Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért vannak ojan emberek akik...

Mért vannak ojan emberek akik ha nem jól fejezed ki magad vagy esetleg ejtesz egy helyesírási hibát már dirigál?

Figyelt kérdés
hiszen emberek vagyunk mindanyian tévedhetünk.És vannak ojan emberek akik egy kicsit mások mint te vagy én azokat is minek kell bántani hiszen ő is ember.
2011. szept. 10. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Mert először magyarul kell tudni helyesen, ha ze már megy, senki nem fog kötekedni ;)
2011. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Neked sem ártana helyesen írni! Nagyon zavaró aki nem tudja értelmesen kifejezni magát,vagy helytelenül ír. Ez nem csak műveletlenség,hanem igénytelenség is.
2011. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Kis provokátor! :)


Egyébként meg azért, mert sokan vannak akik:

1. Így próbálják kimutatni a műveltésgüket és kihangsúlyozzák, hogy ők végre valamiben jobbak másoknál.

2. A kérdéshez nem tudnak érdemben hozzászólni, de valamit mondaniuk kell, mert egyébként nem tudnak érvényesülni.

3. ;) Miért nem használod a keresőt, hiszen már ezerszer feltették ezt a kérdést és végül

4. ;) Egészség kategoria????

2011. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert itt a helyesírásod az egyetlen dolog, ami a mondandódon felül jellemez téged. Ez pont olyan, mintha alsógatyában mennél le a boltba. És, hogy miért igénytelenség? Tegyük fel, diszlexiás vagy, azaz nem tehetsz róla, hogy nem tudsz helyesen írni. Van nekem egy ilyen cimborám, tudod mit csinál? Gondolkodik! Minden normálisabb szövegszerkesztő program rendelkezik helyesírás-ellenőrző funkcióval, de már a böngészők is szólnak az olyan égbekiáltó hülyeségekért, hogy az "olyan" szót nem pontos j-vel írják. Egy szó, mint száz, ilyen hibákkal megírni egy kérdést annyit tesz, hogy egyrészt olyan ember vagy, aki még a saját nyelvét sem képes használni, másrészt meg olyan ember vagy, aki magasról sz*rik arra, mit ad ki a kezéből.
2011. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

18:49-nek:


Helyesen írni nem olyan dolog, amivel a műveltségét reprezentálja valaki, hanem alapvető elvárás lenne szerintem.

2011. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

18:49 vagyok.


Nem azt mondtam, hogy a helyesírás egy műveltségi mutató, hanem hogy sokan csak arra használják, hogy megmutassák, mennyivel jobbak a kérdezőnél, mert ők tudják, hogy azt nem úgy kell írni (és elképzelhetőnek tartom, hogy sokaknál ez már műveltségnek számít!).


Egyébként mekkora esélyt látsz rá, hogy a kérdező véletlenül, vagy tudatlanságból írta j-vel az olyan-t?


Nekem van rá két forintom, hogy ez teljesen szándékos volt!

2011. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam helyesen mert én nem tehetek rolla nem hallom h kell egyes szót le írni és én igen is gondolkozom mivel nagyon szeretek tanulni még attol fügetlenül h nem tudok helyesen írni.a másik h nekem nincsen ijen helyesírás kijavító valami már nem emlékszem h írtátok.amugy meg csak azért kérdeztem mivel van egy nagyon jó barátnőm és ő más mint a többiek és szegényt mindig piszkálják és mindig megvédem de akkor is nagyon sajnálom.
2011. szept. 10. 19:01
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez a kérdés provokáció. Más részről a magyar helyesírásnak vannak olyan részei, amiket nem hallani kell, hanem meg lehet tanulni. Például, hogy a "hogy" előtt, "mint" előtt mindig vesszőt kell tenni. az is igénytelenségre vall, ha nem írsz ki egy négybetűs szót, hanem csak azt, írod, hogy "h". Nagyon hasznos oldal a [link] .

Ha szeretsz tanulni, akkor élvezet lesz a tanulás.

2011. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen helyesírás ellenőrzőt például a Google Chrome nevű böngészőhöz le tudsz tölteni. Ez a program aláhúzza a helytelenül írt szavakat és ki tudod javítani, ha a jobb klikkel rákattintasz akkor meg is mutatja hogyan kell írni a szót.

Igazából én mindig lenéztem azt, aki nem tudott írni -gondolok itt a nagy kezdőbetűre, a "j" és "ly" használatára, stb- egészen addig, amíg meg nem ismertem egy olyan nagy dumás, jó fej srácot, aki mindenkit levett a lábáról olyan jó, érdekes témákról beszélt, de szegénykém írni nem tudott helyesen. Olyan aranyosnak találom, mivel ő nem azért ír úgy mert buta, ezt tudom.

2011. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Te nem egy helyesírási hibát ejtesz, hanem konkrétan nem tudsz írni. Heveny röhögőgörcs tört rám, amikor azt olvastam, hogy te szeretsz tanulni. Nem, barátom, rajtad látszik, hogy borzasztó lusta vagy, és gyűlölsz tanulni, úgyhogy nem kell a púder.
2011. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!