Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pestiek hogy élik meg azt,...

A pestiek hogy élik meg azt, hogy olyan sok ember közül ők csak "az egyik"-ek?

Figyelt kérdés

Én 3. éve nem tudom feldolgozni, hogy megyek az utcán, ott van kismillió ember, és én csak "egy senki vagyok a sok közül"... A többi ember is, mintha ilyen felhúzhatós robot emberek lennének, csak mennek és mennek... És senkit sem ismerek, engem se ismer senki, nem állítanak meg, hogy na mi van veled Esztikém, anyuék jól vannak-e, jaj de szép az új ruhád, hol vetted, meg stb... :S:S Néha már ott tartok, hogy bárcsak a volt o.társaimmal találkoznék, és jól beszólnának valamit, de még az se... :'(


Amikor Bp-n vagyok, úgy érzem, nincs bennem semmi különleges, semmi érdekes, semmi jó, mindenki szebb is nálam... Ha meg hazajövök, hiába nem futok össze senki ismerőssel, akkor is van egy csomó önbizalmam, olyan büszkeséggel tudok az utcán végigmenni, vagy hogy is mondjam...


Arra lennék kíváncsi, hogy aki születésétől fogva pesten lakik, az hogy éli meg ezt az egészet? (Nem tudom, én legalábbis más hazai nagyvárosokban, ahol eddig jártam, ilyen érzést nem tapasztaltam)


2011. okt. 9. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, én egy kisvárosban laktam mindig is, meg most is ott lakom, csak Pestre járok egyetemre, csakhogy ne legyen semmi félreértés :D
2011. okt. 9. 14:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kisvárosból kerültem Pestre 10 éve, és soha nem érdekelt, kik járnak az utcán. Általában gondolkozni szoktam utazás közben, esetleg magamban dúdolgatni az éppen tanult dalomat.

Az önbizalmam pedig magamból indul, hiszen ön-bizalomról van szó, nem függ attól, hogy hol vagyok. Pesten és a kisvárosban is ugyanaz az ember vagyok, ugyanazokkal az értékekkel. A barátaim tudják, hogy különleges vagyok(-e), az idegenek meg nem érdekelnek. A kisvároson kívül is van élet, attól, hogy ott arányaiban több ember ismeri egymást, a Földön ugyanannyi ismeretlen ember él. :)

2011. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen annyi, hogy nincs még elég ismerősöd Pesten, akik megállítanának, meg így relatíve kicsi az esélyed, hogy a millió szembejövő közül az egyik ismerős.

Ha már régóta ott laknál, beszélgetnél velük, váltanál néha pár szót a boltos csajjal, nem éreznéd így.


Falun lakom, kisvárosban dolgozom, évek óta a környéken mászkálok, laktam is ott, nekem már azzal van tele a bocskorom, hogy elszaladok venni egy liter tejet, és fél óra az út. Ötvenen jönnek szembe, akik "de rég láttalak, mi van veletek". Mindenki tud mindenkiről "mindent", pletykál, turkálnak mások életében, zsebében, hűtőjében...

Néha nagyon jó lenne egy embernek lenni a tömegből, aki csak végigsétál az utcán, és senkin se esik át.

2011. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megőrülnék, ha mindenki ismerne mindenkit, és mindent tudnánk egymásról.
2011. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

született pesti, jobban mondva budai vagyok :)

nos, én imádom azt az érzést, h senki nem ismer, csak akkor kell ismerőssel összefutnom, ha meg van szervezve, és nem szólítgat le minden 2. ember az utcán, hogy mi van velem, stb.

Dunának is mennék, ha mindenkinek folyton köszöngetni kéne, és a fél falu arról pletykálna, hogy látott tegnap az utcán, és zöld táska volt rajtam a megszokott piros helyett.


marha nagy mellénnyel tudok végigmenni az utcán, ha épp jó napom van, kihúzom magam, mosolygok, szemezek a szembejövő pasikkal, ez nagyon jól megdobja az önbizalmam. :) komolyan, én még azt is jól fogadom, ha a munkások füttyögnek nekem az építkezésről :)


pl a szórakozóhelyeken is jó, hogy mindig új embereket ismerek meg, beszélgetek velük, aztán lehet, hogy soha többet az életben nem látom, de nem is baj, mert aznap este jó éreztem magam.


egyrészt elvegyülök a tömegben, mert senki nem ismer, másrészt pedig kitűnök belőle, mert nem mindennapi a megjelenésem.


I love Budapest :)

2011. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 3 és fél hónapja, hogy BP-n vagyok, de igazából nem érzékelem a különbséget, mert bár az előző városomban is sok ismerősöm volt (meg a net révén itt is), de ott sem futottam bele lépten-nyomon valamelyikükbe, csak nagynéha - a nagynéha meg itt is megvan.
2011. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont fordítva látom a helyzetet. 32 évig budapesti voltam, aztán egy kisvárosba költöztem. Először megdöbbentett az emberek közvetlensége, tetszett, hogy segítőkészek, barátságosak.

Budapesten mindenki a saját dolgával törődik, a legtöbbször a szomszéd nevét sem tudtuk. Hallgatólagos szabályok választják el az emberek magánszféráját, és aki ezt megszegi(részegek, cigányok, csövesek), azokra rossz szemmel néznek.

Egy kisváros ennek az ellenkezője. Ez egyrészt jó a fent említett okokból, de rengeteg hátránya is van: A környékbeliek szűnni nem akaró kíváncsiskodása, pletykái. Ha az ember nem elég közlékeny, akkor kibeszélik. A kényszeres köszöngetési mánia, hogy valaki már a 3. utcából rád köszön, és ha nem veszed azonnal észre, vagy zenét hallgatsz, jön a sértődés és pletykálás. 5 percet nem lehet dolgozni a kertben anélkül, hogy valaki feltartana az aktuális pletykákkal olyan emberekről, akikről nem is hallottál. Közben persze tudod, hogy ugyanaz az ember rólad is adja tovább az infót.

A pestiek ridegek, de az legalább őszinte. A kisvárosban pedig szemtől szemben kedvesek, a hátad mögött pedig szemetek.

Én Pestet úgy éltem meg, hogy vagyok én, és van egy rakás számomra érdektelen ember. Békén hagyom őket, cserébe ők is békén hagynak engem. Mindenki teszi a dolgát, gyorsan, hatékonyan. A kisváros ehhez képest csigalassú, vontatott, ám mégsem őszintébbek az emberek, sőt. Süt a kényszeresség mindenből: kényszeresen kedveskednek a szomszéddal, kényszeresen köszönnek mindenkinek, kényszeresen beszélnek ki mindenkit. Kinek mi a rossz.

2011. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsóval egyetértek,engem kifejezetten idegesit ha olyan emberek szolitgatnak le,akiket tulajdonképpen nem is ismerek,csak hallota hogy a marika néni tetsvérének az unokája vagyok,és úgy bezsél velem mintha a legnagyobb spanok lennénka világon. A sok pletykás öreg szatyorrol nem is beszélve,soha többet nem akarok falun lakni.
2011. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
18 évig éltem vidéken, most 2 hónapja pesten, és nem is tervezek innen elmenni:)
2011. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, szinte mindenki úgy van vele, ahogy ti, hogy sok hülye pletykás, meg milyen sz*r, ha megállítanak az utcán, én meg ilyen abnormális vagyok :S:S
2011. okt. 9. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!