Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kit neveztek gyerekesnek? És...

Kit neveztek gyerekesnek? És elmondanátok ezt annak a személynek, akit gyerekesnek tartotok?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok pl.

-Valaki 22 éves és szereti a rajzfilmeket vagy a képregényeket válogatás nélkül

-viselkedése, gondolkodása, stb.



Én azokat tartom gyerekesnek, akik a felnőtt fejjel is szeretik a Walt Disneyt vagy az egyéb infantilis rajzfilmeket (amik a Cartoon Networkön mennek). Én nem szoktam ilyeneket nézni, a Disney-t meg 11 éves korom óta utálom. (WALL-E viszont menő animáció, kiváló grafikával, csak kár, hogy a Pixar a Disney-vel társul)

Azokat is gyerekesnek tartom, akik nem gondolkoznak felnőtt ember módjára, gyerekes a viselkedése, pl. a tombolás. Egy lányosztálytársam is így balhézott valakivel a tornateremben, ami nagyon furcsa volt számomra, mert még sosem láttam egy 18 évest így viselkedni. Egyszerűen röhejes volt.

Van egy barátnőm, aki tényleg gyerekes. Étkezésnél (még az étteremben is) mindig ráteszi a lábát az asztal lábára, amit illetlenségnek tartok. Én sosem szoktam ilyet csinálni. Ezenkívül a kanapén olyan hülyén ül, hogy leírni sem tudom!! Az is gyerekes, ha valaki felnőtt fejjel "hisztizik" vagyis balhézik, ha valamit nagyon akar. Egy rokonom mesélte, hogy a barátnőjével elmentek megnézni a kiszemelt lakást, amit a lány meg akart venni, a nő mondta, hogy akadt másik jelentkező is, a csaj meg elkezdett vele balhézni, mert nagyon akarta ezt a szép házat. A rokonomnak iszonyúan ciki volt a 26 éves barátnője viselkedése. "Úgy akarta ezt a házat, mint egy kisgyerek a neki tetsző játékot." - mondta ő.


Én természetesen nem szoktam elmondani az ilyen illetőnek a véleményemet, mert senkit nem akarok megbántani ezzel. Kimondottan utálom, ha az emberek ilyen dolgokkal sértegetik a másikat: "Gyerekes vagy." "Gondolkozz!"

De van egy másik barátnőm, aki teljesen őszintén mondta el magáról, hogy gyerekesnek tartja magát, mert imádja a rajzfilmeket, de őt nem zavarja. Én elfogadom őt olyannak, amilyen, mert legalább őszinte volt. Azt sem tagadja, hogy néha elfogy a türelme.


2011. aug. 31. 17:08
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
100%
Szerintem a meseket eggyaltalan nem csak gyerekeknek keszitettek,pl a szilajt,oroszlankiralyt,nemot,jegkorszakot.... anyum is megnezte tobbszor is pedig o 45 eves es szerintem az eggyaltalan nem a gyerekesseg jele ....rengeteg tanulsag van bennuk es a kepzeleterodet is fejlesztik....
2011. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nekem például szakmába vágó, hogy ismerjem az animációs filmeket. Jó néhányat szeretek is közülük.


Hogy mi a gyerekes viselkedés? A hiszti valóban az, ez tény, de a csőlátás is az. Vagy az, amikor azt hiszed, te mindenkinél okosabb vagy. Én ilyen voltam gyerekként, elkönyveltem, mindenki más nálam butább, és ezért sokat okoskodtam.

2011. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!