Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez árulás? (blablablablabla)

Ez árulás? (blablablablabla)

Figyelt kérdés

A nevükön írom őket, különben belegabalyodnék.

Van egy fiú, Dávid, aki tetszik nekem, viszont ő rám se néz. Azt, hogy tetszik, elmondtam egy barátnőmnek, Áginak. Velünk jött egy másik lány, Eszti. Úgyhogy ő is tudja. Itt jön képbe a legeslegjobb barátnőm, Dalma. Nem mertem neki elmondani, nehogy hülyének tartson és megutáljon. (azért írom ezt, mert az előző legeslegjobb barátnőm is ilyenért "hagyott el") Esztit kértem meg, mert én egyszerűen nem bírtam kimondani. Ő tök rendes volt, meg minden, meg is ígérte, hogy senkinek nem adja tovább. Nem haragudott, amiért nem neki mondtam meg először(megmagyaráztam, bocsit kértem). Aztán Pati és Edina is megtudta, hogy nekem tetszik a Dávid. Ők is megígérték, hogy titokban tartják. Ha Dávid megtudná, asszem mehetnék másik suliba...

Ma délután Matild(kész pletykafészek) azzal jött, hogy tudja, hogy ki tetszik nekem. Én már ott beparáztam, mert ő elmondaná mindenkinek. Aztán Lili vagy Viki meg elmondaná Dávidnak. Matild ugyan megígérte, hogy befogja. Edina viszont mondta, hogy már neki is mondta ezt, de másnapra a fél osztály tudott a titkáról. Megkérdeztem Matildot, hogy honnan tudja. Ez volt a válasza: "Miközben beszélgettetek, megkérdetem Dalmát és a szájáról leolvastam, hogy igen, a Dávid tetszik neked." Na ittt már kiborultam. Dalma megesküdött, hogy senkinek nem mondja el, erre szépen, még aznap elmondja annak, akinél nagyobb pletykafészket nem is ismerek. Ez árulás lenne? Soha nem néztem volna ki belőle. Dalma még nem tudja, hogy én tudom. Szerintetek számon kérjem, hogy miért mondta el? És ha letagadja? Nagyon nem szeretném, hogy Dávid megtudja, mert ő eléggé bunkó és a fél suli rajtam röhögne. A legjobban viszont ez bántott meg. Jogos? Ti mit tennétek a helyemben? Tervezem, hogy(ha kéri), megbocsátok neki. Ha viszont nem kéri... El sem tudnám képzelni, hogy mi lenne velem nélküle.


2011. szept. 15. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát gyerekek, itt aztán pörögnek az események!:D
2011. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon vicces!:D

megvagytok már 12 évesek?:)

2011. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a Barátok közt ehhez képest sehol sincs...
2011. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj vele.

Egyébként meg miért kéne másik suliba menned? Letagadod hogy tetszik neked, és kész. Minden csoda három napig tart, elfelejtik hamar. Nem akkora tragédia ez a része. Általánosba jársz amúgy?

Matild meg lehet hogy csak blöffölt, te meg beleszaladtál. Nem értem minek kell mindig más dolgával foglalkozniuk ezeknek az embereknek. Na mindegy. Dalma lehet hogy tagadni fog, ebben az esetben Matild szava lesz az övével szemben, rajtad áll hogy eldöntsd hogy a barátnődnek hiszel vagy egy pletykafészeknek. Az hogy leolvasta a szájáról milyen szöveg? Eltátogta neki a Dalma hogy IGEN, vagy hogy DÁVID? Nem teljesen értem ezt:) Az is lehet hogy Matild észrevette rajtad hogy neked a Dávid tetszik, az ilyen pletykás népek sok mindent észrevesznek, mert mindig éberen figyelik a körülöttük lévőket. Én előbb megkérdezném mindenesetre Dalmát mi előtt kibukok hogy milyen megbízhatatlan. Bár a ti korotokban még előfordul hogy valaki nem tudja tartani a száját. Később is előfordul, de ilyen nagyon fiatal korban gyakoribb.

2011. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na jó. Hagyjuk. Én csak azt szeretném tudni, hogy ez árulás? Amúgy "köszi" a bunkó válaszokat! :D
2011. szept. 15. 17:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennyi erőből te is elárultad Dalmát, mert legalább 2 ember tudott a dologról előtte, pedig elvileg ő a "legeslegjobb" barátnőd.


Egyébként meg legalább most megtanulod: az, amit 5 embernek már elmondtál, azt előbb-utóbb mindenki tudni fogja. Ez van. A titok az maradjon titok, amiről 2-3-nál többen tudnak, az nem az.

2011. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
uccsó, köszi az egyetlen értelmes válszt!
2011. szept. 15. 17:01
 8/11 A kérdező kommentje:
ucssó előtti
2011. szept. 15. 17:01
 9/11 A kérdező kommentje:
nem mondtam el. csak 2-nek. a többi meg gőzöm nincs, hogy hogyan tudta meg.
2011. szept. 15. 17:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia !


Nem árulás ez pletykálás, bebizonyították a barátaid ez

a kedvelt tevékenységük.

2011. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!