Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiatalok! Miért nem olvastok...

Fiatalok! Miért nem olvastok könyveket, verseket?

Figyelt kérdés
19/L vagyok, és azt tapasztalom, hogy osztályomban is az a hozzáállás például egy versnél: "te jó ég mennyi baromságot bírt ez összehordani, mit szenved ez a szerencsétlen." És ez nekem fáj, mert én sírni tudok egy-egy versen, és úgy érzem bele bírnék halni néhány remekmű gyönyörűségébe. Leírhatatlan érzést váltanak ki belőlem. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. szept. 9. 22:25
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
81%

A versek engem speciel abszolút nem hatnak meg, szerintem jóval többet magyarázunk bele, mint amit a költő tényleg bele akart vinni.

Olvasni viszont szeretek. :)

15/L

2011. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
57%
Én 16 éves vagyok és olvasok könyveket, verseket is. Sajnos ez a korosztály ilyen... én ezt nagyon szomorúnak tartom. Nekem is a legtöbb osztálytársam nevet ezeken a dolgokon. És ha próbálom nekik elmagyarázni, hogy ez jó dolog, akkor néha ki is nevetnek, de nem érdekel. :) Mondjuk azért sok barátom van. A legtöbb mondjuk idősebb nálam. :)És hasonló gondolkodásúak, mint én.
2011. szept. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim válasza:
73%
Bizonyos írások (könyvek, versek) engem is meghatnak. Érzelmi állapotomtól is függ. Sajnos elvadul a világ, kevesen maradunk...
2011. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
80%

Szeretek olvasni.

Kedvenceim közé tartozik Dallos Sándor - A nap szerelmese pl.

18/F

2011. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 Dymo ***** válasza:
87%
A versek 90%-át egy fosnak tartom,amibe már mi magyarázunk bele mindent. Az esetek több mint a felében állítom,hogy a benarkózott/részeg költő azt se tudta hogy miről ír. Másnap ő is tuti meglepődhetett. A walesi bárdok meg a Szondi két apródja a kedvencem,és olvasni is szeretek,a számomra érdekeseket. A kötelezőként számon tartottak azonban hihetetlen mértékben unalmasak.
2011. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
72%

Kit hogyan neveltek. Én úgy nőttem fel, hogy az volt előttem, hogy a szüleim is sokat olvastak, nekem ez egy teljesen megszokott kikapcsolódási, szórakozási forma. Csak jóval később jöttem rá, hogy sok korombeli szülei sosem olvasnak semmit, ezért a gyerek előtt sem volt ilyen minta.

A másik, ahhoz, hogy valaki élvezni tudjon egy verset, RENDESEN meg kell tanulni olvasni. Hihetetlen mennyi funkcionális analfabéta van az országban. Úgy semmi élvezet nincs egy versben, hogy az illető nem tud az értelmére figyelni, mert már az nehézség, hogy kiolvassa a szavakat.

Mondjuk én nem vagyok egy nagy versolvasó, de vannak kedvenceim. Én inkább regényeket szeretek olvasni.

2011. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
64%

Nehezen szánom rá magam, ezért nem is olvasók. A filmek sokkal jobbak. :)


Bocsi...


Fiatal Fiú

2011. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
69%

Nekem leginkább a tananyaggal van bajom. Az, amit veszünk irodalomból, már apám fiatalkorában is elavultnak minősült, nemhogy napjainkban. Szerintem igény van ennek megújítására, mert őszintén szólva, ezek a régi írások senkit nem fognak érdekelni, legalább is én ezt tapasztalom. Olyan műveket kéne választani kötelezőnek, ami leköti a diák figyelmét.

Arról nem is beszélve, hogy a verselemzések legnagyobb része túl van magyarázva.

Egyébként olvasni szoktam. :)

16/L

2011. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Nem kell midnenbe belemagyarázni. Nálunk az irodalomórák szörnyűek, a tanár nagyon sok baromságot mondd, de én azzal nem törődöm. Én arról beszélek, hogy Benned nem kelt-e valamilyen érzést egyik-másik?

Ady, Radnóti, Szilágyi Domokos, József Attila, Juhász Gyula, Tóth Árpád....

2011. szept. 9. 22:35
 10/49 A kérdező kommentje:
jaj mire leírtam, addigra már nem az utolsó volt, bocsi :)
2011. szept. 9. 22:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!