szlovákokkal sincs bajom (amíg nem szélsőjobboldali), zsidó származásúval sincs (amíg nem mélyen vallásos), muszlimokkal detto a helyzet, stb...


Ez így ebben a formában nemhiszem, hogy általánosítás lenne. Sátánistákat se fogom elfogadni függetlenül attól, hogy mennyien üldözték őket. Leszarom mennyit szenvedtek, ha erkölcstelen és képmutató a vallásuk.

2009. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
80%

Mert a vallásuk és a világi felfogásuk gyülőletet kelt a nem zsidó, de még sokszor a zsidó emberekben is.

A vallásuk (a talmud is) más népek elnyomására, elpusztítására buzdit, részvét nélkül.

A vallásuk miatt erős összetartás van köztük, ami kizár minden nem zsidót (alsóbbrendű gojt).

Ennek az összetartásnak (ami a magyarokban teljessen hiányzik) rengeteg vagyont tudtak összeszedni a századok alatt. Rájöttek, hogy a bankok, a gyárak, és a kereskedelem hozza a legnagyobb hasznot. Ennek a goj kizsákmányolásnak, csak a királyok, és az állami hatalmak tudtak gátat vetni. Ők erre létrehozták a bolsevizmus eszméjét, hogy elpusztítsák a kereszténységet, és a nemzeti öntudatot.

Röviden ezért utálják őket az emberek.

2010. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
nem akarok brutál dolgot irni de a 2.világháboruban rohadt sokan meghaltak effektive ha a zsidokat mint kollektiv nép emlegetni bűn akkor ha sajnálni kell őket mért nem az ? plusz h ez az egyfolytába sajnáltatják magukat szánalmas én leszarom effektive a holokausztot plussz semmivel sem jobbak mint velük szemben an ácik voltak mert most meg ők üldözik és ölik meg akik anno náci parancsra cselekedtek a saját életüket féltve ugy h naggyábol a tény az h mindennek alapja van h utálják a zsidókat sem egy alaptalan dolog mint ahogy az első is irt egy listát ennyi ember nem véletlen utálja őket és itt irigylésről szó sincs azért mert vki irigyel vkit nem kezdi el irtani vagy utálni azt ez ilyen zsidó védő duma de h ez a ***** holokauszt is még 3000 év mulva is ők lesznek a szegények ez meg a zsidoknak egy ütőkártya h van mire hivatkozni nekik mért jár ez meg az meg mért szegények :D vicc az egész de egyébként megnézed mindent ők irányitanak már még az ország politikusait is de persze ez nem egy bizonyitott tény és senki nem is foglalkozik vele és nem is lényeges ma már szóval a kérdésed idejét multa de nem alaptalan :D
2014. ápr. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ahogyan az egyik hozzaszolo is irta itt, en is utalom AZOKAT a zsidokat, akik hisznek es/vagy gyakoroljak a zsido vallast. Ennek oka roviden a Talmud!


Volt zsido osztalytarsam, es konkretan kijelentette tobbszor, ami a Talmudban irva van, miszerint ok a kivalasztott nep, es mi mind azert szulettunk, hogy oket szolgaljuk, es az o csicskai legyunk… Es nyilvan mindenki igy gondolja, aki ebben a vallasban hisz, aki ezt olvassa, ezt gyakorolja, kulonben egy normalis ember eldobna azt a konyvet, amiben ilyen soviniszta szovegek vannak.


Dolgoztam is zsido helyen, egy ekszerboltban, ahol az elso undoritosag szamora az volt, hogy csillagaszati aron kellett arulnunk az ekszereket, meg nekunk is bemagyarazva, hogy azok milyen kulonlegesek es ertekesek, mi magunk is elhittuk, mig valaki meg nem kerdezte mibol is keszulnek az ekszerek eskuszom eszembe sem jutott a kerdest feltenni sem, s akkor kiderult TROMBITA REZBOL keszult ekszereket tukmaltam az emberekre arany aron! Minderrol a szuper marketing es a hazugsag gondoskodik, hogy ez az ekszerbolt sikeres. Arrol nem is beszelve, hogy ebben az ekszerboltban ruhat, cipot, esernyot, mezei noteszt, golyostollat konkretan minden sz@rt is arultunk, persze a vilag legegyszerubb notesze is olyan arban volt, mintha aranybol lett volna. Csicsasan kidiszitett uzletrol beszelunk, rengeteg szep DEKOR volt a falon, foldon itt-ott. Mikor oda kerultem elmondtak, hogy mivel a vasarlok gyakran erdeklodtek a dekoracios termekek utan is (valoban szepek voltak) igy rajottek ebben is uzlet van, igy barmi elado a boltban. Barmi, az is ami valojaban nem annak keszult, nem is az a funkcioja. Barmi amit a vasarlo megszeretne venni, telefonaljak, es mondanak egy arat, meg akkor is, ha az a karton reklamtabla, vagy az ora a falon, de meg az uzlet vilagitasat szolgalo hatalmas csillar is be volt arazva. Na ez sem mindennapi azt hiszem…


Ugyan ezen a munkahelyen az elso ortodox zsido familiaval valo talalkozasom soran szembesultem azzal milyen lekezeloek, lenezoek, konkretan se egy mosoly, se egy szo nem hagyta el a szajukat, csak ramutattak arra ami kell, a penzt nyujtottam, a ferfi mutatott a pultra, eloszor nem is ertettem, majd rajottem, o nem “erintkezik” velem, miutan letettem a penzt a pultra, onnan mar hajlando volt elvenni (csoda h nem ferotlenitette a hulye) protokoll volt az uzletben, hogy a vasarolt termeket kis fogantyus tasakba kell helyezni, es a pultbol kilepve a vasarlo kezebe adni (ez szemelyesebbe, exkluzivabba teszi az egeszet) a hapi akkor is a pultra mutatott pedig vele szemben alltam kezemben a szutyovel, es lekellett raknom, hogy elvegye :D persze se viszlat semmi nem volt. Soha azota se es korabban sem ereztem magam ilyen szinten lenezve. A kinezetuk meg, az a paroka, kalap, hulye oltozek meg a szaguk a masik ami visszataszito…..


Ezek a szemelyes tapasztalataim, amik csak alatamasztjak azokat, amiket egyebkent is hallani es olvasni roluk. Eleg vegigtekinteni a tortenelmen, meg a jelenlegi dolgokon, osszeeskuves elmeletekben is ok a foszereplok bar nem mindenkepp kell elhinni azokat, de azert ha valakit egy egesz vilag utal annak mindenkeppen kell hogy legyen oka!

2022. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok meg mindig…


Amit Palesztina ugyeben csinaltak es csinalnak undorito, felhaborito, kepmutato!! Elzavarjak az arabokat, faji tisztigatast tartanak, de oket siratni kell minden evben a holokauszt miatt, ugy eloadva mintha az a vilag legnagyobb szemetsege lett volna, holokauszt muzeumokat allitanak fel sajat maguk sajnaltatasara. Az artatlan nem vallasos zsidok es nem zsidokat nyilvan sajnalom akik ott szenvedtek DE! Mindezt megint unszimpatikussa es ellensegesse teszi az a teny, hogy kesobb Koszovoban, Boszniaban a szerbek altal intezett faji tisztogatas ami nemreg volt megsinfs emlitve, nem lattam rola soha dokut a tvben, nem latok muzeumot felallitva erte, sem globalis napot a megemlekezesre…. Konkretan a katonak elo terhes nok hasabol metszettek ki a gyereket mert fogadasokat kotottek h lany vagy fiu….. legalabb annyira borzaszto volt mint a holokauszt vagy meg borzasztobb de kb semmi hir rola, es ismetlem nemregiben tortent!! Es rengeteg mas ilyen eset is volt/van amirol hallani sem lehet, de ertuk sirni kell allandoan. Konkretan ezzel is csak hakniznak, meg az o eletuk tobbet er… ha a tvt kapcsolgatom fixen valamelyik adon eppen errol szolo dokumentumfilm megy, egyszer szamoljatok meg hanyszor latjatok a tvben, eszmeletlen, es nem ugyanazt adjak, ezerfele keppen meselik el, ezer kulonbozo dokufilm.

2022. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!