Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hiszel abban, hogy az emberek...

Fénysebesség kérdése:

Hiszel abban, hogy az emberek képesek megfogni egymás kezét?

Figyelt kérdés
Te nyitott lennél rá? Ha nem lenne benned félelem, szemébe mondanád valakinek az utcán, hogy milyen szépen mosolyog? Tetszene, ha nyitottabb, derűsebb embereket látnál a világban, akik nem prüszkölnek mindenre? Szerinted mindez megvalósítható?
2011. szept. 7. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amikor utoljára mosolyogtam az utcán, a második szembejövő (mondanom sem kell, hogy cigány) odaszólt, hogy "Minek örülsz?!". A szemkontaktus hasonló problémákat okoz("Mit nézel?!")

Egyébként nem zavar, ha rám mosolyognak, és a szemkontaktus sem igazán (ha valaki kaján vigyorral mereven bámul az azért igen...), szóval örülnék neki, de ehhez szükséges feltétel az ország lakosságának "kihipózása".

2011. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ahogy észrevettem, sokféle ember van. Valahogy én mindig megtalálom a jófejeket, és engem is megtalálnak a jófejek. Amikor mosolygok, gyakran mosolyognak vissza. Kivétel van, de nem zavartatom magam miatta, még senki sem halt bele egy mosolyba.

Amúgy szerintem minden probléma, hiány és szenvedés a tudatlanságból fakad. Nem tudják, hogy mitől lenne jobb, és nem tudják, hogy rosszat tesznek. Senkire se tudok haragudni, inkább csak... kicsit fáj a szívem. Úgy vélem, fogékony és érett embereket lehet csak így "megszólítani", aztán ez másokra is átterjed szépen fokozatosan. Mindig vannak olyanok akik éppen a határon vannak. Amikor ők átjutnak a határon, követik a kicsit távolabb lévők, aztán mindenki boldog lesz. Nem jelenthetjük ki, hogy nem lesz ilyen attól, hogy még nem tudunk olyanról, hogy volt (és szerintem volt). Egy kicsi részt látunk csak az egészből, de szerintem egy kész csoda, amin a XX. században átment az ember. Az események, a technikai fejlődés, a tömeges gondolkodásmód változás. Sokszor csak a rosszat vagyunk hajlandók szajkózni, pedig egy csomó pozitív dolog megjelent. Pl. a diplomácia szerepe megnövekedett. Általában elképzelésük sincs az embereknek, hogy a diplomácia hány háborút került el, amibe régen simán belecsöppent volna az ember. Jóval kevesebb a kivégzés, a betegség, a vallási rövidlátóság (lásd boszorkányégetés, keresztes háborúk, stb.) és még sorolhatnám. Az ember simán elkészítheti önnön orvosságát, csak a tudatosság szintjét kell növelni.

2011. szept. 8. 20:24
 13/18 krameri ***** válasza:
100%
de kár hogy a kérdező válaszát nem lehet felpontozni :)
2011. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ó, hát a legutolsónak köszönöm szépen! :D Örülök, hogy ha hasznosnak találtad, amit írtam.
2011. szept. 9. 21:01
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy viselkednének az emberek, ahogyan a kérdésedben írod, akkor nyilván jobb érzéssel, segítőszándékkal is állnának egymáshoz és mindenki kiegyensúlyozottabb lenne.Egymásból következnek a dolgok.

Bár csak úgy lenne, ahogy megfogalmaztad a kérdésedben.Én örülnék olyan világnak, ahol az emberek "csak úgy" megfognák a másik kezét egy , rámosolyognának egymásra,mintha ezer éve ismernék egymást.És senkinek nem kellene félnie, bizalmatlannak lennie.

Sajnos ehhez még nem igazán fejlett az emberiség, itt nálunk főleg nem.

2011. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szép kérdés :)
2011. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolgokat írsz. Én kedves, segítőkész embernek tartom magam, irigykedni sem szeretek, és igyekszem nem megítélni senkit elhamarkodottan. De ettől függetlenül nekem fura a túl nyitott viselkedés, én bizalmatlanabb, visszafogottabb típus vagyok. Habár az is igaz, hogy jólesik, ha idegenek megdicsérnek vagy rám mosolyognak. A fene sem érti ezt :)
2011. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

20:03

Lehet, hogy még gyerekcipőben járunk, de biztos változik.


20:03

Köszönöm!


20:36

Hát a fene sem érti! ;)

2011. szept. 14. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!