Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pestiek! Semmi jóra ne számítsak?

Pestiek! Semmi jóra ne számítsak?

Figyelt kérdés

Komáromban élek, itt is születtem. A pestiekkel kapcsolatban három meghatározó élményem:

-apukám eladott egy telefont az interneten, de nem találta meg a füzetét hozzá anélkül meg nem akarta postára adni. Másnap reggel felhívja a pesti embert, akinek eladta, hogy késni fog. Még be sem fejezte a mondatot, már közbevágott az ember: És mikor küldöd már, te vidéki paraszt?!

-osztálykirándulás: egy pesti osztállyal voltunk egy szálláson. Megkérdezi a srác: és ti honnan jöttetek? Mondjuk Komáromból. Válasz: Komárombú gyüttetek? És onnantól nem szóltak hozzánk érdemben, csak röhögtek rajtunk, "hülye vidékieken" (két fülemmel hallottam) öt méterről

-felmentem Pestre bulizni két haverral egy egyetemista haveromhoz, aki a BME-re jár. Éjfél után valamivel elmentünk egy diszkóba, elkezdtem fűzni egy csaj agyát. Egész jól elvoltunk, amíg meg nem kérdezte hova valósi vagyok. Mondom, hogy komáromi vagyok. Kiugrott az ölemből, hogy "őt egy paraszt ne tapogassa."


Idén érettségizek és az ELTE-re mennék, de szeretném tudni, hogy emberszámba leszek-e majd véve, ha kimegyek a városba...


2011. szept. 3. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Annyi az egész, hogy nem volt szerencséd, de még lehet. Én mondjuk nem mennék az ELTÉre, dehát te tudod...:) Én vidékről költöztem fel, 5 éve, de ahány budapesti emberrel leálltam beszélgetni, mind jófejek voltak. Jó, vannak itt is bunkók, de azokkal nem kell foglalkozni, mert vannak mindenhol.
2011. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts!:D Sajnos vannak ilyenek is, de nem túlnyomó többségben, és természetesen nem csak Pesten :D
2011. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első, amivel foglalkozni szeretnék, azt csak az ELTÉN oktatják az országban :) Remélem igazatok van mindkettőtöknek :)
2011. szept. 3. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs okod aggódni.


Az a sok pesti paraszt nagy százaléka egy éve sem pesti, csak már két hét után felvágnak vele...


Egy volt pesti lakos:))

2011. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!