Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha munkanélküliek lennétek,...

Ha munkanélküliek lennétek, mit csinálnátok a sok hirtelen jött szabadidőtökben?

Figyelt kérdés
Feltéve, ha előre látható hogy 5-8 hónapig nem valószínű hogy lesz munkátok és nem gond hogy kiesik a jövedelmetek. Milyen hasznos dologgal foglalkoznátok, amire korábban nem értetek rá.
2011. aug. 22. 20:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Valaki más pénzéből élsz, nem abból, amit te keresel meg. Elég szemléletes megnevezés.
2011. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Tudod egy normális párkapcsolat erről szól ;) megsegítjük a másikat, ha nem kap munkát. És nem így fogjuk fel, hanem úgy, hogy fordított helyzetben minden szó nélkül én is megtenném.
2011. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%
Ennyi erővel a gyerekek is kitartottak. Meg a gyesen lévő anyukák. Furcsa egy gondolkodásmódot van.
2011. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Se a gyerek, se a kisgyermekes anyuka nincs abban a helyzetben, hogy dolgozzon. Neked van furcsa logikád.
2011. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem tehetek róla, hogy nem kapok egy normális munkát, a legkisebb bolttól kezdve szinte mindent megpróbáltam. Ha megtehetem, megteszem hogy nem megyek el gyárba 12 órázni, te csak menjél ;) És nem vagyok kitartott!!! Bőven dolgozok eleget itthon, elvezetem a háztartást!
2011. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy tehetsz róla, iszonyat magas a munkanélküliség, nagyon kevés a meló, és ha egy vállalat megteheti, hogy egy gyakorlott és képzett munkaerőt vegyen fel, akit leépítettek valahonnan, akkor azt veszi fel. Csak azon akadt meg a szemem, hogy szerinted természetes az, hogy nem dolgozol, ha nincs olyan meló, amit hozzád szabtak.
2011. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem ki hanem eltartott
2011. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos irigység. Felesleges. Itt bűn jól élni, bűn boldognak lenni, mert ha megdöglött a tehenem, a szomszédé is dögöljön meg. Az, hogy emberien viselkedünk a másikkal, és megsegítjük, azt az egy megmaradt tehenet közösen gondozzuk némi tejért, vajért, stb, na az nem. Nem az én dolgom, de irigyelni tudom, meg morogni magamban, hogy a szemétnek van tehene... ne fájjon már ennyire... szar helyzetben az ország, de ez leginkább a kisstílű, egyszerű emberek butasága, és a fejesek manipulálása miatt van... na de ez már más téma.


Kérdező, én elfoglalnám magam, lenne egy kis időm bizonyos terveimre, amikre amúgy nem nagyon jut, vagy nem akarok belevágni.

2011. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már ezt a dumát, mégis miért legyek irigy valakire, aki nem dolgozik? Inkább arra vagyok irigy, akinek jó munkája van, és nem mással tartatja el magát, meg ugye hasznos tagja a társadalomnak, nem ingyenélő. Na arra lehet irigynek lenni, nem a munkanélküliekre.
2011. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már azt a dumát, hogy a munka nemesít, meg emberré tesz... fenéket... azért dolgozik az ember, mert általában máshogyan nem kap pénzt, amiből megélne. Nemesít az, ahogyan az emberekkel viselkedünk, hogy segítséget nyújtunk, hogy társadalmilag valóban hasznosak vagyunk. Ez lehet egy jó tanár, egy jó újságíró, egy jó orvos, egy jótékonykodó, stb... na de lényegtelen, van jobb dolgom is, mint itt vitatkozni. Szép napot!
2011. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!