Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Feljelentett a barátnőm. Mire...

Feljelentett a barátnőm. Mire kell számítanom?

Figyelt kérdés
Kis korunk óta tök jó barátnők voltunk. Az utóbbi időben egyre többet veszekedtünk. Egyik nap egy baráti társaságban ismét összekaptunk, és mindent egymás fejéhez vágtunk sok-sok csúnya szó kíséretében. (nem részletezném) Erre másnap kaptam tőle egy sms-t, hogy feljelentett azért amiket mondtam rá. Kapok majd valami hivatalos papírt valahonnan? Vagy pénzbüntetést?
2011. szept. 7. 09:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Első körben bizonyítania kell. Másrészt mégis milyen jogcímen jelentett fel?

Önmagában az, hogy csúnyát mondunk valakinek, még nem büntetendő.

Szóval hiába jelent fel, ha nem állapítanak meg semmit. Viszont ebben az esetben kellemes kis perköltséget fog fizetni.

2011. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tartalmilag mit mondtál neki? Tettelegesség volt?


A stílus a bíróságon nem számít, tehát senkit nem fognak megbüntetni, mert azt mondja, hogy krva anyád.

2011. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bántottad akkor semmire ne számíts. Vagy csak szívat vagy nagyon buta lány. És a feljelentés megtétele után biztos jót nevettek rajta a rendőrségen:)
2011. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
nem jelenthet fel, csak mert csúnyát mondtál rá. Ha beverted a képét, azért még mondjuk.
2011. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebből esetleg rágalmazás lehet a leírás alapján, de azt is baromi nehéz bizonyítani. Többnyire nem közszereplők esetében nem is nagyon foglalkozik vele a bíróság - csak, ha valóban nagyon súlyos rágalmazásról van szó.

Szerintem ehhez minimum publikálni kellene egy nagy hazugságot valakiről egy újságban. A baráti körben lekvázás pl nem számít annak, mert nehezen bizonyítható, hogy szófordulat, vagy foglalkozásra utal.

2011. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel állt bosszút, hogy beugratott, hogy feljelentett.
2011. szept. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak ugrat.

Nem kell tettlegességig elmenni, rágalmazásért is fel lehet jelenteni valakit, de ahogy írták páran, nehéz bizonyítani, a ti esetetekben szerintem lehetetlen.

2011. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát a csúnya beszédet nem büntetik. Csak rád akar ijeszteni. Vannak, akik azt hiszik, ha azt mondják valakinek, hogy feljelentelek, akkor az maga alá .... a félelemtől. Ezért nem jelenthet fel téged, nincs miért. De írj vissza neki, hogy akkor a jegyzőkönyv másolatát mutassa meg, amit kapott. (minden bejelentést jegyzőkönyvbe vesznek, aminek egyik példányát a bejelentő kapja).
2011. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Csak veszekedés volt, semmi bunyó úgyhogy ezért nem értem én sem.
2011. szept. 7. 10:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy megöllek, megfojtalak, kinyírlak és hasonlók ha van rá tanú, fenyegetésnek minősül.
2011. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!