Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miben más egy művész lány egy...

Miben más egy művész lány egy nem művésztől? Gondolkodás terén.

Figyelt kérdés

Van egy új lány osztálytársam, kiválóan fest. Művész. 17 éves.


Mik az alapvető eltérések egy művész életérzésében egy átlagostól?

Ő fest, egy átlagos meg leül a TV elé aztán azt bambulja, vagy a facebook-ot.


Hogy álljak hozzá ehhez a lányhoz, ha a barátnője akarok lenni? :)


2011. szept. 8. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Hát ne így. Attól még, hogy fest, ugyanolyan lány, mint te. Csak egy kicsit más szemmel látja a világot, plusz van egy hivatása, amit fontosnak érez és amibe munkát fektet.


De ha úgy mész oda hozzá, hogy úristen, ez egy ufó, akkor tuti nem lesztek barátnők. Kezeld úgy, mint bárki mást. Beszélgethetsz vele a suliról, vagy megkérdezheted, miket fest, esetleg hogy meg tudja-e mutatni.

2011. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neki valószínűleg te tűnsz ufónak.
2011. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi hogy egyből azt vettétek le hogy furának tartom...


Holott én különlegesnek tartom. Azaz pozitív dolognak a művészségét.

És csak a barátkozás felgyorsítására tettem fel ide kérdést.

Hogy ne fussak bele olyanokba mint ha pl Japánban kezet akarnál fogni egy hazaival, akkor könnyen furán néz az emberre...

2011. szept. 8. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele és ismerd meg. A művészember nem művész kategória, sőt, ő csak egy festő. Vannak olyan emberek akik teljesen átlagosak és közben festegetnek. Vannak olyan emberek, akiknek a művészetük alapja filozófia. Na ők általában nem iskolákban tanulják a művészetet, és a viselkedésük, néha külsejük is nagyon más, mert a gondolkodásuk eleve más.


Én például nem tartom magam nagy művészlelkűnek, de a gondolkodásom nagyon más az átlaghoz képest, nem is vagyok öltönyös kézfogós vigyorgós alak. Nem kell művésznek lenned hogy ilyen legyél, de általában akik másak mint az átlag, alkotni is szoktak.

2011. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most a japános példádból kiderült, hogy tényleg úgy gondolod, ő egy teljesen más univerzum, külön szokásrendszerrel...

Én elhiszem, hogy valamilyen szinten csodálod (valószínű, azért is izgalmas ő számodra, mert te sem a való világot bámulod 24/7), de szerintem zavaró lesz számára, ha direkt "különlegesen" vagy erőltetetten közeledsz felé.

Művész és művész is eltérhet egymástól, nincs egy egységes leírás, hogy "na, ilyen egy művész lelke!".

Ahogy két "alap, nem-művész" embernek a barátkozására sincs kézikönyv.


Előbb-utóbb úgyis kiderül, hogy barátnak illetek-e egymáshoz, vagy sem. :)

2011. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!