Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliában ha albérletet...

Angliában ha albérletet keresek akkor mekkora kezdő befizetésre kell számítanom? Deposit, első havi bér stb.

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 07:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Lakást nem fogsz kapni. Ezt az álmot már most el kell vetned. Ahhoz nagyon sok irat és irdatlanul sok pénz kell. Szobát tudsz bérelni. Csak úgy hemzsegnek a hírdetések, bárhova mész. Heti 70-100 font között már Londonban is lehet találni, vidéken olcsóbb. Heti rendszerességgel kell fizetni és általában két hét a kaució.
2011. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Épp az érdekelne,hogy mennyi az az irdatlanul sok pénz? És mi az a sok irat?
2011. okt. 29. 08:41
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem irdatlan sok pénz, csak, mint magyarországon, keresni kell.


Egy lakás (az olcsóbbak, amik közel sem feltétlenül lepukkant ócskaságok, mint Magyarországon) Londonban 400 font (havonta) és onnan fölfelé a csillagos égig.


Általában rezsivel együtt számolj rá havi 450-500 fontot, tehát ha ketten-hárman mentek ki, sokkalta jobban megéri lakást bérelni, mint szobát.


Amúgy, nézz körbe az áraknál:


[link]


Ez kb a magyar express.hu :)

2011. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Teljes lakás bérlése olyan 1000 font körül van, persze attól függ hogy melyik részen, a deposit pedig 2-6 hónap, ez is a kiadótól függ.

Igazolnod kell hogy régebb óta van munkád, és van ahol az előző albérletedből is kérnek referenciát.

Amúgy amilyen lakások vannak meg sem éri az egész.

2011. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Hát referenciát nehezen tudnék szerezni,hiszen még itthon vagyok. Ha kimegyek akkor ismerősöknél tudok lenni pár napig esetleg 1-2 hétig de utána laknom kell valahol.Munkahely igazolás sem lesz még,hiszen első körbe a lakhatást kellene megoldanom aztán keresnék munkát.És ilyenkor mi van? Esélytelen?
2011. okt. 29. 10:19
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

4-500 fontért vagy életveszélyes a környék, vagy olyan a szoba hogy csak a heroinista hiányzik a sarokból.

Mi nemrég vettünk ki szobát, így jól körülnéztünk, igaz ez egy nyugis környék, és 460 fontért +áram olyan garzon volt hogy az ágymatrac tuti a szemétből jött, a sütőt kinyitottam olyan bűz lett a 10 négyzetméteren (szoba-konyha együtt ennyi) hogy majdnem kiugrottam az 1 szem ablakon. A WC pedig egy 1x1es helység a wc ülőke felett egy zuhanyrózsával!

400 fontért pedig már normális szobát sem kapsz nem hogy lakást.

2011. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem esélytelen, mi úgy csináltuk hogy először hostelban laktunk 2 napig, onnan mentünk szobát nézni. Majdnem biztos hogy mindenhol megkérdezik hogy van-e melód, ilyenkor mond hogy persze, különben nem adnak ki semmit!

Ha pedig megvan a szoba gyorsan kezdj el melót nézni is, és hogy legyen bevételed vállald el az első bármilyen munkát, utána már nyugodtan tudsz majd váltani.

2011. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Megkérdezik van-e munkám? Mondom persze! Na és hol? pfff azt nem tudom :) :) Értem ám,hogy mit akartál ezzel mondani csak mosolygok a lehetséges helyzeten :)Nem könnyű ez sehogysem. Meg itt van a munka dolog is.....na az sem megy egy nap alatt. Te hogyan találtál munkát?
2011. okt. 29. 10:31
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, ti hol éltetek, de én amikor kinn voltam, a Manor House és a Turnpike lane metró között laktam, a szoba 60 font volt egy hétre fejenként, kulturált volt, tiszta, rendben voltak a többiek is (már amennyire egy rakat magyar, akik munka-csontrészegség között rendben lehetnek, de normálisak voltak) tisztaság volt, rendet tartottunk, normális volt a csávó is, akitől béreltük a lakást.


Utána nézelődtünk, mivel ismerős jött ki egy évre, és találtunk nekik lakást 170 font volt egy hétre, másfél szoba, rezsivel. Nem volt egy palota, de rendes, kulturált kis lakás volt. Takarítani meg igen, ki kellett takarítani, de ez a magyar albérletnél is alap... Csak, mint írtam, válogatni kell. Egy magyar albérletnél sem veszed ki az elsőt, amibe belefutsz...

2011. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Ez már sokkal jobban hangzik :9
2011. okt. 29. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!