Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy ember, tegyük fel jól...

Skelton kérdése:

Ha egy ember, tegyük fel jól fotózik akkor azt lehet úgy tovább vinni, hogy eltartsa magát belőle?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudtam hova írni ezt a kérdést ami egy olyan órája fogalmazódott meg bennem. Láttam egy-két értelmes választ is itt ezért is ide esett a választásom. Már vagy másfél éve fotózgatok, igazán égve csak éve, azelőtt inkább csak próbálkoztam. Informatikus suliban vagyok, mert az egy mai dolog, ha jól csinálja az ember úgy gondolom azzal el lehet helyezkedni. De nagyon szeretek fotózni, már sokszor gondolkozom azon, hogy jó lenne ezt a hobbit tovább vinni, hogy esetleg később ezzel foglalkozhassak. A kérdésem pedig az lenne, hogy ha jól tudnék fotózni akkor megtudnék élni belőle rendesen? (Itt egy link a blogomről, a "Játék a vízzel" bejegyzést gondoltam jónak, van sok kép mellyel jómagam sem vagyok megelégedve, de ez alapján a jobbakat kiválasztva a tudásomat megtudjátok állapítani.)
2011. szept. 11. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem néztem a képeidet. Igen, vannak hivatásos fotósok. Készíthetsz esküvői képeket, vagy lehetsz fotóriporter, netalán paparazzo (lesifotós). Ezekből akár meg is lehet élni.
2011. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A link lemaradt.

Ha fotós akarsz lenni, két lehetőség van:

1. fotóriporter, amikor másnak dolgozol a médiában és azért kapod a pénzt (képzettség kell hozzá, nem vesznek fel az utcáról fotós kedvű embereket).

2. magánvállalkozóként fotózol, amihez ki kell alakítani a vendégkört, hírnevet szerezni, és minőséget nyújtani ahhoz hogy fizessenek a képekért (+ legalább középszintű photoshop-tudás hozzá a retushoz és egyéb műveletekhez).


Ehhez még az jön, hogy ma már bárkinek lehet fényképezője, bárki meg tud tanulni fotózni és jó képeket csinálni, vagy csak egyáltalán van kéznél eszköze amivel magáról készíthet képet, emiatt nem keresettek a fotósok. Kiút: eseményfotózás (például ballagás, szalagavató, esküvő, vagy portré, igazolványkép, portfólió - ennek viszont profi tudás és profi gép az ára, és ismét csak a senkiből ismertté kell válni).

2011. szept. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Linket elfelejtettem csatolni :)) [link]
2011. szept. 12. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Stock fotós oldalakkal próbálkozhatnál esetleg, bár gondolom, abból csak egy kis keresetkiegészítést lehet reálisan összehozni...
2011. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Stock? Az milyen?
2011. szept. 16. 00:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Google: stock fotó, első találat:


[link]

2011. szept. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!